• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

        Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczak w Zamęcinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej http://spzamecin.edupage.org zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: 

        www.spzamecin.edupage.org

        Data publikacji strony internetowej: 2018-01-04
        Data ostatniej dużej aktualizacji: 2022-09-01

        Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

        1/ Filmy, które zostały zamieszczone na stronie www nie posiadają napisów dla osób głuchych.
        2/ Część plików nie jest dostępna cyfrowo (skany) i będą udostępniane w sposób alternatywny.

        Oświadczenie sporządzono dnia 2023-03-31.
        Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

        Ostatni przegląd i aktualizacja deklaracji dostępności: 2023-03-30

        Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

        INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

        W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
        Osobą odpowiedzialną jest Dyrektor Szkoły, adres poczty elektronicznej spzamecin@op.pl lub skrzynka ePUAP: SPZamecin/SkrytkaESP. 

        Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 95 765 65 22.

        Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

        Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

        DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

        Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie, Zamęcin 2, 73-200 Choszczno

        1/ Do budynku szkoły można wejść:

        • Głównym wejściem znajdującym się przy drodze wojewódzkiej nr 151 - prowadzą do niego schody z pochylnią. Do wejścia można przejść z parkingu znajdującego się od frontu szkoły - nie ma tutaj ograniczeń w postaci schodów. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.
        • Wejściem do szatni znajdującym się od frontu szkoły, do którego prowadzą schody bez pochylni. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.
        • Bezpośrednim wejściem do kuchni znajdującym się przy drodze dojazdowej do parkingu znajduje się, które w razie konieczności może być użyte jako wyjście ewakuacyjne.
        • Wejściem technicznym znajdującym się z tyłu szkoły prowadzącym do piwnicy oraz holu głównego. Wejście może być użyte jako wyście ewakuacyjne.

        2/ Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.

        3/ Wszystkie drogi w budynku są oznaczone w sposób zapewniający bezpieczną ewakuację.

        4/ W budynku na każdym poziomie (parter i piętro) znajdują się szerokie korytarze.

        5/ Na piętro prowadzą schody z poręczami po obu stronach, bez pochylni.

        6/ Budynek nie posiada wind.

        7/ Na terenie szkoły znajduje się parking dla samochodów osobowych, miejsca parkingowe nie są oznakowane.

        8/ Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym. W szkole nie ma pętli indukcyjnych.

        9/ W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.