• WYJAZD NA ZIELONĄ SZKOŁĘ W CZAPLINKU

        • W dniach 05.06.2023-07.06.2023 uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami p. Dorotą Kowalczyk, p. Anną Czerniak i p. Moniką Garbicz wyjechali na „Zieloną Szkołę” do Czaplinka. Po dotarciu do ośrodka Kusy Dwór i rozlokowaniu się w pokojach udaliśmy się na obiad. Po posiłku dzieci brały udział w przygotowanych dla nich grach, zabawach i zajęciach sprawnościowych. Wszystkie zajęcia odbywały się pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry animatorsko- instruktorskiej, dzięki której czas mijał bardzo miło, bezpiecznie, ciekawie oraz w przyjaznej atmosferze. Podczas pobytu uczniowie korzystali z wielu możliwości aktywnego wypoczynku t.j. paintballowy tor przeszkód, strzelectwo, łucznictwo, wspinaczka na skrzynki, gry i zabawy integracyjne m.in. taniec i kubby. Uczniowie świetnie bawili się na wodzie korzystając z walca, kajaków i rowerków wodnych. Dzieci poznały podstawy survivalu oraz przeszły szkolenie z pierwszej pomocy. Wieczorami uczniowie świetnie bawili się na karaoke i dyskotece.

          Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci, pełni wrażeń i nowych doświadczeń 😊

           

                   Dorota Kowalczyk

           

        • Wycieczka do Kołobrzegu

        • W dniu 5 czerwca uczniowie gr 0 i klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Kołobrzegu.

          Swoja przygode zaczeliśmy od zwiedzania oceanariu, miejsca pełnego wspaniałych morskich stworzeń. Wizyta w oceanarium to nie tylko świetna zabawa, zachwycające zwierzęta, ale też wspaniała lekcja przyrody.

          Zwiedzając Kołobrzeg nie mogliśmy pominąć latarni morskiej, ta w Kołobrzegu co wieczór rozświetla się blaskiem światła, by ostrzegać nadpływających, że zbliżają się do portu. Latarnia w Kołobrzegu to także miejsce historyczne, jednocześnie stanowi pomnik poległych w trakcie II wojny światowej. Spacer po tarasie widokowym był niesamowitą przygodą z której mogliśmy obserwować statki zawijające do portu i te które wypływają na pełne morze, panoramę miasta i ludzi wypoczywających na plaży. W podziemiach latarni znajduje się muzeum, gdzie mogliśmy zobaczyć najciekawsze zbiory geologiczne w Polsce, mieniące się tysiącami barw minerały z całego świata.

          Kolejnym celem wycieczki było miasto myszy, uczniowie poznali niezwykły świat małych gryzoni przedstawiających się jako domowi pupile, niezwykle zwinni, których można obserwować godzinami. Następnie za pomocą magicznej różdżki przenieśliśmy się do Ukrytej Krainy magicznej wystawy dla dzieci. Gdzie m.in. mieszkają Pan Wiewiór, olbrzymi 5 metrowy krokodyl Zębuś, rozmaite wróżki, skrzaty i krasnale. W ukrytej krainie uczniowie mogli przeżyć wiele przygód z magiczna różdżka w ręku, a także przezwyciężyć swoje lęki i negatywne emocje. Ostatnim punktem zwiedzania Kołobrzegu były odwiedziny w Muzeum 6D, Którego niecodzienna ekspozycja angażuje wszystkie zmysły. Eksponaty i malowidła snują historie rybaków zamieszkujących niegdyś tereny nad Bałtykiem oraz przywołują legendę         o sieci i wiedźmie.

          Po zakończonym zwiedzaniu Kołobrzegu, udaliśmy się autokarem do Zieleniewa gdzie korzystaliśmy z atrakcji parku rozrywki „Dziki Zachód”. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji, m.in. jeździ na quadach, koniu. Zabawa była świetna aż żal było wracać do domu.

                                                                                                                  Anna Przyborek Natalia Maciągowska

           

        • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie ma sztandar

        • Uroczystość nadania sztandaru, która miała miejsce 1 czerwca 2023 r. na długo zapadniew pamięci i sercach całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie, gdyż otworzyła ona nowy rozdział w historii szkoły.

