• Wizyta w schronisku dla zwierząt.

            W październiku wszyscy uczniowie naszej szkoły zbierali karmę dla zwierząt, aby wspomóc miejscowe schronisko. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania, ponieważ zebraliśmy 333kg suchej i mokrej karmy. Wygrały klasy : III i VIII i to uczniowie z tych klas w nagrodę odwiedzili wczoraj zwierzęta w choszczeńskim schronisku. Psów jest teraz ponad dwieście, a kotów - około 50. Wszyscy byli bardzo poruszeni widokiem zwierząt zamkniętych w klatkach i ujadających rozpaczliwie na nasz widok. Pani Ania powiedziała, że najwięcej jest dużych, starych i schorowanych piesków, wyrzuconych z domów przez właścicieli, ponieważ okazały się już nieprzydatne. To potworne, jak ludzie mogą robić takie rzeczy swoim największym zwierzęcym przyjaciołom. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, zanim zdecydują się na zwierzątko, przemyślą sprawę jego zakupu. Wizyta w schronisku była smutnym doświadczeniem naszych uczniów,

          • Konkurs Interdyscyplinarny.

            W listopadzie, z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, już po raz szósty odbył się Szkolny Interdyscyplinarny Konkurs pt. "105 zagadek na sto piątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości" skierowany do uczniów klas IV-VIII. W konkursie wzięło udział jedenastu uczniów, którzy w ciągu stu pięciu minut mieli rozwiązać sto pięć zagadek i krzyżówek z różnych dziedzin nauki.

          • KONKURS GRAFICZNY

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs graficzny na ulotkę reklamującą ciekawą książkę. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

            Praca miała być wykonana w programie komputerowym i uwzględniać elementy graficzne i tekst rekomendujący wybrną pozycję. Do konkursu przystąpiło 9 osób. Sześć prac spełniało wymagania .

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

            W poniedziałek, 7 listopada 2023 r., w naszej szkole najmłodsi uczniowie wzięli udział w prezentacji swoich ulubieńców. Tym razem w trochę innej formie. Chętni uczniowie przygotowali pluszaki, pacynki, własnoręcznie wykonane kukiełki lub sylwety swoich ulubieńców. Ukryci za parawanem opowiadali o swoim bajkowym bohaterze, manipulując tylko ręką i głosem. Wprawdzie nie trzeba było się pokazywać , to i tak okazało się bardzo trudne i stresujące, co nadal nas utwierdza w przekonaniu, że trzeba doskonalić tę formę wystąpień publicznych.

          • SPOTKANIE LITERACKIE

            „Wolność. Równość. Różnorodność” – to przewodnie hasło towarzyszące spotkaniu literackiemu, które odbyło się w naszej szkole 23 listopada z uczniami klas VI-VIII.

            Głównymi tematami poruszanymi przez prowadzące były zagadnienia związane z prawami człowieka, prawami kobiet, prawami mniejszości, równym traktowaniem, wielokulturowością, różnorodnością, wolnością, demokracją i odpowiedzialnością.

          • BOHATERON- WŁĄCZAMY HISTORIĘ

            Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji „BohaterOn w Twojej Szkole 2023”.

            Na lekcjach historii uczniowie klas IV-VIII zostali zapoznani z historiami Powstańców.Akcja ma na celu upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego, edukację historyczną oraz promocję postaw patriotycznych.

            Aleksandra Pieśkiewicz

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

            Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego,które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości,uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV. Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".

          • PACZKA NA GWIAZDKĘ... PODARUJMY UŚMIECH MAŁYM PACJENTOM :)

            „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

            Samorząd Uczniowski informuje, że włączył się w akcję „Paczka na gwiazdkę dla dzieci leczących się onkologicznie”. W czwartek w naszej szkole będzie słodka kawiarenka, z której dochód zostanie przeznaczony na przygotowanie paczek dla dzieci leczących się onkologicznie. Każde dziecko biorące udział w akcji napisało list do ŚW. Mikołaja, w którym poprosiło o spełnienie swojego marzenia. Jutro nasi uczniowie wybiorą dwa listy dzieci, których marzenie postaramy się spełnić.

          • Szkoła Pamięta...

            Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

            Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

          • Robimy tosty w klasie IV

            Na ostatniej godzinie wychowawczej uczniowie klasy IV przygotowali pyszne śniadanie, które dało im wiele satysfakcji i sprawiło, że na ich buziach pojawił się uśmiech. Z przygotowanych produktów, każdy samodzielnie wykonywał kanapki, które później trafiały do tostera. Po całej szkole unosił się smakowity zapach, który wabił młodszych kolegów. Tosty wyszły przepyszne!

          • Przerwa na czytanie

            Dnia 24 października 2023r. nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

            Uczniowie klas 0 – III słuchali bajki czytanej przez nauczyciela, natomiast starsi uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub biblioteki szkolnej.

          • KONKURS RECYTATORSKI „ JESIENNE RYMY”

            26 października odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Jesienne rymy”. Do udziału zgłosiło się 23 uczniów z klasy 0-III. Każdy uczestnik przygotował wiersz o dowolnej tematyce. Recytatorzy, mimo tremy zaprezentowali się znakomicie. Dobór tekstów był różnorodny i wprowadził publiczność w nastrój barwnej jesieni, świata zwierząt, zabawek i emocji. Było to wielkie wyzwanie dla uczniów, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na publiczny występ.

          • Otwarte serca

            Tegoroczne obchody XXIII DNIA PAPIESKIGO pod hasłem „Św. Jan Paweł II - Cywilizacja życia”, odbyły się w niedzielę 15 października. Pogoda była wietrzna i dość chłodno, ale atmosfera gorąca.

            Po mszy świętej, odprawionej przez proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zamęcinie ks. Grzegorza Galwasa, na palcu przy kościele odbył się festyn, podczas którego można było skosztować pysznych potraw i ciast, spróbować szczęścia na loterii fantowej, tym razem z użyciem koła fortuny, lub wylicytować smakołyki. Dzieci rozgrzewały się biegając z wykręconymi balonowymi mieczami. W międzyczasiewszyscy podziwiali muzyczne występy uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie.

    • Programy, w których uczestniczymy

      • Program dla szkół
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    •  lekcje i dzwonki

      Sobota 11.05.2024
    • ODWOZY:

      Poniedziałek  - 12.40 i 14.25
      Wtorek           - 13.30 i 15.10
      Środa             -  13.30 i 14.25
      Czwartek       -  13.30 i 15.10
      Piątek            -  11.40 i 15.10

    • Kalendarz

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej