• Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

     • Dnia 16 maja odbyła się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VII. Siedemnaścioro uczniów zmagało się z zadaniami dotyczącymi znajomości reguł ortograficznych i ich wykorzystania w praktyce. Niektóre zadania były łatwe "jak pestka", inne sprawiły niemałą trudność. Ale przecież to jest konkurs!

      Zwycięzcą konkursu został Jakub Bielawski z klasy VI, pokonując rywali; w ogólnej punktacji - zdobył 72 na 79 punktów możliwych do zdobycia. II miejsce zajęła Martyna Bołociuch z klasy VII z liczbą punktów 67. III miejsce wywalczyła jej klasowa koleżanka- Wiktoria Chaj, zdobywając 65 punktów. Gratuluję zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom konkursu, bo ortografia sprawia wiele kłopotów, nie tylko uczniom.

     • Święta majowe

     • W piątek, 27 kwietnia, tuż przed świętami majowymi, obchodziliśmy je w sposób szczególny. Każda klasa, w zależności od wieku, otrzymała zadania do wykonania. Młodsi tworzyli kartkę z kalendarza z uwzględnieniem świąt majowych; starsi - plakaty upamiętniające te święta. Wszyscy natomiast mieli nauczyć się na pamięć piosenki pt. "Witaj majowa jutrzenko" oraz wykonać chorągiewki biało-czerwone. Wykorzystaliśmy je w czasie wspólnego śpiewu i zdjęcia. W ten sposób czcimy naszą flagę narodową i pamiętamy o konstytucji 3 majowej.

                                                                                                          Joanna Szczupakiewicz.

     • Gminny Konkurs Matematyczny: "Kangurek"

     • 27 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym "Kangurek" w Suliszewie. Reprezentanci III klasy: Julia Wesoła, Antoni Kmita, Miłosz Wasiak dodawali, odejmowali, mnożyli, dzielili i rozwiązywali zadania z treścią.  Oprócz tęgiej głowy uczestnicy musieli wykazać się sprytem: czekały na nich także zadania sprawnościowe. Trzecioklasiści z naszej szkoły zajęli II miejsce. 

      Serdecznie gratulujemy!!!!

     • XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII

     • 26 kwietnia odbył się w naszej szkole XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii „Żyj z przyrodą w zgodzie”, w którym wzięły udział 3-osobowe drużyny trzecioklasistów ze szkół z Gminy Choszczno: SP Nr1 Choszczno, SP Nr3 Choszczno, SP Korytowo, SP Sławęcin, SP Suliszewo i SP Zamęcin.

      Przed rozpoczęciem konkursowych zmagań  głos zabrała dyrektor szkoły p. Danuta Stróżyńska -Gryćko, która wyraziła radość z możliwości goszczeniu w progach naszej szkoły specjalistów w dziedzinie wiedzy ekologicznej - laureatów eliminacji szkolnych, a także serdecznie powitała przybyłych gości naszych partnerów: Małgorzatę Drabczyk –przedstawicielkę Wydziału ds. Komunalnych i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Choszcznie oraz Paulinę Padiasek z Nadleśnictwa Choszczno. Pani dyrektor podziękowała również organizatorkom- p. Elżbiecie Andruszewskiej i Iwonie Marciniak za zaangażowanie i pasję, z jaką od czternastu  lat organizują konkurs.

      Zmagania konkursowe obejmowały różnorodne zadania: rozpoznawanie roślin chronionych, rozwiązywanie krzyżówki, odpowiedzi na trzy pytania, odczytywanie mapy pogody i układanie puzzli. Walka do ostatniej konkurencji była zacięta. Uczestnicy pracowali w zespołach i widać było, że współpraca dawała doskonałe efekty.

      Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia ostatecznych wyników. O wysokim i wyrównanym poziomie świadczy fakt, że różnica między pierwszym, a drugim miejscem wyniosła 0,5 punktu.

       

      Laureatami X IV Gminnego Konkursu Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii zostali:

      Szkoła Podstawowa w Zamęcinie – I miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie – II miejsce

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie - IIImiejsce

      Jak każdego roku sponsorzy okazali się bardzo hojni i zadbali, by wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przepięknymi nagrodami. Podziękowania należą się p. Robertowi Adamczykowi Burmistrzowi Choszczna i p. Jackowi Gidowi Nadleśniczemu Choszczna.

