• Dni otwarte dla ósmoklasistów

        • 21 kwietnia uczniowie kl. 8  wzięli udział w Dniach Otwartych przygotowanych przez szkoły ponadpodstawowe.  Uczniowie byli żywo zainteresowani profilami liceum i technikum. Ósmoklasiści chętnie zwiedzali budynek szkoły, brali udział w zorganizowanych zajęciach, warsztatach,  rozmawiali z uczniami szkół ponadpodstawowych.Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie i   Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie za zaproszenie. 

          Aleksandra Pieśkiewicz 

        • Zwycięzcy XXI Konkursu Recytatorskiego.

        • Dnia 15 kwietnia w Choszczeńskim Domu Kultury już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijno-Patriotycznej poświęcony pamięci Księdza Prałata Jana Abramskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę oraz Wojewódzkiego Kuratora Oświaty panią Katarzynę Koszewską.

          Naszą szkołę reprezentowało troje wykonawców i wszyscy oni zajęli II miejsce w swojej kategorii.

          Oktawia Gorzynik z klasy III przygotowana przez panią Iwonę Marciniak recytowała wiersz nieznanego poety: "Posłuchaj'', uczennica zdobyła również nagrodę publiczności.

          Uczeń klasy VI Mateusz Chaj deklamował wiersz Lusi Ogińskiej pt. "Wizyta", a Julia Wesoła, ósmoklasistka, zaprezentowała utwór Antonety-Anny Bednarek: "Twierdzsz, że kochasz Boga". Tych uczniów przygotowala pani Joanna Szczupakiewicz.

          Gratulujemy naszym recytatorom takiego pięknego wyróżnienia wśród ponad trzydzieściorga uczestników konkursu! 

                                                                                  Joanna Szczupakiewicz

        • Kiermasz Wielkanocny

        • Już po raz drugi w Niedzielę Palmową na placu przy kościele odbył się Kiermasz wielkanocny.

          Przygotowania trwały od miesiąca. Wszystkie panie ze Stowarzyszenia „Promyczek” bardzo się zaangażowały i przygotowały bogaty asortyment. Inwencja twórcza, jak zwykle nie zawiodła. Na kiermaszu znalazły się baranki, pisanki, stroiki i ozdoby na stół wielkanocny.

          Oprócz typowo wielkanocnych gadżetów, można było kupić świeże wypieki do kawki na niedzielę. Dzięki hojności społeczeństwa lokalnego ( i nie tylko) ze sprzedaży uzbieraliśmy 2500 zł. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Tadzia Rabendy. Przy okazji można było nabyć cegiełki lub wrzucić grosik do puszki na zakup sztandaru dla naszej szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom.

          Na kiermasz zapraszamy za rok , obiecujemy równie bogatą ofertę.

          Iwona Marciniak

        • Ogólnopolska akcja „Góra Grosza”

        •  

          Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

          Celem akcji jest: zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

          Naszym celem natomiast jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

          Uczniowie nie zawiedli każdy przynosił tyle, ile może – w myśl zasady:

           "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."

          Serdecznie dziękujemy za udział w akcji razem udało nam się zebrać 292 zł 11 gr.

           

          Aleksandra Pieśkiewicz i Natalia Maciągowska

        • Światowy Dzień Wody

        • W środę 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody tego święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.

          Z tej okazji uczennica Maja Dudek wyrecytowała wiersz pt. "Awaria" a Antonina Luboińska zaprezentowała Fraszkę o wodzie własnego autorstwa. W ramach akcji uczniowie obejrzeli także filmik pt. "Woda zmienia życie", który pokazał wszystkim jak cenna dla każdego człowieka  jest woda.