          W kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zamęcinie podczas uroczystej mszy świętej, której przewodniczył dziekan ks. kanonik Grzegorz Suchomski dokonano aktu poświęcenia sztandaru. Rodzicami chrzestnymi zostali p. Marta Maciągowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Wojciech Sierakowski – z-ca Burmistrza Choszczna.

          Akademia odbyła się w siedzibie szkoły. Wśród licznie przybyłych gości miałam zaszczyt powitać m.in.: Burmistrza Choszczna p. Roberta Adamczyka, księdza dziekana kanonika Grzegorza Suchomskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Choszcznie p. Bogusława Szymańskiego, radnego Województwa Zachodniopomorskiego p. Łukasza Młynarczyka, przedstawiciela Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty p. Mariusza Dubojskiego, rodziców chrzestnych sztandaru.

          Akt ufundowania odczytała i przekazała na moje ręce przewodnicząca Komitetu Fundatorów Sztandaru p. Anna Kondracik. Akt ten jest szczególnym dokumentem, gdyż spisane są w nim najważniejsze informacje dotyczące sztandaru. Wymienieni w nim zostali z imienia i nazwiska bądź nazwy wszyscy fundatorzy.

          Symboliczne gwoździe do drzewca sztandaru wbili:
          - Burmistrz Choszczna p. Robert Adamczyk;
          - rodzice chrzestni p. Marta Maciągowską i p. Wojciech Sierakowski;
          - przedstawicielka grona pedagogicznego i pracowników szkoły p. dyr Elżbieta Andruszewska;
          -przedstawicielka komitetu fundatorów p. Anna Kondracik;
          -przedstawicielka rodziców uczniów naszej szkoły p. Adrianna Filocha;
          -przedstawiciel społeczności uczniowskiej przewodniczący samorządu uczniowskiego  Nikodem Rajczyk;
          -przedstawicielka  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie p. Aneta Kalisiak.

          Akt nadania w imieniu kapituły odczytał patron honorowy Burmistrz Choszczna p. Robert Adamczyk, który następnie przekazał sztandar w moje ręce.  Miałam niewątpliwy honor zaprzysiężenia historycznego, bo pierwszego pocztu sztandarowego, w skład którego weszli: chorąży – Oliwier Zdanowicz, asysta – Nadia Banasiak i Amelia Kalisiak.

          Nasz sztandar odzwierciedla ducha naszej szkoły. Jest skromy, ale wyjątkowy i niepowtarzalny.

          Awers jest koloru czerwonego. Widnieje na nim godło Polski – Biały Orzeł, a dookoła symboliczny napis „Młode Serca i Umysły  naszej Ojczyźnie”. Staramy się bowiem, by nasi uczniowie uczyli się w zgodzie ze wszystkim wartościami spisanym w preambule Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. By szanowali dziedzictwo naszych przodków, tradycje, historię i wiarę.

          Rewers ma kolor chabrowy. W centralnej jego części umieszczono wizerunek naszego patrona, jako symbol wartości, ku którym dążymy: szacunku dla człowieka i poszanowani praw dziecka. Portret okala nazwa: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie.

          Zapewniam, że społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie jest godna sztandaru, który dzisiaj otrzymała. Dołożymy wszelkich starań, by wypełnić wygłoszone dziś zobowiązania.

          Dzieło to nie dokonałoby się, gdyby nie życzliwość tak wielu ludzi dobrej woli. 

          Bardzo dziękuję:

          -Burmistrzowi Choszczna za objęcie naszego przedsięwzięcia patronatem honorowym.

          -Rodzicom Chrzestnym za przyjęcie i godne pełnienie tej niezwykle ważnej dla naszej społeczności roli. 

          -Komitetowi Fundatorów Sztandaru, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu, uczniom oraz ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomysły oraz niestrudzoną pracę.

          Za zrozumienie dla naszych dążeń oraz wsparcie materialne dziękuję darczyńcom indywidualnym i anonimowym, społecznościom wsi: Gleźno, Stary Klukom, Zamęcin i Zwierzyn,  firmom i instytucjom:

          -NORDBUD Dariusz Zalewski;
          -MOZ NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Choszcznie;
          -Ranchu Wesoła Stodoła Kmieć & Kmieć;
          -Piekarni Jolanta Garbicz;
          Usługom Gastronomicznym – Kmieć Paweł;
          Zachodniopomorskiemu Bankowi Spółdzielczemu.

