WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA DO POZNANIA
Każdego roku uczniowie klas młodszych wyjeżdżają na wycieczkę krajoznawczą. W tym roku rankiem 12 czerwca 2019 r. klasy 0-III wraz z opiekunami wyjechały na całodniową wycieczkę do Poznania.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Palmiarni. Podczas zwiedzania Palmiarni uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli rośliny z różnych stref klimatycznych. Poza egzotycznymi roślinami widzieliśmy również: akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi, terraria z gadami które wzbudziły duże emocje. W ciepłych i wilgotnych pawilonach dzieci podziwiały także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach.
UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ "NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ"
Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej brały udział w Ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom i jak dbać o zęby i dziąsła, aby były zdrowe. W ramach programu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich "Arkuszach ćwiczeń", wykonali model szczęki z uzębieniem. Na koniec uczniowie wykonali wspólnie pracę plastyczną. W nagrodę za wytrwałą, sumienną pracę każde dziecko otrzymało certyfikat, a rodzice przewodniki pt. "Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł".
MISTRZOWIE ŻONGLOWANIA
W przeddzień zakończenia roku szkolnego w naszej szkole odbył sie Szkolny Konkurs Żonglowania. Było to podsumowanie całorocznych działań w ramach innowacji pedagogicznej: "Cyrk w szkole -żonglować każdy może". Uczniowie klas 0-VIII wyłonili w konkursach klasowych po dwóch uczniów, którzy wzięli udział w konkursie szkolnym. W klasach 0-III uczniowie żonglowali dwoma piłeczkami, natomiast uczniowie starszych klas - trzema.
FINAŁ XI EDYCJI KONKURSU: "CHEMIA W ROLNICTWIE"
5 czerwca uczniowie klasy IV mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia nagród w XI edycji konkursu: "Chemia w rolnictwie". Zamęcin triumfował indywidualnie i jako szkoła. Konkurs polegał na stworzeniu pracy plastycznej związanej z działalnością Grupy Azoty i obecnością jej produktów w rolnictwie. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali pracę pod czujnym okiem Pani Magdaleny Kieli.
„Baśniowe koło fortuny”
3 czerwca drużyna 3 uczniów z klas II-IV wzięło udział w Powiatowym konkursie czytelniczym „Baśniowe koło fortuny” w SP 3 w Choszcznie. Nasi uczniowie Mateusz Chaj z kl. II, Ignacy Nowakowski z kl. III, Antoni Kmita z kl. IV zaprezentowali ogromną wiedzę ze znajomości baśni H. Ch. Andersena. Były bardzo ciekawe zadania: rozpoznawanie postaci na podstawie wysłuchanego fragmentu słuchowiska, przyporządkowanie gadżetu wylosowanego z magicznego kufra do baśni, odgadywanie tytułu na podstawie ilustracji. Zabrakło odrobiny szczęścia, bo koło fortuny to bonusy, ale również punkty ujemne.
"Jesteś utalentowana. A talent to… coś nieprzeciętnego." (Borys Pasternak)
Martyna Bołociuch uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Zamęcinie. Byłam Jej wychowawczynią w klasach I-III. Od najmłodszych lat wykazywała się zdolnościami plastycznymi. Poświęcała więcej czasu niż inni wykonując swoje prace. Wiele swych wytworów robiła w domu-dodatkowo, co wynikało z jej potrzeb. Jest bardzo dokładna, dba o detale, a na takie działanie potrzebowała więcej czasu. Po wakacjach przynosiła do szkoły swoje wakacyjne dzieła. Nie myślałam wtedy, że rodzi się talent.
KULKOWE SZALEŃSTWO
4 czerwca uczniowie klasy II wyjechali do 105 w Choszcznie na spotkanie integracyjne. Wszyscy czekali na ten dzień i od rana nie było mowy o spokojnej pracy na zajęciach. Dwie godziny szaleństw w kulkowym świecie, to było to, co dzieci lubią najbardziej. Mimo , iż w lokalu była klimatyzacja, to koszulki były mokre. Poczęstunek ochłodził trochę emocje związane z super zabawą. Pizza i owocowe soki pozwoliły nabrać nowych sił do zabawy.
