• Walka o zwycięski tytuł zakończona

        • Uczniowie z niecierpliwością czekali na finałowe rozgrywki konkursu, który budzi chyba największe emocje. 

          I właśnie dnia 18 kwietnia odbył się już po raz ósmy Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny o tytuł: "Primus Inter Pares" dla uczniów klas IV-VIII. Wcześniejsze eliminacje wyłoniły 11 uczestników: najmłodszy z klasy V Stanisław Rabenda, dwoje uczniów klasy VI - Zuzanna Musiałowska i Patryk Bielawski, klasę VII reprezentowali: Antonina Luboińska, Mateusz Chaj, Włodzimierz Białkowski, Wiktor Młynarczyk i Wojciech Wasiak, natomiast z klasy VIII do finału weszli: Marcel Klejna i Ignacy Nowakowski.

          Zmagania rozpoczęły sie od pytań z różnych dyscyplin nauki: matematyki, historii, języka polskiego, przyrody, geografii. W trakcie tej rozgrywki najwięcej punktów zdobył Ignacy Nowakowski i to on rozpoczął rundę finałową, w której uczeń wybierał dziedzinę i numer pytania, a następnie kto pierwszy przycisnął dzwonek, ten odpowiadał na pytanie. Można było wybrać pytanie z: matematyki, historii, gramatyki, literatury, przyrody, zdrowia, a także znalazły się pytania, tzw. ciekawostki.

          Największy bój stoczyli między sobą Ignacy, Marcel, Mateusz, Patryk i Zuzia. Uczniowie świetnie radzili sobie z odpowiedziami, a także taktyką gry, eliminując konkurentów. 

          W tym roku to Ignacy Nowakowski został zdobywcą tytułu: "Primus Inter Pares" i to on otrzymał statuetkę, wszyscy finaliści dostali ciekawe książki. 

          Gratuluję zwycięzcom wiedzy, strategii gry i ogromnych emocji, jakich dostarczyli wszystkim pozostałym uczniom!

                                                                                                                    Joanna Szczupakiewicz

           

        • XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Teatrze w SP w Lubianie

        • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zmagali się w XX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Teatrze w kategoriach dwóch klas: IV-VI i VII-VIII. Młodszą grupę stanowili: Maja Dudek, Zuzanna Musiałowska i Patryk Bielawski, w skład starszej drużyny weszli: Wiktoria Białkowska, Wiktoria Graczyk i Marcel Klejna. 

          Pytania naprawdę były bardzo trudne, dlatego też uczniowie musieli wcześniej dobrze się przygotować. Tylko Partykowi udało się zdobyć II miejsce w swej kategorii wiekowej. Organizatorzy, jak zawsze, zadbali o wspaniałą atmosferę i pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.

          Na pewno za rok nowi uczestnicy powalczą o miejsca w kolejnej edycji.

                                                                                                                            Joanna Szczupakiewicz

        • Z wizytą w ZS nr1 w Choszcznie.

        • Dnia 11 kwietnia uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni na dzień otwarty Zespołu Szkół nr1 w Choszcznie.

          Udaliśmy się tam z dużym zainteresowaniem, ponieważ już za kilka tygodni będziemy składali podania do szkół średnich. Wcześniej zapoznaliśmy się z ofertą ZS nr2 w Choszcznie, teraz czekała nas nas kolejna propozycja klas w technikum i liceach. Spotkaliśmy wielu naszych starszych kolegów, którzy opowiedzieli nam o szkole, zwyczajach i tradycji. Budynek bardzo nam się spodobał, chociaż czuliśmy się trochę zagubieni w labiryncie korytarzy. Na pewno skorzystamy z oferty tej szkoły.

                                                                                             Joanna Szczupakiewicz

        • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Poezja na wesoło – zwierzęta małe i duże”

        • Szkolny konkurs  recytatorski „Poezja na wesoło –zwierzęta małe i duże” odbył się 11 kwietnia 2024 r. Wzięło w nim udział 20 uczniów z kl. 0-III.

          Celem konkursu było: rozbudzanie zamiłowania do poezji, pogłębianie umiejętności przekazywania emocji, uwrażliwianie na piękno słowa, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności, poznanie zwierząt przedstawionych w humorystyczny sposób.

          Uczestnicy recytowali wiersze różnych autorów. Zaprezentowane utwory zostały ocenione pod kątem czterech kategorii: płynność, wyrazistość, intonacja i ogólne wrażenie. Poziom był bardzo wyrównany, ale komisja w składzie: p. Natalia Maciągowska, Magdalena Mądraszek, Anna Przyborek, Małgorzata Stadnik-Maga wyłoniły zwycięzców.

          Wyniki konkursu:

           kategoria klasy 0-I

          I miejsce- Nikodem Mazur kl. I

          II miejsce – Łucja Rajkowska kl. 0

          III miejsce – Pola Kalinowska kl. 0

          Kategoria klasy II-III

          I miejsce – Mikołaj Gąsiewicz kl.III

          II miejsce- Hanna Korzeniewska kl. III

          II miejsce – Wiktoria Każmierczak kl. II

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, laureaci nagrody rzeczowe, a pozostali nagrody pocieszenia. Dziękuję wychowawcom, za przygotowanie uczniów, a dzieci zachęcam do wzięcia udziału w następnych konkursach.

                                                                                                                    Iwona Marciniak

        • Projekt WSPARCIE KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO W GMINIE CHOSZCZNO

        • Gmina Choszczno otrzymała dofinansowanie w kwocie prawie 2 milionów zł w ramach projektu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 pod nazwą WSPARCIE KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO W GMINIE CHOSZCZNO. Wśród beneficjentów znalazła się również nasza szkoła.

          Takie wsparcie jest bardzo ważne dla naszych uczniów oraz kadry pedagogicznej i daje możliwość wszechstronnego rozwoju. Zgodnie z przeprowadzoną w czerwcu ubiegłego roku diagnozą, w ramach projektu wybrani uczniowie naszej (55 osób) będą uczestniczyli w następujących formach zajęć dodatkowych:

          - logopedycznych;
          ​- korekcyjno-kompensacyjnych;
          - o charakterze socjoterapeutycznym;
          - dydaktyczno-wyrównawczych: klasy I-III z edukacji polonistycznej i matematycznej, klasy IV-VIII z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego;
          -kołach: plastycznym, muzycznym, przyrodniczym – eksperymentarium, informatycznym, czytelniczym oraz lingwistycznym z języka angielskiego;
          - indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczniów kl. VII i VIII.

          Uczestnicy projektu wezmą również udział w:

          - wyjeździe jednodniowym;
          - warsztatach (3 formach) zorganizowanych w szkole przez podmioty zewnętrzne.

          Nauczyciele będą mogli podnosić swoje kwalifikacje na szkoleniach zewnętrznych i wewnętrznych oraz studiach podyplomowych.

          Zakupione zostaną także pomoce dydaktyczne oraz sprzęt o łącznej wartości ponad 50 000 zł.

          Zajęcia dodatkowe prowadzone w szkole ruszają w przyszłym tygodniu i będą kontynuowane w następnym roku szkolnym. Jedno dziecko może uczestniczyć w kilku formach zajęć. O tym, którzy uczniowie będą objęci wsparciem zadecydują nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia.

          Elżbieta Andruszewska,
          dyrektor szkoły

        • Wizyta w Oczyszczalni Ścieków i Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

        • Dnia 08 kwietnia uczniowie klas I – III uczestniczyli w wyjeździe do oczyszczalni ścieków oraz PSZOK-u w Choszcznie.

          Pierwszym etapem  było zwiedzanie oczyszczalni ścieków. Już na samym początku zadziwiająca była skala tego miejsca - maszyny, rury, baseny - wszystko to pracowało harmonijnie, mając na celu oczyszczenie ścieków przed ich powrotem do naturalnego środowiska. Ekspert, który towarzyszył nam podczas zwiedzania, wyjaśnił każdy krok procesu oczyszczania, podkreślając znaczenie tego procesu dla zachowania czystości wód naturalnych i ochrony środowiska.

          Drugim etapem było odwiedzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Tutaj doświadczyliśmy rewolucji w podejściu do odpadów - od segregacji po recykling. Przewodnik wyjaśnił nam znaczenie segregacji odpadów i pokazał, jak odpowiednie postępowanie z odpadami może mieć pozytywny wpływ na środowisko.

          Ta wizyta do oczyszczalni ścieków i Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca. Zrozumienie procesów oczyszczania ścieków i znaczenia segregacji odpadów komunalnych pomogło nam zobaczyć, że każdy z nas może wnieść swoją cegiełkę do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości.

          Dbajmy o nasze środowisko, segregując odpady, oszczędzając wodę i energię oraz podejmując działania na rzecz ochrony przyrody. To od nas zależy, jaką przyszłość chcemy zapewnić kolejnym pokoleniom.