          Działania podjęte tego dnia w naszej szkole uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem. Każdy z nas powinien ją chronić, cenić i we właściwy sposób wykorzystywać, aby nigdy jej nie zabrakło, bo jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

           

          Magdalena Mądraszek i Natalia Maciągowska

        • Pasowanie na ucznia

        • Dnia 24 marca 2023r. pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności najbliższych przeżywali swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

          Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, a następnie ślubowali być dobrymi uczniami i godnie reprezentować szkołę. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły pani Elżbieta Andruszewska dokonała uroczystego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, niczym czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

          Małym bohaterom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości. Było mnóstwo życzeń i prezentów. Na koniec tego ważnego wydarzenia zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie                       i niezapomniana, radosna chwila. A rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

              Anna Przyborek

        • Warsztaty rękodzieła – Palmy Wielkanocne

        • Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowano warsztaty rękodzieła, na któryh wykonywaliśmy Palmy Wielkanocne. Głównym celem warsztatów była aktywizacja lokalnej społeczności, a także przekaz tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu.

          Swoją obecnością zaszczyciły nas panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie – pani Bożena Wierucka i pani Mirosława Kasprzak, a także rodzice uczniów klas 0-VIII. Pod czujnym okiem pani Bożeny i pani Mirki, stworzyliśmy piękne palmy, które zostały sprzedane w szkole, a dochód przekazany na leczenie Tadzia Rabendy.

          Bardzo dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie, a także rodzicom naszych uczniów, dzięki którym udało nam się zrobić 30 palm wielkanocnych.

          Warsztaty robienie palm już na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń szkolnych.

           

          Natalia Maciągowska i Magdalena Mądraszek

        • Pierwszy Dzień Wiosny

        • Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 21 marca 2023 r., oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole.

          Jak co roku, tego dnia odbył się dla uczniów klas IV-VIII Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny "Primus Inter Pares", w którym uczniowie rywalizowali o tytuł najlepszego z najlepszych. Natomiast uczniowie klas 0-III w tym czasie oglądali filmik pt. „Kazio i Wiosna” oraz rozwiązali zagadki związane z porą roku, którą żegnamy – Zimą i z tą którą witamy – Wiosną.

          Aby na dobre pożegnać zimę, a przywitać wiosnę uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na wiosenny spacer, odszukać i sfotografować wylosowane oznaki wiosny.

          Zwieńczeniem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszak nic nie smakuje lepiej niż pierwsza upieczona, wiosenna kiełbaska. Pogoda dopisała, dlatego uczniowie mogli spędzić czas na świeżym powietrzu oraz na boisku szkolnym. Wszyscy bawili się znakomicie, emocji nie zabrakło.

          Bardzo cieszymy się, że powitaliśmy wiosnę!  Mamy nadzieję, że zimę zobaczymy dopiero za rok! 

          Magdalena Mądraszek i Natalia Maciągowska

        • Szkolny Konkurs Ortograficzny.

        • 16 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 11 uczniów z różnych klas. Należało uzupełnić tekst "najeżony" trudnościami ortograficznymi. Czworgu uczniom udało się zdobyć najwyższą liczbę punktów i wśród nich doszło do "dogrywki", w wyniku której I miejsce zdobył Mateusz Chaj z klasy VI, II miejsce zajął siódmoklasista Marcel Klejna, III miejsce przypadło Nikodemowi Rajczykowi z klasy VIII, IV miejsce zajęła Julia Wesoła, ósmoklasistka. Wszyscy oni otrzymali cenne nagrody książkowe, pozostali uczestnicy - drobne prezenty. Gratuluję wszystkim uczniom próby podjęcia walki z najtrudniejszą dyscypliną polonistyczną.

                                                                               Joanna Szczupakiewicz.

        • VII Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny o tytuł: "Primus Inter Pares".

