KONKURS RECYTATORSKI „ JESIENNE RYMY”
28 października odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienne rymy”. Do udziału zgłosiło się 19 uczniów z klas 0-III.
Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie u dzieci zdolności recytatorskich, podnoszenie kompetencji językowych, wzbogacanie słownictwa.
Dobór tekstów był różnorodny i wprowadził publiczność w wesoły nastrój. Poruszał tematy bliskie dzieciom: świat zabawek, emocji, relacji rodzinnych, aury i świata zwierząt Było to wielkie wyzwanie dla uczniów, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na publiczny występ.
Szkolny konkurs "Patyczaki, kasztaniaki, leśne stwory i inne dziwaki"
W naszej szkole odbył się niezwykły konkurs plastyczno – techniczny pod tytułem „Patyczaki, kasztaniaki, leśne stwory i inne dziwaki”. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć kreatywne prace z naturalnych materiałów takich jak kasztany, żołędzie, patyki, liście i inne skarby jesieni. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a młodzi artyści wykazali się wyjątkową wyobraźnią i zdolnościami manualnymi.
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
Dnia 26 września odbył się w naszej szkole TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I RUCHU DROGOWYM „Bądź bezpieczny”
Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauka poprzez zabawę jest dla nich doskonałą okazją przyswojenia wiedzy.
Zdrowie i bezpieczeństwo odgrywają znaczącą rolę, dlatego też podejmujemy różne działania, aby utrwalać dobre nawyki, a także ćwiczyć bezpieczne zachowania w trudnych sytuacjach.
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci
319 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej i happeningu w Choszcznie, które zostały zorganizowane w ramach kampanii "Dzieciństwo Bez Przemocy". Mimo niezbyt sprzyjającej aury wszyscy świetnie się bawili i z zapałem szukali kodów QR, których skanowanie odkrywało kolejne zadania do realizacji.
"Tobie śpiewamy Polsko!"
Koncert „Tobie śpiewamy Polsko!”, który odbył się 14.11.2024 r. w świetlicy wiejskiej w Zamęcinie to była przepiękna, wzruszająca i niezapomniana lekcja historii oraz patriotyzmu, której udzielili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie.
Koncert zorganizowany został z okazji 106 rocznicy powrotu Rzeczpospolitej Polskiej – naszej Ojczyzny na mapy świata. Występy uczniów oraz filmy przedstawiające historię Legionów Polskich we Włoszech i drogę do niepodległości przypomniały, że wolność i niepodległość to słowa, w których zawierają się poświęcenie i najwyższa ofiara, ale przede wszystkim miłość – miłość do Polski. Odrodzenie naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli było możliwe, bo przetrwała ona w sercach naszych przodków, a wiara w Boga, polskość i nasz język pielęgnowane były w ich domach i rodzinach.
Uroczyste pasowanie na ucznia i udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”
W piątek, 8 listopada 2024 r., nasza szkoła przeżywała dwa wyjątkowe wydarzenia – uroczyste pasowanie na ucznia oraz udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i dumy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców.
Pierwszym ważnym wydarzeniem był udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, która odbyła się punktualnie o godzinie 11:11, wtedy cała społeczność szkolna odśpiewała hymn „Mazurka Dąbrowskiego”. Było to nie tylko wzruszające przeżycie, ale także wspaniała lekcja patriotyzmu. W tym wyjątkowym momencie uczniowie mogli poczuć, że są częścią wielkiej wspólnoty – Polaków, którzy w całym kraju jednoczą się w duchu miłości do Ojczyzny.
SZCZEPIENIA PRZECIW HPV
Szanowni Państwo!
Nasza szkoła przystąpiła do programu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).
CEL PROGRAMU:
Zwiększenie liczby dzieci zaszczepionych przeciw HPV, a w konsekwencji zmniejszenie liczby osób z nowotworami m.in.: szyjki macicy, głowy i szyi oraz innymi chorobami nowotworowymi wywoływanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego.
Uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Zamęcinie
W dniu 14 października 2024 r.w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Zamęcinie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzieci pięknie recytowały życzenia dla nauczycieli, przepięknie tańczyły, a nawet wystąpiły w przedstawieniu pt. ,,Jaś i Małgosia trochę inaczej". Naszym wspaniałym belfrom zostały wręczone kwiaty oraz zasłużone dyplomy. Dziękujemy uczniom za niezapomniane chwile, a gościom za przybycie.
ANIOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie……”
Właśnie ta piękna myśl Phila Bosmans’a najtrafniej opisuje ludzi, którzy 13 października 2024 r. tak licznie wzięli udział w festynie z okazji XXIV Dnia Papieskiego, zorganizowanym w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zamęcinie po raz czwarty. Nie straszne im były niesprzyjające warunki pogodowe, ponieważ ich zapał oraz gorące serca sprawiły, że atmosfera tegorocznych obchodów była ciepła, radosna, pełna życzliwości oraz zrozumienia.
TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO W SZKOLE
Od 07.10.2024 r. do 11.10.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego, który miał na celu podnoszenie świadomości znaczenia zdrowia psychicznego w życiu codziennym.