           

          Anna Przyborek

        • Korzystamy z dóbr kultury.

        • W ostatnim czasie uczniowie klas V-VIII mieli okazję obejrzeć w Choszczeńskim Domu Kultury dwa przedstawienia teatralne. Pierwsze - wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji - "Opowieść wigilijna" - przypomniało uczniom znaną powieść Dickensa pod tym samym tytułem. Spektakl zrealizowany z niebywałym rozmachem opowiada o kondycji ludzkiego charakteru, odkupieniu i nieprzemijającej radości z czynienia dobra. Tak odczytana "Opowieść wigilijna" niesie ze sobą nieprzemijające wartości moralno-etyczne, aktualne pod każdą szerokością geograficzną i godne naśladowania nie tylko w dzień Bożego Narodzenia, ale w każdy jeden dzień naszego życia.

          Kolejną sztuką, którą obejrzeli uczniowie, była: " Chłopcy z Placu Broni" zaprezentowana przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Spektakl z wielką starannością oddał emocje zawarte w oryginalnym przekładzie powieści Ferenca Molnara. Poza oczywistym tematem walki i bohaterstwa, widzowie mieli możliwość podjęcia próby oswojenia trudnego tematu choroby i śmierci. Inscenizacja idealnie współgrała z autorską muzyką, piosenkami, żywą interakcją z publicznością. Klimat poszczególnych scen poruszył serca, pobudził do refleksji  i pozwolił widzom poznać charaktery poszczególnych bohaterów. A ponadto, stylizowane kostiumy i ruchoma scenografia, przemyślane kreacje aktorskie - to wszystko złożyło sie na ponadczasowy spektakl o odwadze, której często nam brakuje. 

          Warto korzystać z dóbr kultury, innych od codzienności.

                                                                                                 Joanna Szczupakiewicz

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

        • W dniu 22 marca uczniowie z klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". To wydarzenie, które nie tylko promuje świadomość pożarową wśród młodzieży, ale także daje uczniom szansę na wykazanie się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

          Jednym z uczestników naszej szkoły, który wyjątkowo wyróżnił się podczas turnieju, był uczeń z klasy II, Antoni Wadecki. Jego zaangażowanie i determinacja nie tylko zaowocowały awansem do drugiego etapu turnieju, ale także zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji ogólnej.

          Zdobyte przez Antka drugie miejsce daje mu prawo udziału w turnieju powiatowym, który odbędzie się w Drawnie. To kolejny krok w jego drodze do dalszych sukcesów i poszerzenia horyzontów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego.

          Gratulujemy Antkowi osiągnięcia i życzymy mu powodzenia na kolejnych etapach turnieju!

           

          Anna Przyborek

           

        • Z wizytą w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie.

        • Dnia 25 marca na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią udali się do placówki na "dzień otwarty". Zwiedzanie szkoły rozpoczęliśmy od pobytu w warsztatach szkolnych, gdzie zapoznano nas z rodzajami  klas szkoły branżowej oraz miejscem praktyk. Dowiedzieliśmy się także, jakimi urządzeniami dysponuje obecnie szkoła, jak również mogliśmy wypróbować niektóre przyrządy.

          Następnie udaliśmy sie do budynku szkoły. Zwiedziliśmy z naszą starszą koleżanką klasopracownie i poznaliśmy ofertę edukacyjną oraz zasady rekrutacji. Dowiedzieliśmy się też, jakie musimy złożyć dokumenty.

          Na zakończenie zjedliśmy kiełbaski w towarzystwie innych ósmoklasistów. Szkoła bardzo się nam spodobała!

                                                                                   Joanna Szczupakiewicz

        • Mały Konkurs Recytatorski w CHDK

        • Dnia 22 marca w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Oktawia Gorzynik z IV klasy i Mateusz Chaj z klasy VII. Oktawia zaprezentowała wiersz L. J. Kerna pt. "W Telefonowie" oraz fragment prozy: "Przepraszam, czy tu głaszczą?" K. Turaj-Kalińskiej.

          Mateusz zaś deklamował "Wierszyk wakacyjny" S. Wyspiańskiego, a następnie fragment utworu E. Schmitta: "Oskar i pani Róża". 

          Uczniowie popisali się piękną recytacją, usłyszeli też innych deklamatorów. Gratuluję wykonawcom zachwytu nad pięknem polskiej poezji i czarem słowa prozatorskiego.

