• Byliśmy w kinie na filmie: "Kajtek czarodziej".

        • W ramach andrzejek w tym roku uczniowie klas starszych postanowili obejrzeć film pt. "Kajtek czarodziej" oparty na powieści naszego patrona, Janusza Korczaka. Rezyser i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz przekazała najważniejsze wartości płynące z książki, m.in.  że nie wolno używać przemocy, walczyć ze złem w każdej jego postaci. Po seansie wspólnie zjedliśmy zamówione pizze. Było super!

                                                                                                                 Joanna Szczupakiewicz

        • Konkurs Interdyscyplinarny.

        • W listopadzie, z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, już po raz szósty odbył się Szkolny Interdyscyplinarny Konkurs pt. "105 zagadek na sto piątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości" skierowany do uczniów klas IV-VIII. W konkursie wzięło udział jedenastu uczniów, którzy w ciągu stu pięciu minut mieli rozwiązać sto pięć zagadek i krzyżówek z różnych dziedzin nauki. 

          Wygrał Ignacy Nowakowski z klasy VIII, który rozwiązał 51 zagadek, drugie miejsce zajęła Zuzanna Musiałowska z klasy VI, rozwiązując 46 krzyżówek, trzecie miejsce zdobył Marcel Klejna z klasy VIII za rozwiązanie 44 haseł.

          Gratuluję zwycięzcom, ale również pozostałym uczniom!

                                                                                                    Joanna Szczupakiewicz

        • KONKURS GRAFICZNY

        •  

          Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs graficzny na ulotkę reklamującą ciekawą książkę. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

          Praca miała być wykonana w programie komputerowym i uwzględniać elementy graficzne i tekst rekomendujący wybrną pozycję. Do konkursu przystąpiło 9 osób. Sześć prac spełniało wymagania .

          I miejsce zajęła Zuzanna Musiałowska z kl.VI

          Wyróżnienia otrzymali:

          Maja Andryszak kl. VIII

          Lena Klejna kl.V

          Jagoda Keplin kl.V

          Wiktor Rogowski kl. V

          Patryk Bielawski kl.VI

           

          Wszyscy uczniowie otrzymali ocenę celującą z informatyki, a nagrodzeni i wyróżnieni nagrody i dodatkowo punkty z zachowania za udział w konkursie.

          Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

          Anna Przyborek

          Iwona Marciniak

           

        • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

          W poniedziałek, 7 listopada 2023 r., w naszej szkole najmłodsi uczniowie  wzięli udział w prezentacji swoich ulubieńców. Tym razem w trochę innej formie. Chętni uczniowie przygotowali pluszaki, pacynki, własnoręcznie wykonane kukiełki lub sylwety swoich ulubieńców. Ukryci za parawanem opowiadali o swoim bajkowym bohaterze, manipulując tylko ręką i głosem. Wprawdzie nie trzeba było się pokazywać , to i tak okazało się bardzo trudne i stresujące, co nadal nas utwierdza w przekonaniu, że trzeba doskonalić tę formę wystąpień publicznych.

          Za rok powtórzymy tę świetną zabawę, może jeszcze w innej formie?

          Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na fb szkoły – tam relacja na żywo.

                                                                                                        Iwona Marciniak

           

        • SPOTKANIE LITERACKIE

        • „Wolność. Równość. Różnorodność” – to przewodnie hasło towarzyszące  spotkaniu literackiemu, które odbyło się w naszej szkole 23 listopada z uczniami klas VI-VIII.

          Głównymi tematami poruszanymi przez prowadzące były zagadnienia związane z prawami człowieka, prawami kobiet, prawami mniejszości, równym traktowaniem, wielokulturowością, różnorodnością, wolnością, demokracją i odpowiedzialnością.

          Spotkanie prowadziły panie Katarzyna Ciarcińska –filozofka z wykształcenia i zamiłowania, pani Małgorzata Narożna- animatorka czytelnictwa, księgarka. Również zaszczyciła nas swoją obecnością pani Katarzyna Jezierska- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie.

          Zadania warsztatowe prowadzone były w bardzo przystępny i przyjazny uczniom sposób, z wykorzystaniem literatury dla dzieci i młodzieży, poświęconej poruszanym tematom.

          Prowadzące dokładały wszelkich starań aby zachęcić dzieci do dyskusji, gdyż celem było kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego, popularyzowanie wiedzy o prawach człowieka, a także  upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych.

          Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w ciekawych i wartościowych warsztatach.

                                                                                                                    Iwona Marciniak

           

        • BOHATERON- WŁĄCZAMY HISTORIĘ

        • Nasza szkoła po raz kolejny  bierze udział w akcji „BohaterOn w Twojej Szkole 2023”.

          Na lekcjach historii uczniowie klas IV-VIII zostali zapoznani z historiami Powstańców.Akcja ma na celu upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego, edukację historyczną oraz promocję postaw patriotycznych.