Pierwszy dzień rozpoczął się muzycznie. Szkolne korytarze wypełniały dźwięki znanej wszystkim muzyki. Wtorek był czasem aktywności na świeżym powietrzu. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wspólny spacer. Środa upłynęła pod znakiem gier i zabaw sportowych. W czwartek uczniowie, a także nauczyciele
i pracownicy szkoły losowali karteczki z pozytywnymi myślami ze „Słoika Pozytywnych Myśli” i mogli dzielić się nimi z innymi. Piątek był dniem relaksacji. Uczniowie mogli przynieść do szkoły kocyk i poduszkę. Relaksacja odbyła się metodą Schultza, która składa się z kilku sekwencji, podczas których kolejno koncertujemy się na poszczególnych partiach ciała, odczuwając ciepło i ciężar. Skupieni
Turniej "Z ORLIKA NA STADION"
Kto wygrał powiatowe eliminacje w Turnieju "Z ORLIKA NA STADION" w kategorii U-15 - MY!!!
Kto jedzie na finł wojewódzki - MY!!!
Kto grał w zwycięskiej drużynie: WIKTOR MŁYNARCZYK (bramkarz), MARCEL DONCER, MATEUSZ WASIAK, WIKTOR ROGOWSKI, WOJCIECH WASIAK, JAN JEKIEŁEK, WŁODZIMIERZ BIAŁKOWSKI.
Komu się należą gratulacje - ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNIE!!!
XXIV DZIEŃ PAPIESKI - ZAPRASZAMY!!!
Już w najbliższą niedzielę -13.10.2024 r. - obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - ewangelia starości i cierpienia", którego celem jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży - podopiecznych fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Społeczność naszej szkoły, przy szeroko zakrojonej współpracy ze środowiskiem lokalnym parafii Zamęcin, przyłącza się do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Jest to dla nas powód do dumy, ale także doskonała okazja do integracji.
REALIZACJA PROJEKTU UNIJNEGO "WSPARCIE KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO W GMINIE CHOSZCZNO"
Od kwietnia 2024 r. w naszej szkole realizowany jest projekt unijny WSPARCIE KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO W GMINIE CHOSZCZNO. Projekt ten poszerza ofertę edukacyjną szkoły, pozwala na rozwój uczniów, a także wzbogaca bazę dydaktyczną szkoły.
W ramach projektu uczniowie korzystają z dodatkowych zajęć:
- rozwijających zainteresowania lub umiejętności przedmiotowe na kołach - po 1 godzinie w tygodniu:
-- lingwistycznym z języka angielskiego,
-- przyrodniczym - eksperymentarium,
-- wokalnym,
-- plastycznym,
-- czytelniczym,
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”Wisława Szymborska
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.
Wycieczka do teatru lalek "Pleciuga" w Szczecinie.
W piątek 27 września uczniowie klas 0-III mieli okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do teatru, która okazała się nie tylko świetną zabawą, ale także inspirującą lekcją kultury i sztuki.
Uczniowie poznali zasady zachowania w teatrze, dowiedzieli się, jak ważna jest cisza i skupienie podczas spektaklu. "Motyla noga" spektakl, który obejrzeli uczniowie to prosta, humorystyczna historia przemycająca wiedzą o przyrodzie. To opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń, o przyjaźni, i o tym, że warto doceniać małe rzeczy, które dzieją się tu i teraz.
PRÓBNA EWAKUACJA
Dnia 10 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było praktyczne zastosowanie procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.Ćwiczenia poprzedzone były wcześniejszym szkoleniem, które obejmowało przypomnienie ogólnych zasad poruszania się w czasie alarmu oraz wskazanie dróg ewakuacji.
Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to doskonała okazja, aby wprowadzić uczniów w świat kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. W naszej szkole obchodziliśmy to święto 16 września inspirując uczniów klas 0-III do odkrywania swoich talentów, rozwijania wyobraźni, budowania pewności siebie i integracji. W edukacji ważne jest, aby dzieci rozwijały te cechy, ponieważ mają one znaczenie w ich przyszłym życiu zawodowym i osobistym.
Wykopki
We wtorek 17 września 2024 r. uczniowie klas 0 – III wraz z opiekunami wybrali się na wykopki do gospodarstwa Państwa Katarzyny i Zbigniewa Dudków. Była to świetna okazja, aby dzieci mogły doświadczyć pracy na świeżym powietrzu i wesprzeć lokalnego rolnika podczas zbiorów ziemniaków.
Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie z zapałem zbierali ziemniaki, ucząc się, jak ważna jest współpraca i zaangażowanie w codzienną pracę na roli. Uczniowie przekonali się, że zbieranie ziemniaków z pola to dość ciężkie zajęcie, ale wszyscy poradzili sobie z tym doskonale.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
2 września o godzinie 10:00 w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Tego dnia, korytarze szkolne ponownie wypełniły się dźwiękiem radosnych rozmów uczniów i rodziców.
Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Choszczna p. Artur Raczyński, dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych p. Piotr Kamela, pani Sylwia Mazurkiewicz, p proboszcz parafii Zamęcin ks. Grzegorz Galwas.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
ZMIANA DOWOZÓW NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września 2024 (poniedziałek) o godz. 10.00
Dowozy do szkoły w dniu rozpoczęcia:
Gleźno 9.10
Nowe Żeńsko 9.20
Stary klukom 9.25
Zwierzyn 9.35
Po uroczystości odwóz po miejscowościach o godz. 10.45
Galeria zdjęć
brak danychlekcje i dzwonki
Środa 22.01.2025ODWOZY:
Poniedziałek - 12.40 i 14.25
Wtorek - 13.30 i 15.10
Środa - 13.30 i 14.25
Czwartek - 13.30 i 15.10
Piątek - 11.40 i 15.10Kalendarz
brak danych