• ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD

• Jak co roku w okresie przedświątecznym szkoła rozbrzmiała kolędami i można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Wszystko to za sprawą naszych utalentowanych uczniów, którzy dnia 21 grudnia wzięli udział w Świątecznym Koncercie Kolęd.

Podczas koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie wszystkich klas szkoły, „Mini Zespół” oraz zespoły wokalne: „Małe Nutki” i  „Wesołe Nutki”.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas dziewczynki z „Mini Zespołu”, które powitały gości Tańcem Aniołków. W trakcie koncertu rozbrzmiewały zarówno tradycyjne kolędy, jak i współczesne piosenki i pastorałki. Dzieci grały na bum-bum rurkach i na dzwoneczkach. Nie zabrakło również wesołych tańców najmłodszych uczestników koncertu, czyli uczniów zerówki, którzy swoim urokiem osobistym rozgrzali wszystkie serca.

Wyjątkowy klimat stworzyła również licznie przybyła publiczność, która chętnie włączała się do wspólnego kolędowania.

Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz pogratulowała młodym artystom wspaniałego występu.

Anna Czerniak

Magdalena Mądraszek

Dorota Kowalczyk

• A GDY ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA...

•   Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego. W naszym oddziale przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali, ubierania choinki, pieczenia pierników, nasze przedszkolaki intensywnie ćwiczyły przed występami jasełkowymi. Uczyły  się pięknych  kolęd, pastorałek, wierszy oraz tańców. Dnia 20 grudnia 2018r.dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed własnymi rodzinami. Po  przedstawieniu części artystycznej, wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione  upominki. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech.

Drodzy rodzice, serdecznie dziękuję Wam za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie.

Życzymy Wam zdrowia, radości, pomyślności i spełnienia tych najskrytszych marzeń.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Wychowawczyni   Danuta Bartos