          Aleksandra Pieśkiewicz

           

        • CAPSTRZYK NIEPODLEGŁOŚCIOWY

        • Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie  po raz  pierwszy w historii naszej szkoły  wziął udział w capstrzyku niepodległościowym w asyście kompanii honorowej. Dla naszych uczniów było to niezwykłe przeżycie, pokazuje, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami! 

           #niepodległość #nasiuczniowie

          Aleksandra Pieśkiewicz

        • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        • 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

          W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. 

          Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego,które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości,uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV. Po raz kolejny przystąpiliśmy  do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". 

          Pamiętajmy, że patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach,wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią.

          Aleksandra Pieśkiewicz

           

        • RAZEM MOŻEMY SPEŁNIĆ MARZENIA MAŁYCH PACJENTÓW ONKOLOGII

        • Samorząd Uczniowski informuje, że dzisiaj nasi uczniowie spośród wielu listów pisanych przez "małych pacjentów onkologii" wybrali dwa. Nie było to łatwe... Czytając listy- nasi uczniowie wspólnie zdecydowali- "nie będzie łatwo, ale postaramy się i pomożemy"! Pojawiły się "łzy wzruszenia".

          Wspólnie chcielibyśmy spełnić marzenie 7 letniego chłopca i 10 letniej dziewczynki.

          GŁÓWNE MARZENIA DO SPEŁNIENIA:

          PLECAK SZKOLNY BACKUP SZACHOWNICA,

          PIÓRNIK SASZETKA BACKUP KRATA,

          MAŁPKA CIEKAWSKI GEORGE (MASKOTKA),

          XIAOMI MI BAND 7 OPASKA SPORTOWA.

          Pieniądze ze słodkich czwartków zostaną przeznaczone na zakup prezentów, które dotrą do małych pacjentów przed gwiazdką i sprawią, że na ich twarzach zagości uśmiech i chociaż na chwile zapomną o swojej chorobie.

          Dlatego z wszystkich sił prosimy wszystkich ludzi dobrego serca, uczniów, nauczycieli, rodziców, przyjaciół naszej szkoły o pomoc w zrealizowaniu naszych planów.

          Zbieramy jeszcze : słodycze z długim terminem ważności, nowe książki ( do poczytania dla 10-latki i 7-latka), przybory szkolne

          ( kredki, bloki, długopisy, mazaki) , które będziemy mogli dołożyć do naszych paczek. Rzeczy można przynosić do 06.12.2023 r. do szkoły. Razem mamy wielką moc!

          Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

          I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

          Podaruj dzieciom radość w te święta!

          Razem możemy sprawić, że na twarzach małych pacjentów pojawi się uśmiech:)

          Aleksandra Pieśkiewicz

        • PACZKA NA GWIAZDKĘ... PODARUJMY UŚMIECH MAŁYM PACJENTOM :)

        • „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

          Samorząd Uczniowski informuje, że włączył się w akcję „Paczka na gwiazdkę dla dzieci leczących się onkologicznie”. W czwartek w naszej szkole będzie słodka kawiarenka, z której dochód zostanie przeznaczony na przygotowanie paczek dla dzieci leczących się onkologicznie. Każde dziecko biorące udział w akcji napisało list do ŚW. Mikołaja, w którym poprosiło o spełnienie swojego marzenia. Jutro nasi uczniowie wybiorą dwa listy dzieci, których marzenie postaramy się spełnić.

          Naszym następnym krokiem będzie zorganizowanie paczek na gwiazdkę dla chorych dzieci.

          Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. O szczegółach poinformujemy w kolejnym poście:)

          I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

          Podaruj dzieciom radość w te święta!

          Razem możemy sprawić, że na twarzach małych pacjentów pojawi się uśmiech:)

          Aleksandra Pieśkiewicz

        • DZIEŃ POSTACI ZWIĄZANYCH Z PRZEDMIOTAMI, KTÓRYCH SIĘ UCZYMY...

        • W ubiegłym tygodniu Samorząd Uczniowski zorganizował dzień postaci związanych z przedmiotami, których uczą się nasi uczniowie.Na naszym ,,korytarzu'' pojawił się Einstein... nie zabrakło też innych znanych postaci.  Nagrodą dla osób, które wzięły udział w akcji było zwolnienie ich z pytania. 

          Aleksandra Pieśkiewicz

        • Szkoła Pamięta...

        • Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. 

          Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

          W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliski cmentarz, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

          Aleksandra Pieśkiewicz

          Anna Czerniak

        • Robimy tosty w klasie IV

        • Na ostatniej godzinie wychowawczej uczniowie klasy IV przygotowali pyszne śniadanie, które dało im  wiele satysfakcji i sprawiło, że na ich buziach pojawił się uśmiech.   Z przygotowanych produktów, każdy samodzielnie wykonywał kanapki, które później trafiały do tostera. Po  całej szkole unosił się smakowity zapach, który wabił młodszych kolegów. Tosty wyszły przepyszne!