        • W tym roku już po raz siódmy odbył się konkurs cieszący się dużą popularnością wśród uczniów klas IV-VI, zwłaszcza, iż każdy w nim uczestniczył, przynajmniej w jednym etapie. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 11 uczniów: Antoni Kmita, Zofia Surwiło, Ignacy Nowakowski, Marcel Klejna, Julia Wesoła, Mateusz Chaj, Oliwier Zdanowicz, Nikodem Rajczyk, Wiktor Młynarczyk, Patryk Bielawski i Paweł Maciągowski. Walka była zacięta, wszyscy finaliści starali się pokonać rywali i dostać się do kolejnego etapu konkursu. W ścisłej czołówce pozostało pięć osób i to one rozpoczęły prawdziwy bój o zwycięstwo z  takich dyscyplin wiedzy jak: przyroda, matematyka, historia, gramatyka, literatura i ciekawostki oraz zdrowie. Uczeń Antoni Kmita zastosował iście spektakularną taktykę, i zamiast wyznaczać innych uczniów, "brał" pytania na siebie, zdobywając kolejne punkty. Wiedza z matematyki i strategia gry pozwoliła mu wywalczyć pierwsze miejsce i zdobyć tytuł: "Primus Inter Pares". Otrzymał statuetkę i ciekawą książkę. Pozostali uczestnicy dostali  książki ufundowane przez radę rodziców.

          Gratulacje!

                                                                                                     Joanna Szczupakiewicz.

        • WIOSENNY, SZALONY TYDZIEŃ

        • 21 marca obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Jest to wyjątkowa data, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować w naszej szkole wiosenny, szalony tydzień. Uczniowie prezentowali się w róznych ubraniach: sportowych, chłopcy pożyczali ubrania mamy, a dziewczynki taty. Nie mogło zabraknąć dnia, w którym na korytarzu królowały kapcie. Wszystkie klasy popisały się wspaniałymi pomysłami i świetnym poczuciem humoru. Zwieńczeniem szalonego tygodnia będzie wybór Miss i Mistera szkoły. 

          Aleksandra Pieśkiewicz

          Opiekun Samorządu Uczniowskiego

        • Quiz o naszym patronie - Januszu Korczaku

        • W piątek 17 marca po raz pierwszy w  historii naszej szkole odbył się  Quiz o naszym patronie - Januszu Korczaku.

          Nasi uczniowie odpowiadając na pytania przybliżyli całej społeczności szkolnej postać niezwykłego człowieka, wychowawcy, pedagoga, lekarza, pisarza, publicysty, działacza społecznego, który był nie tylko autorem książek, ale przede wszystkim opiekunem dzieci.

          W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I-VIII.  Pytania dotyczyły patrona naszej szkoły Janusza Korczaka.

          Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwsze zadanie dla uczniów klas IV-VIII polegało na dopasowaniu odpowiedniej myśli do przedstawionego opisu czytanego przez prowadzącą. Natomiast zadaniem uczniów klas I-III, było ułożenie myśli Korczaka z rozsypanki wyrazowej. Druga runda miała formę quizu Milionerzy. Wielki finał nosił nazwę Koło fortuny. Tutaj oprócz wiedzy liczyło się także szczęście. Wszystkie trzy konkurencje dostarczyły zarówno  uczestnikom jak i  widowni wiele emocji.

          W kategorii klas I-III zwyciężyła drużyna III którą reprezentowali: Marcel Doncer kl. III, Hanna Korzeniewska kl. II i Leonard Worach kl. I. W kategorii klas IV-VIII zwycięzcami konkursu zostali przedstawiciele klasy V: Maja Dudek, Zuzanna Musiałowska, Kacper Resiak.

          Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody książkowe natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i kostki rubika. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. 

          Gratulujemy!!!

          Magdalena Mądraszek i Aleksandra Pieśkiewicz

        • SZTANDAR SZKOŁY

        • Szanowni Rodzice, Absolwenci, Przyjaciele Szkoły!

          1 września 2020 r. Szkoła Podstawowa w Zamęcinie otrzymała imię Janusza Korczaka.  Od tego czasu podjęliśmy działania, których uwieńczeniem będzie nadanie 1 czerwca 2023 roku naszej szkole sztandaru.

          To przedsięwzięcie może się urzeczywistnić dzięki Państwa pomocy. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe poprzez zakup cegiełki o wartości 50 zł lub 100 zł (dostępne w sekretariacie szkoły), albo poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek” numer: 52 2030 0045 1110 0000 0423 6420 z dopiskiem „na sztandar szkoły”                                

          Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych dążeń i marzeń!

