• PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów i pracowników, jak co roku przeprowadzony został w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Ćwiczenia poprzedzone były szkoleniem, na którym przypomniane zostały zasady ewakuacji w sytuacji zagrożenia.

W czwartek 11 października o godzinie 12.00 ogłoszono w szkole alarm. Uczniowie z nauczycielami, oraz wszyscy pozostali pracownicy, wg wcześniej ustalonych zasad opuścili budynek, gromadząc się na tarasie w czasie 1.54 min.

• CERTYFIKAT programu "Zaprogramuj przyszłość"

Z dumą pragniemy poinformować, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo w programie edukacji cyfrowej "Zaprogramuj przyszłość#64", współfinansowanym z Funduszy Europejskich, w latach 2017/2018.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele z klas I-III, dzięki uczestnictwu w tym programie, otrzymali pomoce dydaktyczne, które umożliwiły im zgłębienie tajników podstaw programowania.

• Choszczeńskie Biegi Terenowe

28 września 10-osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Choszczeńskich Biegach Terenowych, które odbyły sie na Placu Witosa w Choszcznie. Największy sukces odniósł Jan Maciągowski, który w swojej kategori wiekowej pokonał wszystkich konkurentów. Uczynił to w wielkim stylu. Po kontrolowanym biegu wyprzedził drugiego na mecie zawodniaka o 50 m. Gratulacje!!!

• Ogólnopolski Dzień Tornistra

1 października został ogłoszony przez minister Annę Zalewską Ogólnopolskim Dniem Tornistra.W tym dniu w naszej szkole odbyło się ważenie tornistrów z ich całą zawartością. Akcja ta objęła wszystkich uczniów z klas I-VIII. Badanie przeprowadziły 2 panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Choszczna: Mirosława Meksuła i Martyna Drewicz. Pani Mirosława Meksuła podczas spotkań z uczniami instruowała jakie standardy powinien spełniać dobry plecak i jak powinno się go nosić. Każdy uczeń po ważeniu tornistra dostał od pań kartkę z informacją czy waga była w normie, czy też obciążenie tornistra przekroczyło tę normę. Pamiętajmy, że ciężki tornister może być przyczyną wad postawy. Pakujmy więc go ,,z głową"!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Tego dnia czytaliśmy na głos książki, tematycznie dostosowane do grupy wiekowej.

W klasach O-III „Przysłowia polskie” Doroty Strzemińskiej czytały wychowawczynie. Rymowane przysłowia dla dzieci to zbiór wierszyków, których tematem są znane polskie przysłowia i powiedzenia. Zawarte w wierszach historyjki pozwoliły dzieciom zrozumieć znaczenie przysłów, a także dostarczyły wielu pozytywnych emocji dzięki wspaniałym kolorowym ilustracjom.

• Programy, w których uczestniczymy

• Program dla szkół

• DYPLOMY I CERTYFIKATY
      • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”