Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym, który miał na celu zainteresowanie dzieci, ochroną przeciwpożarową i działalnością straży pożarnych.
Uczennica klasy II Hanna Korzeniewska zajęła I miejsce na etapie gminnym i II miejsce w eliminacjach powiatowych. Natomiast uczeń tej samej klasy, Michał Maciągowski otrzymał wyróżnienie na etapie gminnym.
NIESAMOWITY ANTONI KMITA- POTRÓJNYM FINALISTĄ
Z wielka przyjemnością i nieskrywaną dumą nasza szkoła przyjęła informację, że Antoni Kmita - został potrójnym finalistą z trzech przedmiotów: j. polskiego, matematyki, geografii.
Zostać laureatem czy finalistą takich eliminacji jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami czy nietypowym myśleniem, ale też wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć dużo pracy.
ZBIÓRKA NA SZTANDAR
Od początku roku szkolnego dalej realizujemy projekt "nadania szkole sztandaru", dzięki temu nasza szkoła uzyska swoją tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Naszym Patronem został Janusz Korczak, ale to nie koniec naszego projektu. Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę funduszy na sztandar, który stanie się symbolem naszej szkoły. Dzisiaj przedstawiciele SU odwiedzili wszystkie klasy. Każda osoba, która chciała wesprzeć nasze działanie, mogła kupić cegiełkę okolicznościową o nominale 10 i 20 zł. W zamian otrzymywała uśmiech osób z Samorządu i popcornową niespodziankę.
XVI GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII
26 kwietnia odbył się w naszej szkole XVI Gminny Konkurs Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii „Żyj z przyrodą w zgodzie”, w którym wzięły udział 3-osobowe drużyny trzecioklasistów ze szkół z Gminy Choszczno: SP Nr 1 Choszczno, SP Nr 3 Choszczno, SP Korytowo, SP Sławęcin i SP Zamęcin. Przed rozpoczęciem konkursowych zmagań głos zabrała dyrektor szkoły p. Elżbieta Andruszewska, która wyraziła radość z możliwości goszczeniu w progach naszej szkoły specjalistów w dziedzinie wiedzy ekologicznej - laureatów eliminacji szkolnych, a także serdecznie powitała przybyłych gości -naszych partnerów: Małgorzatę Drabczyk i Kornelię Worach - przedstawicielki Wydziału ds. Komunalnych i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Choszcznie oraz Sandrę Michalak z Nadleśnictwa Choszczno. Pani dyrektor podziękowała również organizatorkom: p. Magdalenie Mądraszek, Annie Przyborek i Iwonie Marciniak za
Gminny Konkurs wiedzy o Lekturze im Tomasza Mińskiego
20 kwietnia uczniowie klasy III Hanna Dobrodziej, Marcel Doncer, Filip Filocha wzięli udział w międzyszkolnych potyczkach czytelniczych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Zadania dotyczyły lektur klasy III : „Afryka Kazika”, „Cukierku ty łobuzie”, „O psie, który jeździł koleją”, „Detektyw Pozytywka’, „Asiunia”.
Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu.
19 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się konkurs pod hasłem „Aktywnie po zdrowie”.
Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz zdobycie wiedzy niezbędnej do utrzymania dobrej kondycji.
Z tej okazji dla uczniów 0-III odbyła się pogadanka, a po niej quiz. Nie zabrakło również zabaw ruchowych.
AKCJA SZAFOWANIA DLA SYLWII
Uwaga! Uwaga!
NASZA SZKOŁA PRZYŁACZYŁA SIĘ DO AKCJI SZAFOWANIA DLA SYLWII.
Kochani Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie, Przyjaciele naszej Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie od jutra rozpoczynamy akcję szafowania dla Sylwii Żak z Kaszewa. Jeśli ktoś chciałby przekazać RZECZY, może to zrobić przynosząc je do szkoły! Rzeczy zbieramy do 25.04. 2023 r. Pomagajmy bo warto!
Pamiętamy... 80 lat temu w GETTCIE WARSZAWSKIM wybuchło powstanie... #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile
Nasza szkoła włączyła się już w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. Jest ona dla nas punktem wyjścia nie tylko do tego, by uczcić pamięć o osobach, które poniosły śmierć w getcie czy posłuchać opowieści ocalonych, ale pozwala również przyjrzeć się krytycznie historii i spojrzeć na współczesność i w przyszłość.
Dni otwarte dla ósmoklasistów
21 kwietnia uczniowie kl. 8 wzięli udział w Dniach Otwartych przygotowanych przez szkoły ponadpodstawowe. Uczniowie byli żywo zainteresowani profilami liceum i technikum. Ósmoklasiści chętnie zwiedzali budynek szkoły, brali udział w zorganizowanych zajęciach, warsztatach, rozmawiali z uczniami szkół ponadpodstawowych.Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie i Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie za zaproszenie.