       

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy przyjaciołom za pomoc oraz życzliwość!

      Iwona Marciniak

       

       

       

     • PARA - Eliminacje Powiatowe

     • 24 kwietnia nasze uczennice brały udział w Eliminacjach Powiatowych Przeglądu Piosenki Dziecięcej (dla klas kl.I-VI) oraz w Przeglądzie Solistów i Zespołów Muzycznych (kl. VII, gimnazjum, liceum i dorośli), który odbył się w Choszczeńskim Domu Kultury. Miło nam poinformować, że dwie uczennice Antosia Resiak i Weronika Wesoła otrzymały wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni :) Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • SIŁOWNIA ZA ELEKTROSMIECI

     • Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę elektrośmieci, która odbędzie się w dniach od 23 kwietnia do 15 maja 2018r.. Zachęcamy do oddawania niepotrzebnych sprzętów. W zamian za oddane odpady Firma 3Re.co zbuduje siłownię zewnętrzną dla Choszczna.

      Do recyklingu będzie można przekazać stary albo zepsuty sprzęt elektroniczny:

      - dyski twarde,

      - telefony komórkowe,

      - płytki elektroniczne,

      - komputery/ laptopy,

      - pamięć RAM/ procesory,

      - zasilacze do telefonów

       

      Elektrośmieci  to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje.

      Elektrośmieci powinny być zbierane selektywnie, następnie poddane procesom, odzysku, recyklingu oraz unieszkodliwienia trujących substancji. Uzyskane w ten sposób produkty przekazywane są do zakładów przetwarzania, dzięki czemu mogą być
      wykorzystywane do produkcji nowych przedmiotów. 

       

      Zużyty sprzęt można oddawać do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Anny Czerniak lub pani Doroty Kowalczyk.

       

                                                                                                          Samorząd Uczniowski

     • Finał projektu edukacyjnego uczniów klasy VII SP Zamęcin.

     • Tytuł projektu: BUDUJEMY MODELE ATOMÓW. 
      Cel edukacyjny: poznanie budowy atomu i terminologii związanej z atomem.
      Uczniowie zdobyli wiedzę o budowie atomu oraz wykonali: gazetkę, modele atomów różnych pierwiastków.

     • W ZACZAROWANEJ KRAINIE.

     • Dnia 5 kwietnia 2018r. uczniowie klas IV-VII pojechali na wycieczkę do Opery na Zamku w Szczecinie, zaplanowaną jeszcze w czasie wakacji. Tak to już jest, że przedstawień dla uczniów jest jak na lekarstwo, a my chcemy corocznie uczestniczyć w kulturalnym wydarzeniu. Stąd nasza obecność na premierze:"Historii najmniej prawdopodobnej" na motywach baśni Andersena.

      Przed spektaklem mieliśmy trochę czasu, więc skorzystaliśmy z okazji i zwiedziliśmy wystawę: "Piękno poza czasem" znajdującą się w podziemiach zamku. Kolekcja obrazów sprowadzona z Muzeum Narodowego w Kielcach zawierała dzieła m.in. Wyspiańskiego, Witkacego, Boznańskiej, Malczewskiego czy Kossaka. Ogromne wrażenie wywołał obraz Józefa Pankiewicza:"Dziewczynka w czerwonej sukience". Zainteresowanie wzbudziła też historia kobiety oskarżonej  o czary i spalonej na stosie właśnie w Szczecinie.

      Premiera "Historii najmniej prawdopodobnej" opowiada o czasie, który jest także głównym bohaterem. Jerzy Kornowicz, adaptator i scenarzysta, tak wypowiada się o tym pomyśle:" Baśń ta wydała mi się dobrym punktem wyjścia, bo traktowała o rozpoznaniu przez społeczeństwo tego, co jest wartością." I my tę wartość znaleźliśmy w baśni, odbywając nieprawdopodobną podróż w czasie po Operze na Zamku.

      Potem godzinne skoki i podskoki w Parku Trampolin oraz doładowanie baterii w KFC i powrót do domu.          Kto nie był, niech żałuje!

                                                                                                                        Joanna Szczupakiewicz.

