• Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

        • Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Każdy inny - wszyscy równi", który ma na celu uwrażliwianie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W każdym miesiącu dzieci z klas 0-III uczestniczyć będą w zajęciach poświęconych innej niepełnosprawności.

          Piątkowe zajęcia dotyczyły społeczności osób Głuchych. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat języka migowego oraz nauczyły się kilku zwrotów w tym języku. Uczestniczyły także w zabawach, które miały na celu pokazanie, jak ciężko jest porozumieć się bez użycia słów. Próbowały czytać jedynie z ruchu warg oraz z gestów i mimiki. Dzieci były bardzo zaciekawione funkcjonowaniem osób niesłyszących, zadawały wiele pytań.

          Pod koniec zajęć wszyscy zgodnie stwierdzili, że język migowy nie jest łatwym językiem i że warto doceniać nasze zmysły.

           

           

          Zuzanna Janiak

        • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

        • „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu.

          W zamian za uzbierane kilogramy szkoła otrzyma nagrodę rzeczową w postaci  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.

          Każdy kto oddał zużyty sprzęt na rzecz szkoły przyczynił się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również miał możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dziękujemy bardzo wszystkim osobom biorącym udział w akcji.

          Anna Czerniak

        • Mamy nowy Samorząd Uczniowski.

        • W zeszłym roku szkolnym odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. dlatego też już we wrześniu mogliśmy wystartować z nowymi pomysłami , a inicjatyw u nas bez liku... Poniżej podajemy skład SU i zapraszamy do współpracy!

          Już czytamy w "zerówce", a w piątek organizujemy dzień bez plecaka. Fotoreportaż już wkrótce.

          Skład Samorządu Uczniowskiego:
          *Opiekun - Pani Joanna Szczupakiewicz
          *Przewodniczący SU - Nikodem Rajczyk
          *Zastępca przewodniczącego - Maja Dudek
          *Sekcja organizacji imprez: Jan Strzelczyk, Włodzimierz Białkowski, Ariel Białkowski
          *Sekcja dekoracyjna: Nadia Banasiak, Maja Żak, Zuzanna Musiałowska, Lena Klejna, Julia Kowalczyk
          *Sekcja pomocy koleżeńskiej: Julia Wesoła, Maja Dudek
          *Sekcja redakcyjna: Antoni Kmita, Marcel Klejna
          Jeśli masz jakieś pomysły możesz skontaktować się z Samorządem Uczniowskim
          poprzez przewodniczącego swojej klasy.

          Zredagował Antoni Kmita, komentarzem opatrzyła Joanna Szczupakiewicz.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

          Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

          Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. W tym roku w klasach młodszych wychowawcy czytali bajkę Adama Mickiewicza „Lis i kozieł” i fragmenty książki Janiny Porazińskiej „Przygody Czarnego Noska”, a w klasach IV- VIII balladę Adama Mickiewicza „Lilie”.

          Święto to warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

                                                                                                   Iwona Marciniak

        • SPRZĄTANIE ŚWIATA

        • Dnia 16 września uczniowie klas I- VIII pod opieką wychowawców i innych nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Ponadto w ramach zajęć z wychowawcą przeprowadzone zostały lekcje na temat konieczności dbania o środowisko i racjonalnego gospodarowania odpadami. Uczniowie mieli możliwość podyskutowania na temat propozycji działań, które pomogłyby zmniejszyć ilość produkowanych śmieci.

           

                                                                                                                                                                        Anna Czerniak

           

        • Szkołę można "oswoić"...

        • Uczniowie klasy VII postanowili "oswoić" szkołę w piątek 23 września. Wszyscy przyszli do budynku o 20.00. Wieczór rozpoczęliśmy od kolacji, zamówiliśmy pizzę. Była pyszna! Jak przystało na zespół, który wylosował Włochy na Dzień Europejski, musieliśmy rozsmakować się w najpopularniejszej włoskiej potrawie. Później przygotowaliśmy dekorację na drzwi i sporządziliśmy plakat: Dlaczego warto uczyc się języków obcych? W czasie przerwy bawiliśmy się w chowanego, panowały już zupełne ciemności, ale my postanowiliśmy "oswoić" szkołę. Na zakończenie zajęć przygotowaliśmy prezentację na temat Włoch, to naprawdę fascynujący kraj.