          W imieniu społeczności szkolnej
          Elżbieta Andruszewska,
          dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusz Korczaka w Zamęcinie

        • Pewność siebie u dzieci

        •  

          Okres przedszkolny i szkolny to bardzo ważny czas w życiu dziecka – to wtedy kształtuje się u niego pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz wiara we własne możliwości.

          My – Rodzice i Nauczyciele – pełnimy w tym procesie bardzo ważną rolę. Od naszego podejścia do dziecka, naszych komunikatów zależy to, czy będzie ono czuło się osobą wartościową i pewną siebie.

          Jak budować pewność siebie u dziecka?

          1. Akceptuj uczucia, emocje dziecka – pomóż mu zrozumieć, co czuje, nazywaj emocje. Pokazując, że liczysz się z jego uczuciami, sprawisz, że poczuje się ważne, pewne siebie i bezpieczne.

          2. Nie pokazuj zwątpienia – okazuj dziecku, że w nie wierzysz.

          3. Uświadamiaj dziecko, że każdy popełnia błędy oraz każdy ma wady – to naturalne. Popełniane błędy nie powinny wpływać na naszą pewność siebie.

          4. Zachęcaj dziecko do poznawania swoich mocnych oraz słabych stron – samoświadomość to jeden z głównych filarów pewności siebie.

          5. Dawaj dziecku możliwość wyboru, decydowania o swoim życiu (wybory dostosowane do wieku). Da mu to poczucie sprawczości i odpowiedzialności oraz świadomość, że jego zdanie jest ważne.

          6. Daj dziecku prawo do bycia sobą, nie próbuj go na siłę zmieniać – dobra relacja z samym sobą jest podstawą do budowania dobrych i pełnych szacunku relacji z innymi ludźmi.

          7. Nie wyręczaj - dziecko umie, wie, potrafi! Jeśli potrzebuje, pomóż, nakieruj, ale nie rób nic za nie. Może to sprawić, że poczuje, że nie jest zdolne i wartościowe.

          8. Pokazuj, że kochasz i akceptujesz dziecko.

          9. Ucz dziecko asertywności – po to, aby zdanie innych osób nie miało wpływu na jego poczucie własnej wartości lub jego brak. Dezaprobata ze strony innych osób nie powinna wpływać na naszą wiarę w siebie.

          Dziecko ma prawo czuć to, co czuje. Ma prawo być sobą. 

          Oswajajmy emocje, które są integralną częścią naszego życia. Zezwalajmy na przeżywanie ich. Uczmy radzić sobie z emocjami w sposób właściwy i konstruktywny.

          Dawajmy przestrzeń na pomyłki oraz na szukanie własnej drogi, wyznaczając zdrowe granice. Bądźmy dla siebie dobrzy.

           

          Zuzanna Janiak

          Pedagog specjalny 

          Źródło obrazka: https://akademiaprzyszlosci.org.pl/

        • Prelekcja na temat „Bezpieczeństwa dzieci na wsi”

        • W środę 1 marca uczniowie klas 0-III uczestniczyli w prelekcji na temat „Bezpieczeństwa dzieci na wsi” prowadzonej przez pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Choszcznie. Podczas ciekawej lekcji nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny pt. „Rodzina Porażków”, który przedstawił uczniom przykładowe sytuacje z codziennego życia wiejskiego, które mogą prowadzić do nieszczęścia.

          Prowadząca przekazała szereg informacji dotyczących zagrożeń, co wolno a czego należy unikać aby nie doszło do wypadku. Wszyscy z uwagą słuchali Pani, która w interesujący sposób opowiadała o różnych sytuacjach a Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli i z odwagą odpowiadali na zadane pytania.

          Na koniec Pani zachęciła dzieci do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III oraz klasy IV-VIII i przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

          Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

          Prace plastyczne prosimy przynosić do wychowawców, do piątku 24 marca 2023 r.. 