          Szczególne słowa wdzięczności kieruję do grona ludzi, dla których te mury są czymś więcej niż miejscem pracy, czy nauki ich dzieci – do SPSPwZ Promyczek za pasję z jaką działają na rzecz, jak to podkreślają NASZEJ szkoły.

          Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego festynu, który  miał miejsce po akademii. Festyn obfitował  w liczne atrakcje: animacje, zawody sportowe na wesoło, pokazy strażackie oraz tresurę psa policyjnego, warsztaty makijażu, malowanie buzi, modelowanie balonów, zabawy na „dmuchańcu”. Nie zabrakło również poczęstunku: kiełbasek, popcornu, waty cukrowej arbuzów oraz wypieków.

          W międzyczasie klasa ósma zasadziła w Alei Praw Dziecka symboliczne drzewko ufundowane przez Nadleśnictwo Choszczno.

          Miłym akcentem były gratulacje i prezenty, które otrzymaliśmy od naszych gości. Zasilą one księgozbiór biblioteki oraz świetlicę szkolną.

          Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że marzenia się spełniają, tylko trzeba im trochę pomóc.

          Dziękując wszystkim naszym sprzymierzeńcom życzę, by dobro, którego doświadczyliśmy z Waszej strony powróciło do Was i przyczyniło się do spełnienia również Waszych marzeń.

          Elżbieta Andruszewska,
          dyrektor szkoły
           

           

        • Festyn z okazji Dnia Dziecka i Święta Szkoły.

        • Dnia 1 czerwca nie mogo zabraknąć obchodów najważniejszego dla dzieci święta - Dnia Dziecka.

          Świętowaliśmy już od samego rana, ponieważ wcześniej odbyła się w naszej placówce uroczystość nadania szkole sztandaru imienia Janusza Korczaka. 

          W południe ulubionym przez wszystkich tańcem belgijką rozpoczęliśmy wesołe świętowanie. Dzięki licznym sponsorom dzieci tego dnia miały wiele darmowych atrakcji; mogły do woli pić soki, jeść kiełbaski z grila, ciastka i słodycze, owoce, popcorn, watę cukrową. Dużym powodzeniem cieszył sie dmuchany zamek i zabawy animacyjne. Zawody sportowe na wesoło kończyły się zdobywaniem cukierków. Starsi uczniowie mogli za pomocą konkurencji rzutków wykorzystać szansę zdobycia atrakcyjnych niespodzianek, np. dodatkowe punkty z zachowania lub piątki czy szóstki z przedmiotów, które sami wybierali.

          Dodatkowym atutem był pokaz umiejętności strażackich i możliwość zwiedzania samochodów straży oraz policji. Posiadacze rowerów mieli możliwość ich oznakowania przez policję. 

          Kolejki chętnych ustawiały się do: malowania twarzy w przeróżne kolorowe stworzenia, figurek z balonów, które na życzenie "wyczarowywał", a raczej "wydmuchiwał" pan Sławek, czy malowania paznokci u profesjonalistki pani Irminy. Ponadto można było wykonać pamiątkowy znaczek specjalnie na tę okazję zaprojektowany. 

          Rodzice i tym razem nie zawiedli i aktywnie włączyli się w zorganizowanie święta swoim pociechom, za co Im z całego serca dziękuję! Dzień Dziecka zapisał się jako ten szalony, atrakcyjny, kolorowy i smaczny! 

                                                                          Joanna Szczupakiewicz

        • ZAPRASZAMY! ZAPRASZAMY!

        • ZAPRASZAMY Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół!!!

          Już 1 czerwca 2023 r. odbędzie się uroczystość nadania naszej szkole sztandaru.

          Program uroczystości:

          9:30 Msza Święta w Kościele NPN Maryi Panny w Zamęcinie

          11:00 Akademia w siedzibie szkoły

          12:00 – 14:30 ZWIEDZANIE SZKOŁY oraz FESTYN z licznymi atrakcjami: 

          * wata cukrowa * popcorn * poczęstunek * malowanie twarzy * warsztaty z manicure * zawody sportowe * przypinki * pokazy strażackie * pokazy policji * znakowanie rowerów * zamek dmuchany * animacje * figurki z balonów * pokaz baniek

          PODCZAS ZWIEDZANIA udostępnione zostaną kroniki szkolne oraz wystawy prac uczniów. Będzie również możliwość dokonania wpisu do księgi pamiątkowej.