          Przyszedł czas na nocleg i poszliśmy spać... Klasa nagle okazała się wielkim pokojem, a my mogliśmy jeszcze po cichutku porozmawiać. W szkole też bywa fajnie!

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

        • W poniedziałek 26 września 2022 r. w naszej szkole będziemy obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Czy warto uczyć się języków? Przekonamy się o tym już za tydzień.

          Elżbieta Andruszewska

        • Międzynarodowy Dzień Kropki

        • Wczoraj dzieci z klas 0-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i wyobraźni. Przypomina nam o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i warto zaprezentować go światu.

          Każde dziecko wykonało swoją własną, unikatową kropkę, z których powstało wspólne, piękne dzieło. Każda z nich była równie ważna do powstania końcowego efektu. Uczniowie stworzyli także inne kolorowe prace plastyczne złożone z kropek.

          Pamiętajmy, aby wzmacniać u naszych dzieci odwagę i wiarę w swoje możliwości, dzięki czemu będą mogły rozwinąć skrzydła i lepiej radzić sobie z wyzwaniami.

           

          Zuzanna Janiak

        • Udział w projekcie "Szkoły Pełne Talentów"

        • Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice!

          Nasza Szkoła włączyła się do projektu „Szkoły Pełne Talentów”.

          Jest to akcja, która chce zmobilizować Polaków do działania na rzecz lokalnych społeczności, a dzieciom z polskich szkół przekazać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

          Akcja polega na zbieraniu Talenciaków (specjalnych kuponów). Talenciaki odbiera klient w sieci Lidl w zamian za dokonywane zakupy. Talenciaki można aktywować na stronie lidl.pl/szkoły wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać do naszej szkoły. Nieaktywowane Talenciaki uczniowie mogą również przynosić do szkoły i wrzucać do specjalnych pudełek, które znajdować się będą na dolnym i górnym holu a także w miejscowym sklepie w Zamęcinie. Talenciaki zgromadzone na internetowym koncie szkoły wymienimy na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

          Zachęcamy więc nauczycieli, uczniów, rodziców i znajomych do zbierania Talenciaków dla naszej szkoły.

          Akcja trwa od 5.09.2022 r. do 13.11.2022 r..

        • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

        • Drodzy uczniowie i rodzice !!!

          Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
          Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

          W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

          Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

          sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

          ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

           

           Termin Akcji: 19.09.2022 r.

           

          Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie

           

           

          PARTNERZY  AKCJI :

                             
           

          Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

          Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

          Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

          e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

           

          ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

          NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

        • 1 września wszyscy uczniowie tłumnie zjawili się aby powitać nowy rok szkolny 2022/2023. Z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas również: przedstawicielka Burmistrza Choszczna pani sekretarz Magdalena Sieńko, proboszcz parafii Zamęcin ks. Grzegorz Galwas i przewodniczaca rady rodziców pani Marta Maciągowska.

          Apel rozpoczęliśmy minutą ciszy w hołdzie ofiarom II wojny światowej i ofiarom wojny w Ukrainie.

          Po hymnie państwowym głos zabrała dyrektor szkoły pani Elżbieta Andruszewska, która ogłosiła rok 22/2023 rokiem Janusza Korczaka.

          Aby wszyscy poczuli, że naprawdę idzie „nowe”, uczniowie klasy VI zaprosili na krótką część artystyczną, w której zobrazowali wyjątkowość szkoły i jednocześnie podziękowali tym, którzy ją dla nich tworzą – nauczycielom.

          Nic tak nie zbliża do siebie ludzi, jak wspólne dzieło. Ale aby powstało coś wielkiego, musi temu przewodzić ktoś z pasją, charyzmą i świadomością celu.

          Wniosek? Wszyscy tworzymy jeden zespół!

          Z tą myślą pozostańmy przynajmniej do czerwca!

          Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym :)

          Dorota Kowalczyk

           

        • Rozkład jazdy autobusu szkolnego

        • 1.09.2022 r.

          Choszczno - 9.15

          Stary Klukom - 9.20

          Nowe Żeńsko  - 9.25

          Zwierzyn - 9.35

          Gleźno - 9.45

          Odwóz - 10.45

           

          2.09.2022 r. 