Zwycięzcy XXI Konkursu Recytatorskiego.
Dnia 15 kwietnia w Choszczeńskim Domu Kultury już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijno-Patriotycznej poświęcony pamięci Księdza Prałata Jana Abramskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę oraz Wojewódzkiego Kuratora Oświaty panią Katarzynę Koszewską.
Kiermasz Wielkanocny
Już po raz drugi w Niedzielę Palmową na placu przy kościele odbył się Kiermasz wielkanocny.
Przygotowania trwały od miesiąca. Wszystkie panie ze Stowarzyszenia „Promyczek” bardzo się zaangażowały i przygotowały bogaty asortyment. Inwencja twórcza, jak zwykle nie zawiodła. Na kiermaszu znalazły się baranki, pisanki, stroiki i ozdoby na stół wielkanocny.
Ogólnopolska akcja „Góra Grosza”
Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.
Celem akcji jest: zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.
Naszym celem natomiast jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Światowy Dzień Wody
W środę 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody tego święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.
Pasowanie na ucznia
Dnia 24 marca 2023r. pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności najbliższych przeżywali swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.
Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, a następnie ślubowali być dobrymi uczniami i godnie reprezentować szkołę. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły pani Elżbieta Andruszewska dokonała uroczystego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, niczym czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.
Warsztaty rękodzieła – Palmy Wielkanocne
Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowano warsztaty rękodzieła, na któryh wykonywaliśmy Palmy Wielkanocne. Głównym celem warsztatów była aktywizacja lokalnej społeczności, a także przekaz tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu.
Pierwszy Dzień Wiosny
Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 21 marca 2023 r., oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole.
Jak co roku, tego dnia odbył się dla uczniów klas IV-VIII Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny "Primus Inter Pares", w którym uczniowie rywalizowali o tytuł najlepszego z najlepszych. Natomiast uczniowie klas 0-III w tym czasie oglądali filmik pt. „Kazio i Wiosna” oraz rozwiązali zagadki związane z porą roku, którą żegnamy – Zimą i z tą którą witamy – Wiosną.
Szkolny Konkurs Ortograficzny.
16 marca odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 11 uczniów z różnych klas. Należało uzupełnić tekst "najeżony" trudnościami ortograficznymi. Czworgu uczniom udało się zdobyć najwyższą liczbę punktów i wśród nich doszło do "dogrywki", w wyniku której I miejsce zdobył Mateusz Chaj z klasy VI, II miejsce zajął siódmoklasista Marcel Klejna, III miejsce przypadło Nikodemowi Rajczykowi z klasy VIII, IV miejsce zajęła Julia Wesoła, ósmoklasistka. Wszyscy oni otrzymali cenne nagrody książkowe, pozostali uczestnicy - drobne prezenty. Gratuluję wszystkim uczniom próby podjęcia walki z najtrudniejszą dyscypliną polonistyczną.
VII Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny o tytuł: "Primus Inter Pares".
W tym roku już po raz siódmy odbył się konkurs cieszący się dużą popularnością wśród uczniów klas IV-VI, zwłaszcza, iż każdy w nim uczestniczył, przynajmniej w jednym etapie. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 11 uczniów: Antoni Kmita, Zofia Surwiło, Ignacy Nowakowski, Marcel Klejna, Julia Wesoła, Mateusz Chaj, Oliwier Zdanowicz, Nikodem Rajczyk, Wiktor Młynarczyk, Patryk Bielawski i Paweł Maciągowski. Walka była zacięta, wszyscy finaliści starali się pokonać rywali i dostać się do kolejnego etapu konkursu. W ścisłej czołówce pozostało pięć osób i to one rozpoczęły prawdziwy bój o zwycięstwo z takich dyscyplin wiedzy jak: przyroda, matematyka, historia, gramatyka, literatura i ciekawostki oraz zdrowie. Uczeń Antoni Kmita zastosował iście spektakularną taktykę, i zamiast wyznaczać innych uczniów, "brał" pytania na siebie, zdobywając kolejne punkty. Wiedza z matematyki i strategia gry
Galeria zdjęć
brak danychlekcje i dzwonki
Środa 22.01.2025ODWOZY:
Poniedziałek - 12.40 i 14.25
Wtorek - 13.30 i 15.10
Środa - 13.30 i 14.25
Czwartek - 13.30 i 15.10
Piątek - 11.40 i 15.10Kalendarz
brak danych