          W trakcie festynu nasi wolontariusze będą kwestować na rzecz TADZIA RABENDY.

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ I LOKALNĄ!

        • Dzień Matki

        • Dnia 26 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas 0 - III przygotowali dla swoich kochanych Mam montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło również pokazu tanecznego.

          Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazywały swoją miłość do swoich kochanych mam.

          Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi upominkami.

          Atmosfera uroczystości była wspaniała. Dzieci poprzez wiersze, piosenkę, taniec wyraziły swoim kochanym mamom, swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. 

          Anna Przyborek

          Magdalena Mądraszek

        • Z tarczą ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie...

        • Dnia 19 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w SP Sławęcin z okazji święta tamtejszej placówki.

          Jak zawsze powitała nas przemiła atmosfera i słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów uroczystości. Uczniowie z czterech szkół rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, recytując wiersze polskich poetów.

          W kategorii klas I-III zwyciężyła trzecioklasistka Oktawia Gorzynik, przygotowana przez panią Iwonę Marciniak.

          Niezwyciężeni w kategorii klas IV-VI okazali sie również nasi uczniowie, zajmując kolejno: I miejsce - Mateusz Chaj z klasy VI za niesamowitą interpretację wiersza "Pomysł kruka" Danuty Ludwiczak oraz czwartoklasistka Amelia Tuka, która deklamowała "Czarną jamę" Joanny Papuzińskiej, zajmując II miejsce.

          Oboje uczniów przygotowała pani Joanna Szczupakiewicz.

          Wszyscy zwycięzcy otrzymali piękne wydania książek i dyplomy.

          Z tarczą powróciliśmy do naszej szkoły. 

                                                                          Joanna Szczupakiewicz

                                                                           

        • Kino sferyczne i spotkanie na Policji

        • W piątek 12 maja dzieci z klas I-III odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Choszcznie  i obejrzały film o Ziemi w kinie sferycznym.

          Później udaliśmy się z wizytą do Komendy Policji w Choszcznie. Była to doskonała okazja aby przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca policjantów. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Podziwialiśmy umiejętności pieska , który wabił się „Magister”. Dzieci odwiedziły strzelnicę, siłownię, pokój zatrzymań, oraz mogły wsiąść do radiowozu.

          Na koniec naszej krótkiej wycieczki były lody i odpoczynek nad jeziorem.

                                                           Iwona Marciniak

        • Konkurs recytatorski pt. "Polscy poeci dla małych i dużych".

        • 25 kwietnia 2023 r.

          25 kwietnia 2023 w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie odbył się konkurs recytatorski dla Uczniów z Niepełnosprawnością. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Nr 3, oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Suliszewie.

          Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 2 Mikołaj Gąsiewicz, który swoim wykonaniem wiersza Wandy Chotomskiej "Dlaczego cielę ogonem miele" zachwycił jury i publiczność i otrzymał wyróżnienie.

          Gratulacje dla wszystkich uczestników.

        • Uroczystość nadania sztandaru

        • W imieniu społeczności szkolnej mamy zaszczyt zaprosić Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół szkoły na uroczystość nadania szkole sztandaru, która odbędzie się 01 czerwca 2023 roku.

           

          Harmonogram uroczystości:

          9:30 Msza Święta

          11:00 Akademia

          12:00 – 14:30 Festyn

           

          ATRAKCJE:

          - wata cukrowa

          - popcorn

          - poczęstunek

          - malowanie twarzy

          - warsztaty z manicure

          - zawody sportowe

          - przypinki

          - pokazy strażackie

          - pokazy policji

          - znakowanie rowerów

          - zamek dmuchany

          - animacje

          - figurki z balonów

          - pokaz baniek

           

          Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną i lokalną!

        • ŚWIĘTA MAJOWE

        • Dnia 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  1, 2, 3 maja – tj. świąt związanych z historią naszej Ojczyzny.