                                                                                                 Joanna Szczupakiewicz

                                                                                                            

        • SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. PRZEMYSŁAWEM JAKÓBCZYKIEM

        • Dnia 27.03.2024 r. odbyło się autorskie spotkanie uczniów klas I-VI z niezwykłym pisarzem książek dla dzieci p. Przemysławem Jakóbczykiem, dotyczące etapów powstawania książki. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, ważnych osobach uczestniczących w procesie powstania książki, wyjaśnił różnicę pomiędzy książką, a broszurą, objaśnił  wiele ciekawych pojęć: co to jest patronat medialny, wena twórcza, kod ISBN, recenzent, korektor, grafik. Największe zaintersowanie wzbudził pokazując ogrzewacz do rąk, wykonany z puszki po napoju gazowanym i świeczki, który został szczegółowo opisany w jego książce. Na koniec uczniowie mogli zadać nurtujące ich pytania. 

          Spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci, a uczniowie będą mogli poznać losy tytułowej bohaterki Zuzi, zamawiając egzemplarz książki bezpośrednio u autora. 

          Iwona Marciniak

          Aleksandra Pieśkiewicz 

        • PALMY WIELKANOCNE

        • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, już po raz trzeci w środę 13 marca po południu zorganizowano warsztaty rękodzieła – Palmy Wielkanocne. Głównym celem warsztatów było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzania czasu.

          Swoją obecnością zaszczyciły nas panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie a także rodzice uczniów klas I-III. Według własnych pomysłów stworzyliśmy piękne palmy, które zostały wystawione na sprzedaż. Udało nam się zrobić 35 palm wielkanocnych a dochód 785 zł ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów. 

          Bardzo dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie a także rodzicom naszych uczniów.

           

          Magdalena Mądraszek

          Natalia Maciągowska

        • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

        • Jak co roku 21 marca obchodziliśmy w szkole święto wiosny. Zajęcia w tym dniu zaczęły się o godzinie 9.00. Każda klasa dostała do wykonania dwa zadania. Pierwsze polegało na ułożeniu wiosennego obrazu z kilku elementów i pokolorowaniu go. Drugie, na wymyśleniu krótkiej piosenki o tematyce wiosennej na melodię „Panie Janie”. O 10.00 ponownie spotkaliśmy się na dolnym holu, aby przedstawić swoje wiosenne dzieła. Wszystkie klasy zaprezentowały się doskonale. Obrazy były przepiękne, a piosenki zaskoczyły wszystkich niepowtarzalnymi tekstami. Wykonane prace plastyczne uczniowie zawiesili na drzwiach swoich klas, a teksty piosenek na pamiątkę umieszczone zostaną w kronice szkolnej.

          Następnie wszyscy udaliśmy się do klas, gdzie czekała na nas niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców. Jedząc pyszne kiełbaski, zamieniliśmy klasy na sale kinowe. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Pomimo deszczowej pogody na zewnątrz, u nas było wesoło i słonecznie.

           

                                                                                                               Anna Czerniak

                                                                                                                  Iwona Marciniak

                                                                                                                             Aleksandra Pieśkiewicz

        • Wycieczka do Gorzowa Wielkopolskiego klas IV-VIII

        • Wreszcie doczekaliśmy się!!!

          Dnia 5 marca pojechaliśmy na wycieczkę „sportową” do Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszą atrakcję – lodowisko – zaliczyliśmy koncertowo. W zawodach zorganizowanych przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego wzięliśmy chętnie udział, licząc po cichu na szóstki. Zadanie było „niby” łatwe: musieliśmy w ciągu jednej minuty dogonić pana Sławka. Troje z nas za sukces otrzymało 6 z wychowania fizycznego. Pozostali z nas doszli do wniosku, że musimy powtórzyć konkurencję w przyszłym roku, a wcześniej poćwiczyć jazdę na rolkach.

          Zmęczeni udaliśmy się do Parku rozrywki, aby „odpocząć” na przyrządach Fun Jump. Zaliczyliśmy chyba wszystkie dostępne miejsca do ćwiczeń. Było świetnie!

          Na zakończenie wycieczki głodni i spragnieni udaliśmy się na jedzenie, aby uzupełnić spalone kalorie.

          Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy po południu do domu. Już czekamy na kolejną wycieczkę.

        • Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie

        • W czwartek 07.03.2024 r. uczniowie klasy II i III udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie.  Było to spotkanie z lekturą Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

          Julian Tuwim znany jest głównie jako autor "Zosi Samosi", "Lokomotywy". W fragmencie książki, którą przeczytała bibliotekarka, dzieci poznały jak ciekawą i pełną pasji (bzików) osobą był Julek już od najmłodszych lat. Uczniowie poznali także świat roślin i zwierząt, którymi pasjonował się Julian Tuwim.