BIBLIOTECZNE BIEGI TERENOWE
W czwartek 30 maja klasa IV gościła w Bibliotece Garnizonowej w Choszcznie. Już kolejny raz pani kierownik Anna Stetkiewicz przygotowała świetną zabawę. Były to ćwiczenia umysłu, sprawności fizycznej, spostrzegawczości oraz wiedzy o książkach, a także różne łamigłówki i zadania do wykonania. Uczniowie pracowali w zespołach i od zgodnej pracy drużyny zależny był wynik. Wszyscy entuzjastycznie podjęli wyzwanie i ok. godzinę działali i rywalizowali poszukując rozwiązań w zasobach bibliotecznych. Na koniec musieli odgadnąć zakodowane hasło i odnaleźć skarb. To była świetna zabawa, a jednocześnie nauka.
KONKURS RECYTATORSKI "POECI - LIRYCZNIE"
28 maja odbył się Szkolny konkurs recytatorski klas IV-VIII pod hasłem „Poeci lirycznie”.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań poezją wykraczającą poza kanon lektur szkolnych, oraz uwrażliwienie młodzieży na piękno języka i wartości zawarte w poezji.
Uczestnicy recytowali wiersze polskich poetów. Interpretacja utworów lirycznych w wykonaniu młodych recytatorów była imponująca.
"JAK NE CZYTAM, JAK CZYTAM"
7 czerwca już po raz trzeci przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam’ Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić. Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
Jutro, tj. 7 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam" . W tym dniu uczniowie z całego kraju będą czytać jednocześnie o tej samej godzinie. Każdy czyta to na co ma ochotę. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki. Tak by czytanie kojarzyło się z przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Przynieście jutro swoje ciekawe książki. Spotykamy się na dolnym holu SP w Zamęcinie. Zaproście wszystkich znajomych, rodziców, babcie, dziadków, ciocie i wujków. Im będzie nas więcej tym lepiej. Liczymy na Was!
DZIEŃ DZIECKA z "ZIELONYMI PRZYGODAMI"
Jak każdego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowane są w naszej szkole różne imprezy. W tym roku skorzystaliśmy z oferty "Zielone Przygody Daniel Pawłowski" i odwiedziliśmy obozowisko na Chełpie. Miejsce to jest niby większości mieszkańcom Choszczna dobrze znane, a jednak może zaskoczyć.
WSZYSTKIE KWIATY DLA MAMY
W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki. Jak co roku, 26 maja, składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu, jeszcze bardziej okazać miłość i szacunek. Z tej okazji uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego, 27 maja 2019 r. zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu – swoje mamy.
KONKURS HISTORII REGIONALNEJ: "CZY ZNASZ SWÓJ POWIAT"
23 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXI edycji konkursu historii regionalnej "Czy znasz swój powiat?". Tegoroczne zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej w Korytowie pod hasłem: "Korytowo-wieś czy miasto?". Naszą szkołę reprezentowali: Banasiak Nadia, Bielawski Jakub i Kmita Antoni. Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej na obszarze Korytowa, rozwiązywali test multimedialny i odpowiadali ustnie na wylosowane pytania.
Dzisiaj odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 1 w Choszcznie.
Dnia 22 maja Zespół Szkół nr 1 w Choszcznie otworzył progi dla przyszłych uczniów, czyli obecnych ósmoklasistów i trzecioklasistów z gimnazjum. Urokliwe miejsce nad jeziorem przyciąga i kusi plażą, ale my dziś czas spędziliśmy w murach szkoły. Placówka ma do zaoferowania liceum, technikum i szkoły branżowe. Każdy z uczniów już wie, jaką wybrać szkołę, ale jeszcze raz można było się przekonać, czy wybór szkoły jest trafny i zgodny z oczekiwaniami. Oprowadzał nas po szkole ksiądz Robert, uchylając rąbka tajemnicy licealistów. Były także pieczone kiełbaski, napoje i słodycze. Na zakoćzenie zwiedziliśmy warsztaty w Raduniu. Teraz należy tylko czekać na ostateczne decyzje ósmoklasistów.