          1 maj to Święto Pracy obchodzone od 1890 roku na świecie, a w Polsce jest świętem państwowym od 1950 roku. Symboliczną datą jest 2 maj. Jest to dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 3 maj to Święto Konstytucji ustanowione na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

          Uroczysty sposób obchodzenia świąt narodowych, uczy młodych ludzi poszanowania dla tradycji. Dlatego, aby upamiętnić te doniosłe fakty w historii Polski, uczniowie klasy V wraz z wychowawcą, przygotowali montaż słowo-muzyczny z prezentacją multimedialną o patriotycznej wymowie.

          Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się więc w historii. Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały śpiewane przez szkolny zespół wokalny pieśni patriotyczne: „Polonez Trzeciego Maja”, „Witaj Majowa Jutrzenko”.

          PAMIĘTAJMY, ŻE NARÓD, KTÓRY ZAPOMINA O HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY TRACI SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ I SKAZANY JEST NA ZAGŁADĘ: PATRIOTĄ - POLAKIEM SIĘ JEST, A NIE BYWA…

          Magdalena Mądraszek

        • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

        • Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym, który miał na celu zainteresowanie dzieci, ochroną przeciwpożarową i działalnością straży pożarnych. 

          Uczennica klasy II Hanna Korzeniewska zajęła I miejsce na etapie gminnym i II miejsce w eliminacjach powiatowych. Natomiast uczeń tej samej klasy, Michał Maciągowski otrzymał wyróżnienie na etapie gminnym.

          Gratulujemy Hani i Michałowi sukcesu i życzymy wielu kolejnych.

          Magdalena Mądraszek

        • NIESAMOWITY ANTONI KMITA- POTRÓJNYM FINALISTĄ

        • Z wielka przyjemnością i nieskrywaną dumą nasza szkoła przyjęła informację, że Antoni Kmita - został potrójnym finalistą z trzech przedmiotów: j. polskiego, matematyki, geografii.

          Zostać laureatem czy finalistą takich eliminacji  jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami czy nietypowym myśleniem, ale też  wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć dużo pracy.

          Antoś to niezwykły, fenomenalny uczeń. Od najmłodszych lat jego konikiem była matematyka. W wolnym czasie lubi czytać książki i grać w gry komputerowe. Od pierwszej klasy osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nasz finalista  wyróżnia się niezwykłą pracowitością, zaangażowaniem, kulturą osobistą, chęcią podejmowania działań i otwartością na wiedzę.

          Serdecznie gratulujemy rodzicom Antosia, którzy od najmłodszych lat wkładali wiele pracy w wychowanie i edukację syna, motywowali go do pracy.  Przed nim egzamin ósmoklasisty i wyzwania związane z wyborem szkoły. 

          Antosiowi gratulujemy przede wszystkim sukcesu, pracowitości oraz stawiania sobie ambitnych celów. Życzymy kolejnych edukacyjnych sukcesów w szkole średniej!

          Aleksandra Pieśkiewicz 

          wychowawca kl. VIII

        • ZBIÓRKA NA SZTANDAR

        •  Od początku roku szkolnego dalej realizujemy projekt "nadania szkole sztandaru", dzięki temu nasza szkoła uzyska swoją tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Naszym Patronem został Janusz Korczak, ale to nie koniec naszego projektu. Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę funduszy na sztandar, który stanie się symbolem naszej szkoły. Dzisiaj przedstawiciele SU odwiedzili wszystkie klasy. Każda osoba, która chciała wesprzeć nasze działanie, mogła kupić cegiełkę okolicznościową o nominale 10 i 20 zł. W zamian otrzymywała uśmiech osób z Samorządu i popcornową niespodziankę.

          Udało nam się zebrać 560 zł.  Dziękujemy z całego serca.  Każdy darczyńca przyczyni się do zrealizowania naszych marzen i  tym samym dorzuci "swoją nitkę" do sztandaru!  Dziękujemy!!!!

          Aleksandra Pieśkiewicz 

        • XVI GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII

        • 26 kwietnia odbył się w naszej szkole XVI Gminny Konkurs Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii „Żyj z przyrodą w zgodzie”, w którym wzięły udział 3-osobowe drużyny trzecioklasistów ze szkół z Gminy Choszczno: SP Nr 1 Choszczno, SP Nr 3 Choszczno, SP Korytowo, SP Sławęcin i SP Zamęcin. Przed rozpoczęciem konkursowych zmagań  głos zabrała dyrektor szkoły p. Elżbieta Andruszewska, która wyraziła radość z możliwości goszczeniu w progach naszej szkoły specjalistów w dziedzinie wiedzy ekologicznej - laureatów eliminacji szkolnych, a także serdecznie powitała przybyłych gości -naszych partnerów: Małgorzatę Drabczyk i Kornelię Worach - przedstawicielki Wydziału ds. Komunalnych i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Choszcznie oraz Sandrę Michalak z Nadleśnictwa Choszczno. Pani dyrektor podziękowała również organizatorkom: p. Magdalenie Mądraszek, Annie Przyborek i Iwonie Marciniak za  organizację konkursu.