          Aleksandra Pieśkiewicz

        • WIERSZ DLA NAUCZYCIELA

        • Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski ,,Wiersz dla Nauczyciela". Wpłynęło 17 prac- wszystkie były ciekawe, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić wszystkich uczniów. Wszyscy nasi młodzi Poeci wykazali się ogromną kreatywnością! Dziękujemy z całego serca Nadleśnictwo Choszczno, Lasy Państwowe i MPGK Choszczno za pomoc w realizacji naszych planów i ufundowanie nagród. 

          Aleksandra Pieśkiewicz 

        • Przerwa na czytanie

        • Dnia 24 października 2023r. nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

          Uczniowie klas 0 – III słuchali bajki czytanej przez nauczyciela, natomiast starsi uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub biblioteki szkolnej.

          Udział w akcji wzięło 83 uczniów.

          Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

          Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas z książką.  

           

          Anna Przyborek

        • KONKURS RECYTATORSKI „ JESIENNE RYMY”

        • 26  października odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienne rymy”. Do udziału zgłosiło się 23 uczniów z klasy 0-III. Każdy uczestnik przygotował wiersz o dowolnej tematyce. Recytatorzy, mimo tremy zaprezentowali się znakomicie. Dobór tekstów był różnorodny i wprowadził publiczność w nastrój barwnej jesieni, świata zwierząt, zabawek i emocji. Było to wielkie wyzwanie dla uczniów, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na publiczny występ.

          Podczas oceny, jury w składzie p. Magdalena Mądraszek, p.Małgorzata Stadnik-Maga, p.Anna Przyborek, p.Natalia Maciągowska brało pod uwagę płynność, wyrazistość, intonację i ogólne wrażenie.           

          Laureaci konkursu:

          Klasy 0-I

          I miejsce-  Szymon Kowalczyk kl.I

          II miejsce - Pola Kalinowska kl.0

          III miejsce- Szymon Luboiński kl. I

          Klasy II-III

          I miejsce- Hanna Korzeniewska kl. III

          II miejsce- Wiktoria Kaźmierczak kl. II

          III miejsce -Antonia Rabenda kl.III

          Zwycięzcy oraz uczestnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

          Organizatorem konkursu była bibliotekarka p. Iwona Marciniak. Dzieci przygotowały wychowawczynie i rodzice.
          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                                Iwona Marciniak

           

           

        • Otwarte serca

        • Tegoroczne obchody XXIII DNIA PAPIESKIGO pod hasłem „Św. Jan Paweł II  - Cywilizacja życia”, odbyły się w niedzielę 15 października. Pogoda była wietrzna i dość chłodno, ale atmosfera gorąca.

          Po mszy świętej, odprawionej przez proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zamęcinie ks. Grzegorza Galwasa, na palcu przy kościele odbył się festyn, podczas którego można było skosztować pysznych potraw i ciast, spróbować szczęścia na loterii fantowej, tym razem z użyciem koła fortuny,  lub wylicytować smakołyki. Dzieci rozgrzewały się biegając z wykręconymi balonowymi mieczami. W międzyczasiewszyscy podziwiali muzyczne występy uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie.

          BYŁO PIĘKNIE, SMACZNIE, GWARNIE, RADOŚNIE, EMOCJONUJĄCO!

          Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przyłączyli się do obchodów tego dnia, by dać wyraz pamięci i wdzięczności dla naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II i jednocześnie wesprzeć podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – zdolne dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin.

          DZIĘKUJEMY za Waszą obecność, każdy gest sympatii i miłe słowa: naszym uczniom i ich rodzicom, a także wszystkim tak licznie zgromadzonym rodzinom.

          DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy przynosili książki, fanty i przedmioty na loterię

          i aukcję– było tego bardzo dużo i znacznie zasiliło konto zbiórki pieniędzy.

          BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI W ZORGANIZWANIU FESTYNU:
          - Sołectwom: Gleźno, Zamęcin, Zwierzyn;
          - Kołom Gospodyń Wiejskich z Zamęcina, i ze Zwierzyna;
          - Wspólnocie Parafialnej z Nadarzyna;
          -  Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek”;

          - Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Zamęcinie
          -   Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie

          - Panu Jerzemu Miładowskiemu
          - PARAFIANOM i PRZYJACIOŁOM, którzy wspierali nas od początku do samego końca.

          Wspólne nasze dzieło przyniosło dochód w wysokości 6840 zł.

          To wielki dar serca wszystkich , którzy zostawili ziarenko dobroci tego dnia w naszej parafii.

          Bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok.

                                                                                                        Iwona Marciniak