          Podczas spotkania w bibliotece uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując krzyżówki i inne łamigłówki związane z osobą Tuwima i jego wierszami. Na koniec uczniowie wysłuchali wiersza pt. „Słoń Trąbalski” i na pamiątkę wykonali sobie zakładkę do książki.

          Lekcja w bibliotece bardzo się wszystkim podobała i odbyła się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Paniom z biblioteki jeszcze raz dziękujemy, za tak miłe spotkanie.

          Magdalena Mądraszek

          Anna przyborek

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

        •  Dnia 4 marca 2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

          Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

          Specjalnie na tę okazję członkowie Aktywu bibliotecznego przygotowali przedstawienie pt. ”Strajk”, w którym postaci bajkowe sprzeciwiły się temu, że dzieci wolą oglądać telewizję i grać na komputerze, zamiast czytać . Było trochę kłótni, ale wszyscy doszli do porozumienia i zgodnie stwierdzili, że na wszystko można znaleźć czas.

          Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. dyr. Elżbieta Andruszewska.

           Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Na koniec dzieci wypożyczyły swoją pierwszą książkę.

          Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy.

          Zapraszamy wszystkich serdecznie !!!

                                               Iwona Marciniak

        • Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

        • 20 lutego 2024 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. W tym roku w szczególny sposób, gdyż po raz pierwszy w historii szkoły odbyło się ślubowanie na sztandar.

          Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie . W obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność pracy w grupie, wykonując układy taneczno- rytmiczne. Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty.

          Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zapewniła uczniów klasy pierwszej, że w szkole mogą zawsze liczyć na pomoc, nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanek.

          Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Panią Dyrektor.Kolejnym punktem były życzenia od Rady Rodziców, Stowarzyszenia „Promyczek”, Samorządu uczniowskiego i Rodziców. Wszyscy oficjalnie powitali pierwszoklasistów w szeregach uczniów szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki, zdjęcia i pamiątkowe dyplomy.

           Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcą i zaproszonymi gośćmi w sali lekcyjnej.Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.

           

                                                                                                                                                         Iwona Marciniak

        • Konkurs na rymowankę.

        • W tym miesiącu odbył się Szkolny konkurs na rymowankę matamatyczną lub polonistyczną dla uczniów klas IV-VIII. Organizatorki konkursu, panie Monika Bożacka-Adamska i Joanna Szczupakiewicz przeprowadziły eliminacje w swoich dziedzinach i wyłoniły spośród uczestników zwycięzców. I tak w kategorii matematycznej I miejsce zajęła Oktawia Gorzynik z klasy IV, II miejsce zdobył Patryk Bielawski z klasy VI, III miejsce przypadło Mateuszowi Chajowi z klasy VII, IV miejsce- Mateusz Wasiak z klasy IV. 

          W kategorii rymowanek polonistycznych wygrał Mateusz Bielawski z klasy VI, na II miejscu uplasowała się Zuzanna Miładowska z klasy VI, III miejsce zajął Marcel Klejna  z klasy VIII. 

          Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez radę rodziców.

          Rymowanki natomiast zawisną na szkolnym korytarzu, aby pomagać w zapamiętaniu wielu trudnych reguł matematycznych, ortograficznych i językowych.

        • Dzień Babci i Dziadka

        • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja do uczczenia miłości i wdzięczności wobec naszych najbliższych. W tym duchu, przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego zgromadziły się, aby przygotować niezapomniany występ dla swoich kochanych dziadków.

          Z błyskiem w oku dzieci zaprezentowały serię wzruszających występów, które rozświetliły serca obecnych. Od uroczych wierszyków po energiczne tańce, maluchy starannie przygotowały każdy element swojego występu, aby sprawić radość swoim ukochanym babciom i dziadkom.

          Występ dzieci nie tylko przyniósł uśmiech na twarzach babć i dziadków, ale także wzruszył ich serca.

          Dzień Babci i Dziadka to nie tylko okazja do świętowania, ale także moment refleksji nad wartością rodzinnych więzi i tradycji. Dzięki takim wydarzeniom, dzieci uczą się szacunku i miłości do swoich najbliższych, budując silne więzi międzypokoleniowe na lata. 

           

          Natalia Maciągowska

          Ewelina Cichoń