          Zmagania konkursowe obejmowały różnorodne zadania: zagadki przyrodnicze, rozpoznawanie roślin chronionych, rozwiązywanie krzyżówki, odpowiedzi na trzy pytania, odczytywanie kierunków świata z mapy i układanie puzzli.

          Walka do ostatniej konkurencji była zacięta. Uczestnicy pracowali w zespołach i widać było, że współpraca dawała doskonałe efekty.

          Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia ostatecznych wyników.

          Laureatami XVI Gminnego Konkursu Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii zostali:

          Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie – I miejsce

          Szkoła Podstawowa w Zamęcinie – II miejsce

          Szkoła Podstawowa w Sławęcinie – III miejsce

           

                      Jak każdego roku sponsorzy okazali się bardzo hojni i zadbali, by wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przepięknymi nagrodami.

          Podziękowania należą się p. Robertowi Adamczykowi Burmistrzowi Choszczna i p. Grzegorzowi Mastalerzowi Nadleśniczemu Choszczna.

           

          Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy przyjaciołom za pomoc oraz życzliwość!

          Iwona Marciniak

        • Gminny Konkurs wiedzy o Lekturze im Tomasza Mińskiego

        • 20 kwietnia uczniowie klasy III Hanna Dobrodziej, Marcel Doncer, Filip Filocha wzięli udział w międzyszkolnych potyczkach czytelniczych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Zadania dotyczyły lektur klasy III : „Afryka Kazika”, „Cukierku ty łobuzie”, „O psie, który jeździł koleją”, „Detektyw Pozytywka’, „Asiunia”.

          Zadania były bardzo ciekawe i wnikliwie sprawdzały znajomość lektur. Nasza drużyna uplasowała się poza podium na IV miejscu, ale zabawa była doskonała. Wszyscy uczestnicy wrócili z nagrodami.

                                                                                                                                                              Iwona Marciniak

        • Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu.

        • 19 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się konkurs pod hasłem „Aktywnie po zdrowie”.

          Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz zdobycie wiedzy niezbędnej do utrzymania dobrej kondycji.

          Z tej okazji dla uczniów 0-III odbyła się pogadanka, a po niej quiz. Nie zabrakło również zabaw ruchowych.

          Emocji było co niemiara. Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu, w związku z tym wszyscy zajęli pierwsze miejsce!

          Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i umiejętności!

          Natalia Maciągowska i Magdalena Mądraszek

        • AKCJA SZAFOWANIA DLA SYLWII

        • Uwaga! Uwaga!

          NASZA SZKOŁA PRZYŁACZYŁA SIĘ DO AKCJI SZAFOWANIA DLA SYLWII.

          Kochani Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie, Przyjaciele naszej Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie od jutra rozpoczynamy akcję szafowania dla Sylwii Żak z Kaszewa. Jeśli ktoś chciałby przekazać RZECZY, może to zrobić przynosząc je do szkoły! Rzeczy zbieramy do 25.04. 2023 r. Pomagajmy bo warto!

          Aleksandra Pieśkiewicz

        • Pamiętamy... 80 lat temu w GETTCIE WARSZAWSKIM wybuchło powstanie... #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile

        • Nasza szkoła włączyła się już w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

          19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. Jest ona dla nas punktem wyjścia nie tylko do tego, by uczcić pamięć o osobach, które poniosły śmierć w getcie czy posłuchać opowieści ocalonych, ale pozwala również przyjrzeć się krytycznie historii i spojrzeć na współczesność i w przyszłość. 

          Uczniowie naszej szkoły, bardzo aktywnie włączyli się w działania zorganizowane w ramach tegorocznej akcji. Podsumowaniem akcji było wręczanie przez uczniów żonkili, symbolu pamięci o powstaniu. 

          Aleksandra Pieśkiewicz