          Choszczno - 7.05

          Stary Klukom - 7.10

          Nowe Żeńsko  - 7.15

          Zwierzyn - 7.25

          Gleźno - 7.35

          Odwóz:

          I tura - 11.30

          II tura - 13.30

                       

           

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

        • Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się według następującego planu:

          1 września 2022 r.

          10.00 - uroczysty apel na sali gimnastycznej.

          10.30 - spotkanie z wychowawcami klas:

          klasa 0 sala numer 13 - wych. Natalia Maciągowska,
          klasa I sala numer 3 - wych. Zuzanna Janiak,
          klasa II sala numer 4 - wych. Magdalena Mądraszek,
          klasa III sala numer 2 - wych. Iwona Marciniak,
          klasa IV sala numer 20 - wych. Anna Czerniak,
          klasa V sala numer 4 - wych. Magdalena Mądraszek,
          klasa VI sala numer 19 - wych. Dorota Kowalczyk,
          klasa VII sala numer 16 - wych. Joanna Szczupakiewicz,
          klasa VIII sala numer 19 - wych. Dorota Kowalczyk.

          12.00 - dzień adaptacyjny dla dzieci w PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM z udziałem rodziców - sala numer 13 - wych. Ewelina Cichoń.

          ODJAZD AUTOBUSU SPOD SZKOŁY około godz. 11.00

          5 września 2022 r. 

          9.00 msza święta w kościele parafialnym w Zamęcinie - (wyjście spod szkoły o godz. 8.45). WSZYSCY UCZNIOWIE PRZYBYWAJĄ DO SZKOŁY ZGODNIE Z PLANEM LEKCJI.

        • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

        • Za nami kolejne pożegnanie absolwentów.

          W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce, stypendia oraz nagrody specjalne.

          Najlepszym absolwentem naszej szkoły została Natalia Kondracik, która uzyskała średnią ocen 5,36
          i wzorowe zachowanie.

          W klasie 8 świadectwo z wyróżnieniem otrzymali również: Jan Maciągowski oraz Wiktoria Kalisiak .

          Corocznie najlepszy uczeń szkoły wyróżniany jest Nagrodą Burmistrza Choszczna. W tym roku tego zaszczytu dostąpił uczeń klasy VI -  Ignacy Nowakowski, który uzyskał najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym., tj. 5,83. Nogrodę wręczył Ignacemu osobiści Burmistrz Choszczna Pan Robert Adamczyk, który zaszczycił uroczystość swoją obecnością.

          Stypendium za wysokie wyniki w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 otrzymali:

          Bielawski Patryk, Dudek Maja, Chaj Mateusz, Klejna Marcel, Nowakowski Ignacy, Kmita Antoni, Kondracik Natalia i Maciągowski Jan.           

          Świadectwa z wyróżnieniem, oprócz ww. uczniów otrzymali:

          Musiałowska Zuzanna , Wasiak Wojciech, Rajczyk Nikodem oraz Banasiak Nadia.

          Szczególnie miłym i prestiżowym wyróżnieniem dla uczniów jest zawsze Nagroda Dyrektora. W tym roku tego zaszczytu dostąpili: Natalia Kondracik i Antoni Kmita – Finaliści Wojewódzkich Konkursów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia naukowe oraz Lena Klejna za stuprocentową frekwencję.

          Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

          Do zobaczenia we wrześniu!

          Anna Czerniak

           

        • Z KOCHANYM TATĄ WITAMY LATO ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

        • 23 czerwca 2022 roku wychowankowie Oddziału przedszkolnego uroczyście świętowali ukończenie roku szkolnego oraz Dzień Taty.

          Młodzi aktorzy przedstawili przybyłym na to wydarzenie Gościom program artystyczny. Przedszkolacy raz jeszcze udowodnili, że posiadają liczne talenty: aktorskie, taneczne i wokalne. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, które z wielkim zapałem prezentowały zdobyte w trakcie roku wiadomości i umiejętności. Piękne życzenia dla Tatusiów, upominki, podziękowania i słodki poczęstunek wprawiły wszystkich w pogodny nastrój. Dzieci otrzymały za swoje osiągnięcia dyplomy i nagrody rzeczowe. Kilka słów do rodziców skierowała również Pani Dyrektor Elżbieta Andruszewska, która podsumowała prace Przedszkolaków, pogratulowała swoim podopiecznym udanego występu, licznych sukcesów oraz dołączyła się do życzeń dla Tatusiów. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli nam w osiąganiu sukcesów oraz wsparli nas w realizacji zamierzeń i celów.

           Życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji i wielu niezapomnianych przygód.

                                                                                                                                                                                                                                 Wychowawczyni  Danuta Bartos

           

        • Wycieczka rowerowa klasy IV

        • 22 czerwca klasa VI wraz z wychowawcą Sławomirem Kolańskim wybrali się na wycieczkę rowerową do Choszczna. Pogoda była wręcz cudowna do takiej wyprawy, słonecznie ale nie za gorąco i do tego lekki wiaterek. Wyjazd został podzielony na 3 odcinki. Pierwszy odcinek, czyli 7 km trasa do Choszczna po ścieżce rowerowej. Drugi już trochę dłuższy na terenie Choszczna, czyli wyprawa dookoła jeziora Klukom zaczynając koło starostwa. Przystanki na: pomost przy Skwerze Holenderskim, plaży miejskiej, placu zabaw na Miejskiej Górze, pomost przy stadionie, plaży i placu zabaw na "Betlejem" oraz przy nabrzeże przy starostwie (zapraszamy do fotorelacji). W nogach kolejne 6 km. Następnie przyszedł czas na deser w lodziarni oraz odpoczynek w centrum miasta przy fontannie. Po deserze lekki posiłek w "Czekoladzie" i przejazd w stronę tunelu pod torami, czyli kolejne 4 km. Trzeci ostatni etap to jazda powrotna ścieżką rowerową do Zamęcin, kolejne 7 km. Pogoda dopisała, humory też, kondycja poprawiona wiec uczniowie klasy IV w pełni przygotowani na WAKACYJNE WYPRAWY.

          Następna wyprawa w kolejnej klasie i w drugą stronę ścieżki ku "ciuchci".

          Kolański Sławomir

          wychowawca klasy IV

        • "Świat wokół nas"

        • W tym  roku szkolnym  w klasach I-IV realizowany był autorski program z edukacji przyrodniczej „Świat wokół nas”.

          Celem tych zajęć było między innymi :

          • Rozbudzanie u uczniów ciekawości i chęci do dalszej nauki przedmiotów przyrodniczych,
          • Rozwijanie zainteresowań technicznych i przyrodniczych.
          • Poznanie prostych zjawisk przyrodniczo-fizycznych poprzez przeprowadzanie  doświadczeń.
          • Odkrywanie piękna i złożoności środowiska przyrodniczego.
          • Inicjowanie samodzielnych działań dzieci w naturalnym środowisku.
          • Kształtowanie postaw proekologicznych w różnych sytuacjach.
          • Wyposażenie uczniów w taki zasób wiadomości oraz kształtowanie takich umiejętności,  które pozwalają w sposób bardziej dojrzały i uporządkowany zrozumieć świat.

          Zajęcia odbywały się raz w tygodniu i podzielone były na cztery moduły: ZIEMIA, WODA, POWIETRZE, OGIEŃ. W ramach aktywności dzieci miały okazję również doświadczać pewnych zjawisk otaczającego świata,  poprzez  zajęcia w klasowym laboratorium. Sprawdzały gatunki gleby, oraz zachowanie roślin, wzrastających w różnych warunkach, zakładając swoje hodowle. Oglądały wiele ciekawych filmów dotyczących zjawisk przyrodniczych, w szczególności takich, które nie występują na naszym terenie.

          W  ramach zajęć odbyły się trzy wycieczki związane z tematyką projektu: do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie,  Oczyszczalni ścieków w Choszcznie,  oraz Szkółki leśnej w Płotnie.

          Podsumowaniem  były gazetki, przy pomocy  których uczniowie mogli  powtórzyć niektóre z informacji zawartych w programie.

                         Realizacja takiego programu wykraczającego poza zajęcia lekcyjne, umożliwiła dzieciom rozszerzenie  wiedzy o świecie wokół nas, rozbudziła ciekawość przyrodniczą , a na pewno pozwoliła utrwalić już zdobytą wiedzę.