     • Warsztaty uczenia się

     • Dnia 22 lutego 2018r. odbyły się warsztaty dla uczniów  klas VI i VII na temat „Jak efektywnie i szybko się uczyć”. Celem warsztatów było wypracowanie podstawowych zasad skutecznego uczenia się i zapamiętywania. W trakcie zajęć uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie „Co zrobić, co jest mi potrzebne, abym umiał się lepiej uczyć?”

      Uczniowie dowiedzieli się także, jak odpowiednio zorganizować pracę w domu oraz poznali zasady skutecznego uczenia i zapamiętywania,

      Warsztaty prowadziły pracownice Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Choszcznie: logopeda p. Renata Graczyk–Mocek oraz p. pedagog  Ewa Datoń.

       

       

      Anna Czerniak

       

     • Zabawa charytatywna

     • 10 lutego 2018 r. w sali wiejskiej w Zamęcinie odbyła się walentykowa zabawa charrytatywna dla dorosłych. Wzięło w niej udział 97, a organizaotorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie "Promyczek". Zabawy organizowane przez stowarzyszenie stały się już tradycją, a wśród bywalców są osoby, które uczestniczą w tych wydarzeniach każdego roku. W tym roku stowarzyszenie zbierało fundusze na zakup pomocy dydaktycznych dla klas I-III, które są niezbędnę do nauki programowania.

      Zabawę otworzyły: dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamęcinie p. Danuta Strożyńska-Gryćko i prezes "Promyczka" p. Anna Kondracik, które podziekowały wszystkim za tak liczny udział, a przede wszytkim za otwarte serce na potrzeby szkoły oraz chojność.

      O właściwą atmosferę i zapał do zabawy zadbał zespół "Nokaut". Wśród atrakcji, jakie czekały na uczestników były: loteria fantowa, fotobudka i czekoladowy walczyk. 

      Przy okazji zabawy można było zakupić śpiewniki "Nutki dla Ojczyzny" z płytą gratis. Dachód z jego sprzedarzy był przezaczony na dalszą realizację projektu.

      Tegoroczna zabawa zasiliła budżet stowarzyszenia o 2 799, 16 zł. Zysk w całości zostanie przeznaczony na zakup tabletów, z których w edukacji będą korzystali najmłodsi uczniowie szkoły.

      Wszystkim, którzy przyłączyli się do inicjatywy "Promyczka" serdecznie dziękujemy i zapraszy za rok.

      Elżbieta Andruszewska

       

     • Ogólnopolski Dzień Matematyki 2018 w naszej szkole. Matematyka od kuchni.

     • Marzec uznawany jest za  miesiąc MATEMATYKI! Z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i dzięki patronowo merytorycznemu e-math.pl w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Matematyki 2018.  Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

      Dzień Matematyki został wpisany do kalendarza świąt nietypowych pod datą 12 marca. Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki dla szkół ponadpodstawowych odbyły się w 2014 roku, a od 2015 roku do tych  obchodów przyłączyły się również szkoły podstawowe.

      12.03.2018 roku na lekcji matematyki w klasie VI oraz na kółku matematycznym dla klas IV-VI przeprowadzony został Turniej Matematyczny. Składał się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat"  pełniący rolę edukacyjną.
      Turniej był skierowany do wszystkich uczniów! Nawet tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań miało sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały specjalnej wiedzy matematycznej - wystarczyły otwarte umysły i chęć do zabawy matematyką.
      Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazanie jasnej strony tej nauki...:)

                                                                                                                         

      Dorota Kowalczyk

     • Noc w szkole „Grygolandia”

     • Dnia 20 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Dorotą Kowalczyk i opiekunem panią Anną Czerniak spotkali się o godzinie 19:00, aby wspólnie spędzić noc w szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była świetlica szkolna. Następnie uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie już płonęło ognisko przygotowane przez pana Zbigniewa Błaszaka . Młodzież zjadła ze smakiem gorące kiełbaski i wybiegała się do woli po boisku grając w kosza, piłkę nożną i wiele innych zabaw. Atrakcji było co nie miara! Wraz z nastaniem mroku uczniowie wrócili do szkoły, aby tam kontynuować zabawę. Na koniec wspólnie obejrzeli ciekawy film.

       

      Podczas „nocki w szkole” uczniowie zobaczyli szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom.

       Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas!