          Magdalena Mądraszek

        • „Do Nuta zaprasza”

        • 27 lutego uczniowie klas 0-III odwiedzili filharmonię szczecińską. Uczestniczyli w koncercie kameralnym ”Do Nuta zaprasza” z udziałem kwartetu smyczkowego Muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

          Koncert prowadzili: Julia Hałas i Kacper Odrobny, którzy w doskonały sposób zawładnęli publicznością. Zapoznali widzów z instrumentami smyczkowymi i sposobach grania na nich. Dzieci doskonale bawiły się, a jednocześnie słuchały muzyki.

          Większość była w tym miejscu pierwszy raz i na pewno wrócimy tam na przedstawienie muzyczne w wielkiej sali koncertowej.

          Po wizycie w filharmonii , korzystając z pięknej pogody, zrobiliśmy krótki spacer po Wałach Chrobrego. W drodze powrotnej stały przystanek – McDonald.

          Każdy wyjazd to okazja do integracji. Dzieci zawsze wracają pełne wrażeń i czekają na następny raz.

                                                                                                   Iwona Marciniak

        • ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2023/2024: DO SZKOŁY, ODZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO!

        • ​​​​​​Od poniedziałku - 27 lutego 2023 roku rusza rekrutacja. Zapraszamy!​​

          Uprzejmie informujemy, że zapisy na rok szkolny 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie odbywać się będą w terminach:

          --od 27 lutego do 30 marca 2023 r. - do klasy I;

          --od 6 marca do 17 marca 2023 r. - do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego.

          Do klasy I przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2016 (siedmiolatki objęte obowiązkiem szkolnym).

          Przypominamy, że do obwodu szkoły należą miejscowości: Gleźno, Nowe Żeńsko, Stary Klukom, Zamęcin, Zwierzyn.

          Na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dzieci 7–letnich zamieszkałych poza obwodem szkoły, w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, w procesie rekrutacji uwzględniane są następujące kryteria:

          • rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny w danej szkole – 10 pkt.
          • najbliższa rodzina kandydata zamieszkuje w obwodzie szkoły – 8 pkt.
          • niepełnosprawność w rodzinie kandydata – 7 pkt.
          • wielodzietność rodziny kandydata – 6 pkt.

          Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci urodzone w:

           * 2017 roku (sześciolatki - obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego);

           * 2018 roku (pięciolatki). 

          Do punktu przedszkolnego przyjmowane są dzieci z roczników 2019 i 2020 (trzy- i czterolatki).                   

          PRZY ZAPISIE DZIECKA NALEŻY:

          • wypełnić kartę zapisu dziecka - dostępna do pobrania na stronie internetowej szkoły: www.spzamecin.edupage.org
          • okazać do wglądu dowód osobisty rodzica/ opiekuna prawnego
          • okazać do wglądu akt urodzenia dziecka
          • w przypadku dziecka spoza obwodu szkoły należy złożyć podanie do dyrektora szkoły.

          Zainteresowanym rodzicom sekretariat szkoły udziela informacji pod numerem telefonu 95 765 65 22 lub drogą e-mail : spzamecin@op.pl

          DOKUMENTY DO POBRANIA wymagane przy zapisie dziecka do szkoły:

        • BAWMY SIĘ RAZEM DLA TADZIA! - CHARYTATYWNA ZABAWA WALENTYNKOWA

        • Charytatywna zabawa walentynkowa z koszyczkiem w Zamęcinie ma już kilkuletnią – a może nawet kilkunastoletnią tradycję. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna miała szczególny charakter i przebiegała pod hasłem „BAWMY SIĘ RAZEM DLA TADZIA!”. Odbyła się ona 11 lutego w sali wiejskiej w Zamęcinie, a zorganizowana została jak zawsze przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek”.

          Organizatorzy postarali się, by uczestników od wejścia witały piękne dekoracje w pastelowych kolorach i walentynkowe motywy. A oczy kusząco przyciągały stół wiejski i bufet kawowy ze słodkim „co nieco”. Do tańca zaś zachęcał, jak na wielu wcześniejszych zabawach, zespół „NOKAUT”.