                                                                                                                                                              Iwona Marciniak

           

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

        • Dnia 21 czerwca odbyły sie w naszej szkole wybory do SU. Poprzedziła je dwutygodniowa kampania wyborcza, w której wzięło udział trzynaścioro uczniów z klas III-VII. Przed głosowaniem przyszli członkowie SU dokonali autoprezentacji, przypominając wyborcom swoje twarze, postulaty wyborcze i numery na liście do głosowania.

          Hasła wyborcze były bardzo kreatywne i nietypowe, a dzięki temu ciekawe. Należały do nich m.in. kolorowy dzień, noc filmowa, przerwa z telefonem, dzień idola, makijażu, szalonej fryzury, bez tornistra, zawody sportowe, wyjazdy, wycieczki, itd.

          Bez względu, kto się dostanie do samorządu, będzie na pewno ciekawie i atrakcyjnie.

          Mogę zdradzić,że najwięcej głosów zdobyła Maja Dudek z klasy IV, zaraz za nią uplasował się Nikodem Rajczyk z klasy VII.  Gratulujemy zwycięzcom.

          Przy okazji dziękujemy wszystkim członkom obecnego Samorządu Uczniowskiego za sumienną pracę, kreatywne pomysły i ich realizację. Dziękujemy, że zawsze mogłyśmy na Was liczyć!

          Opiekunki SU: Beata Gizińska i Joanna Szczupakiewicz

           

        • WYCIECZKA DO POZNANIA, GNIEZNA I BISKUPINA

        • W dniach 13-14 czerwca uczniowie klas IV- VIII pod opieką pań: Elżbiety Andruszewskiej, Iwony Marciniak, Anny Czerniak i Doroty Kowalczyk uczestniczyli we wspaniałej 2-dniowej wycieczce  do Wielkopolski.

          Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej poprzez obserwację i doświadczanie.

          Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Poznańskiej Bazyliki Archikatedralnej, położonej na wyspie zwanej Ostrów Tumski w Poznaniu, otoczonej korytem Warty i Cybiny, która sięga samych początków chrześcijaństwa w Polsce, II połowy X wieku. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć słynne poznańskie koziołki trykające się rogami. Kolejnym punktem zwiedzania była Fara Poznańska, a te piękne miejsca odwiedziliśmy dzięki przewodnikowi Mateuszowi Michałek. Jeszcze tego samego dnia mogliśmy cieszyć oczy oglądając zwierzęta i przepiękną roślinność w Starym ZOO.  Po południu udaliśmy się do Gniezna gdzie dzieci zobaczyły między innymi Katedrę Gnieźnieńską i Drzwi Gnieźnieńskie na których wyrzeźbione są najważniejsze sceny z życia św. Wojciecha. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do hotelu by się zakwaterować i skonsumować kolację.

          W drugim dniu odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Biskupin to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Podczas zwiedzania obejrzeliśmy obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską.

          Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.


                                                                                                                                     Dorota Kowalczyk

          Anna Czerniak

        • Wycieczka uczniów klas I-III na "Rancho Wesoła Stodoła"

        • To był dzień długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów klas I-III. W poniedziałek 13.06.2022 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę na „Rancho Wesoła Stodoła” do Starego Klukomia.

          Wycieczka obfitowała w same atrakcje i rozpoczęła się od zwiedzania „Rancha”, gdzie dzieci mogły przebywać w otoczeniu ciekawych zwierząt: alpaki, osły, kucyki, króliki, kury, kaczki, kangury, świnki wietnamskie, zebra oraz paw. Nie wszystkie zwierzęta były oswojone ale do niektórych bez problemu można było podejść, pogłaskać je, a nawet nakarmić z ręki. Następnie, po krótkim spacerze, nadszedł czas na pieczenie kiełbasek, a po nich dalsza część uciech na świeżym powietrzu. „Rancho Wesoła Stodoła” oferuje bowiem dla swoich najmłodszych gości plac zabaw, trampolinę, dmuchany zamek i zjeżdżalnię.

          Był to dzień pełen uśmiechu i radości, gdyż wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Nie ma wątpliwości, że pobyt w „Rancho Wesoła Stodoła” dostarczył wszystkim wiele wrażeń.

          To był wspaniały dzień!

          Magdalena Mądraszek