       

                                                                                                                   Dorota Kowalczyk

     • Podziękowania od Pary Prezydenckiej

     • Dzisiaj 02.03.2018r. przyszła do szkoły przesyłka z Kancelarii Prezydenta RP. Prezydent pogratulował i podziękował za przesłanie płyty "Nutki dla Ojczyzny". Wcześniej podobne podziękowania otrzymaliśmy od Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy. 

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Poezja na wesoło”

     • Szkolny konkurs  recytatorski „Poezja na wesoło” odbył się 19 kwietnia 2018 r. Wzięło w nim udział 15 uczniów z kl. I-III.

      Celem konkursu było: rozbudzanie zamiłowania do poezji, pogłębianie umiejętności przekazywania emocji, uwrażliwianie na piękno słowa, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności.

      Uczestnicy recytowali wiersze polskich autorów o dowolnej tematyce, ale z nutką humoru - takie było kryterium doboru tekstów.

       Zaprezentowane utwory zostały ocenione pod kątem czterech kategorii: płynność, wyrazistość, intonacja i ogólne wrażenie. Poziom był bardzo wyrównany, ale komisja w składzie: p. Elżbieta Andruszewska, Aleksandra Pieśkiewicz, Iwona Marciniak wyłoniły zwycięzców.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce- Julia Wesoła kl. III

      II miejsce –Maria Dyderska kl. I

      III miejsce – Maja Andryszak kl. II

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Dziękuję wychowawcom, za przygotowanie uczniów, a dzieci zachęcam do wzięcia udziału w następnych konkursach.

                                                                                                                Iwona Marciniak

     • Lodowisko i Park Trampolin

     •  

      28 lutego uczniowie naszej szkoły po raz kolejny byli na wycieczce w Gorzowie Wielkopolskim na lodowisku „Słowianka”. W tym roku oferta wycieczki została powiększona o pobyt w parku trampolin „Fun Jump”. Dla większości uczniów był to kolejny wyjazd na lodowisko wiec można było doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie, które z roku na rok są coraz lepsze. Druga cześć wycieczki to były zmagania w parku trampolin.

      Nie tylko uczniowie doskonale jeżdżą na łyżwach. Opiekunowie pani Joanna Szczupakiewicz i pan Artur Szulc pokazali świetne umiejętności jazdy na łyżwach. Po zmaganiach sportowych była szybka regeneracja sił w KFC a następnie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Podziękowania dla w/w opiekunów oraz pani Joanna Jandy za opiekę nad uczniami.

      Organizator

      Sławomir Kolański

     • WARSZTATY DLA UCZNIÓW

     • Dnia 18 kwietnia 2018 roku, klasa szósta uczestniczyła w warsztatach na temat „Agresja – przemoc”. Warsztaty przeprowadziły panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Choszcznie: Psycholog Krystyna Dziedzic oraz pedagog Małgorzata Bylica.

      Uczniowie uświadomili sobie czym jest agresja i przemoc, jakie są ich następstwa oraz poznali sposoby radzenia sobie z agresją i przemocą.

                                      Anna Czerniak

     • ELIMINACJE GMINNE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ

     •  

      Dnia 17 kwietnia 2017r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się Eliminacje Gminne Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.

      Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii kl. I – III: Wiktoria Graczyk, Wiktoria Worach, Maria Dyderska i  Maja Andryszak, w kategorii kl. IV – VI: Antonina Resiak oraz Klaudia Jekiełek.

      Konkurs zakończył się sukcesem dla pięciu uczennic naszej szkoły: Wiktorii Graczyk, Wiktorii Worach, Marii Dyderskiej i Antoniny Resiak, które otrzymały tytuł laureata i zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych oraz Klaudii Jekiełek która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       Anna Czerniak

  • Galeria zdjęć

   • XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII
   • KIERMASZ WIELKANOCNY
   • „ODKODUJMY RAZEM WIOSNĘ, CZYLI MAŁY UCZY DUŻEGO” - Dzień Nowych Technologii w Edukacji
   • „KLUCZ DO KOMPETENCJI- program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Gminie Choszczno”- EKSPERYMENTARIUM
   • Stypendia
   • Koncert kolęd i pastorałek
   • Ciasteczkowy zawrót głowy
   • XI Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Krajów Unii Europejskiej
   • Warsztaty "Trening zapamiętywania"