XV GMINNY KONKURS WIEDZY o ŚRODOWISKU NATURALNYM i EKOLOGII
"Żyj z przyrodą w zgodzie" to hasło przewodnie, które towarzyszy od 15 lat Gminnemu Konkursowi Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii. Tegoroczna edycja miała miejsce 17 maja.
W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje klas trzecich z pięciu szkół z gminy Choszczno: SP Nr 1 w Choszcznie, SP Nr 3 w Choszcznie, SP Korytowo, SP Sławęcin i SP Zamęcin. Zespoły wspierały swą obecnością nauczycielki, które przygotowywały uczniów do konkursu.
Z wizytą w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie.
Dnia 17 maja 2019r. uczniowie klasy ósmej byli gośćmi w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie na dniach otwartych. Poznali rodzaje szkół, do których wkrótce złożą podania i będą kontynuować naukę.
Każda klasa otrzymała opiekuna, który oprowadzał uczniów po szkole, prezentując poszczególne klasy i specjalności. Najbardziej naszym uczniom spodobała sie hala sportowa i klasa handlowa. Szkoła przygotowała dla gości wiele atrakcji, w tym pieczone kiełbaski, napoje i spotkania z uczniami szkoły.
REGIONALNY FESTIWAL PIOSENKI PRZYRODNICZEJ
Dnia 9 maja w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej. Do udziału w rywalizacji przystąpiło ponad 60 uczestników z całego regionu. Do rywalizacji stanęli uczniowie z Kalisz Pomorskiego, Złocieńca, Choszczna, Łaska, Wałcza, Mirosławca, Świerczyny, Piły, Recza, Czaplinka, Drawna i oczywiście z Zamęcina.
Poruszamy trudne tematy z "Moim przyjacielem Oskarem".
Dnia 16 maja 2019r. uczniowie klas VII-VIII w nieco okrojonym składzie wybrali się do CHDK na przedstawienie pt. "Mój przyjaciel Oskar".
Jak zachowamy się, kiedy przyjdzie na nas czas, kiedy staniemy oko w oko ze śmiercią i utracimy kontrolę nad własnym losem? To pytania, których unikają nawet dojrzali i odpowiedzialni ludzie, a co dopiero młodzież albo... dziesięciolatek - bohater sprktaklu. Oskar i pani Róża to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Pomocną dłoń wyciąga do niego pani Róża, wolontariuszka, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka.
UDANY WYJAZD NA ZIELONĄ SZKOŁĘ W CZAPLINKU
W dniach 15.05.2019- 17.05.2019 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wyjeździe na zieloną szkołę w Czaplinku. Podczas zielonej szkoły uczniowie uczestniczyli w zabawach przy ośrodku. Dzieci miały świetną zabawę na wodzie: rowerki wodne, walec wodny oraz kajaki, odbyły się zajęcia sprawnościowe tj. strzelanie z łuku i wiatrówki sportowej, ścianka wspinaczkowa, gra w kubby oraz pierwszą pomoc. Uczniowie poznali podstawy survivalu, bawiły się na torze paintballowym oraz uczestniczyli w biegu zadaniowym. W środę wieczorem odbyła się dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili . Czwartkowy dzień pełen wyzwań zakończył się ogniskiem. Uczniowie piekli kiełbaski i chlebek, a dla spragnionych była też gorąca herbata.
Galeria zdjęć
brak danychlekcje i dzwonki
Piątek 11.04.2025ODWOZY:
Poniedziałek - 12.40 i 14.25
Wtorek - 13.30 i 15.10
Środa - 13.30 i 14.25
Czwartek - 13.30 i 15.10
Piątek - 11.40 i 15.10Kalendarz
brak danych