          Na uczestników zabawy czekało kilka atrakcji: sklepik walentynkowy, licytacja oraz czekoladowy walczyk. Wszystkim tym działaniom przyświecał jeden cel – zgromadzenie funduszy na leczenie i rehabilitację TADZIA RABENDY – podopiecznego Fundacji „Serce dla Maluszka”, chłopczyka z naszej społeczności lokalnej.

          W sklepiku można było nabyć:

          - rękodzieła wykonane przez członkinie stowarzyszenia „Promyczek”;
          - ręcznie robione bezowe lizaki;
          - serduszka – ciasteczka i magnesy wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie;
          - ręcznie wykonane świeczki oraz mnóstwo innych drobiazgów, które mogły być doskonałym prezentem na Walentynki.

          Wśród licytowanych przedmiotów były między innymi:

          - prace plastyczne wykonane przez uczniów szkoły: Marcela Klejnę, Magdalenę Nowakowską i Ignacego Nowakowskiego oraz absolwentki Małgorzatę Hładoniuk i Martynę Bołociuch;
          - koszyczki rozmaitości wzbogacone voucherami na zabiegi kosmetyczne w gabinecie Eryki Dudek;
          - obrazy wykonane techniką diamentowa i tradycyjną na płótnie;
          - wyroby cukiernicze, m.in.: beza, przepyszne torty – w tym wykonany przez firmę „Aż Szkoda Kroić” prowadzoną przez Julię Szymańską – również naszą absolwentkę;
          - wykonany na drutach sweter – przeznaczony na licytację przez zespół „Nokaut”;
          - zdjęcie zespołu „Kult” z autografami;
          - wyroby wędliniarskie sołtysa Zamęcina p. Marka Żurańskiego.

          Prezes stowarzyszenia p. Anna Kondracik, prowadząc licytację, nie kryła wzruszenia i nie szczędziła słów wdzięczności wszystkim sponsorom i osobom, które przyczyniły się do tego przedsięwzięcia. Niektórzy bardzo dyskretnie dostarczali wykonane przez siebie rękodzieła, nie chcąc robić wokół siebie zamieszania. Inni uważali, że przecież nie robią nic szczególnego. A jednak każdy najdrobniejszy gest dobra i chęć pomocy to przyczynek do pomyślnej terapii TADZIA.

          W zabawie wzięło udział ponad 130 osób. Wśród gości byli absolwenci i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie, ich rodziny, przyjaciele i znajomi – czyli ludzie o wielkich sercach, którzy zawsze chętnie pomagali i wspierali szkołę oraz społeczność lokalną. Tym razem nie było inaczej, a że we wspólnocie siła nikogo nie zdziwi fakt, że na rzecz TADZIA RABENDY zgromadzono podczas zabawy okrągłą kwotę 22 000 złotych.

          BARDZO DZIĘKUJĘ:

          - uczestnikom zabawy za stworzenie cudownej atmosfery i hojność;

          - zespołowi „Nokaut” za muzykę porywająca do tańca;

          - koleżankom i koledze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie „Promyczek” za otwarte serca i gotowość do działania zawsze i wszędzie;

          - za pomoc wszystkim DARCZYŃCOM – było ich tak wielu, że nie jestem w stanie wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, za co bardzo przepraszam – do tych osób kieruję szczególne wyrazy wdzięczności.

          Na koniec chciałabym podzielić się moją refleksją:

          Pomaganie innym to DOBRO – jedyna trwała, nieprzemijająca wartość, która zawsze się pomnaża i powraca – zwłaszcza wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy.
          Pomaganie jest naturalnym źródłem endorfin – pomagając odczuwamy szczęście, a tym samym pomagamy sobie.

          Warto więc pomagać!

          Elżbieta Andruszewska,
          dyrektor szkoły

        • Szkolny bal karnawałowy 2022/2023


        • Dnia 09.02.2023r., po 3-letniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0-VIII. Była to wspaniała integracja wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach i zorganizowanych tańcach. Piękna dekoracja i niezwykłe stroje karnawałowe zachęcały do zabawy do samego końca. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek.

          Dziękujemy!

          Zuzanna Janiak