Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie

Sposób przechowywania/przetwarzania Twoich danych osobowych:

Administrator Danych Osobowych (ADO)

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zamęcinie,
        Zamęcin 2, 73-200 Choszczno, tel. 95 765 65 22,
        e-mail: spzamecin@op.pl

Justyna Dziedzic

mail: jdziedzic@boss.choszczno.pl

Cel przetwarzania danych osobowych

Realizacja obowiązku szkolnego zgodnie z Ustawą Prawo Oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. Dz. U. 2017 poz. 59

Podstawa prawna przetwarzania danych

Artykuł 6 - Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych RODO

Planowany okres przechowywania danych

Zgodnie z przepisami Ustawy o Archiwach
        (Dz. U. z 2016 poz. 1506)

Kategorie przetwarzanych danych

nr PESEL
        telefon komórkowy, adres e-mail
        adres zamieszkania
        dane szczególne

Twoje prawa

Masz prawo do:

1/ dobrowolności podania swoich danych osobowych

2/ dostępu do swoich danych i ich sprostowania, ograniczenia lub usunięcia

3/ wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych

4/ przenosić swoje dane do innego administratora

5/ cofnąć w dowolnym momencie wyrażoną zgodę

6/ wnieść skargę do organu nadzorczego w razie uznania, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO

Dostęp do danych

Dane są dostępne w siedzibie ADO.
        Istnieje możliwość uzyskania kopii danych.

Udostępnianie danych innym podmiotom

UDOSTĘPNIAMY pozyskane dane osobowe innym podmiotom tylko w uzasadnionych przypadkach, na podstawie i w granicach prawa. Przykładem takich Instytucji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Choszcznie.

Przekazywanie danych do państw trzecich

NIE PRZEKAZUJEMY danych osobowych do państw trzecich.

Powierzanie przetwarzania danych

Gdybyśmy mieli powierzyć Twoje dane osobowe to tylko na podstawie

UMOWY POWIERZENIA.

Profilowanie

Osoba, której dane dotyczą, NIE PODLEGA profilowaniu.

Słowniczek :

1/  RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27.04.2016, które reguluje ochronę danych osobowych osób fizycznych w ramach Unii Europejskiej. Rozporządzanie obowiązuje od 25 maja 2018 roku.

2/  DANE OSOBOWE – wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Danymi są np. nazwisko, adres, telefon, e-mail, dane bankowe.

3/  PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH – zestaw operacji wykonanych na danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, takich jak:
        zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie.

4/  ORGAN NADZORCZY – właściwym urzędem ds. nadzoru nad ochroną danych do 25.05.2018 jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa,

tel. 22 531 03 00, e-mail: kancelaria@giodo.gov.pl, natomiast po 25.05.2018 -  Urząd Ochrony Danych Osobowych

5/ PROFILOWANIE – forma zautomatyzowanego przetwarzania danych polegająca na selekcji osób np. pod względem jego preferencji, zainteresowań, zachowań, lokalizacji.