• WYNIKI KONKURSU NA ZBIÓRKĘ KARMY  DLA CHOSZCZAŃSKIEGO SCHRONISKA!

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Zamęcinie zorganizował akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Choszcznie, która miała charakter konkursu klasowego. W tym roku pobiliśmy dotychczasowy rekord i w sumie zebraliśmy 370 kg karmy. Najwięcej karmy zebrała klasa I, na drugim miejscu był Oddział Przedszkolny, a na trzecim miejscu klasa III. W nagrodę uczniowie zwycięskich klas 12 grudnia 2018 roku odwiedzili schronisko w Choszcznie i przekazali karmę dla zwierząt. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wielkie serca.

Opiekunowie SU i Szkolnego Koła Wolontariatu:

Dorota Kowalczyk i Anna Czerniak

• Planetarium w Zamęcinie

• 11 grudnia naszą szkołę odwiedziła firma z Warszawy, która na sali gimnastycznej rozstawiła mobilne Planetarium. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość obejrzenia filmu "Kosmos", który przeprowadził ich przez Układ Słoneczny. Zapoznali się również z informacjami o jedynym naturalnym satelicie Ziemi, Księżycu.

Wszyscy uczniowie otrzymali kalendarz na 2019 rok z informacjami o wszystkich planetach Układu Słonecznego.

Sławomir Kolański

• MAGICZNY CZAS WRÓŻB I ZABAW

• Niegdyś wróżby andrzejkowe odprawiano w odosobnieniu, przykładając do nich dużą wagę. Dzisiaj wróżą sobie praktycznie wszyscy, a wróżby traktujemy wyłącznie jako okazję do wspólnej, radosnej zabawy.

Klasa pierwsza świętowała andrzejki 30.11.2018 r.. Pierwszoklasiści poznali tradycję wróżb andrzejkowych, a następnie podczas zabawy wśród salw śmiechu odgadywali swoją przyszłość. Była wróżba z butami, z symbolami, nakłuwanie serc z imionami, losowanie przyszłych zawodów, nie zabrakło też lania wosku.

Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości.

Magdalena Mądraszek

• WIZYTA POLICJANTÓW

• We wrześniu uczniów klasy pierwszej odwiedziła funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej w Choszcznie, by wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci bardzo aktywnie włączały się w rozmowę, a niejednokrotnie zaskoczyli prowadzącą swoją wiedzą. Na zakończenie otrzymali w prezencie książeczkę - malowankę "Wirtualne Stopkowe Przygody" i odblask.

W listopadzie poraz kolejny odwiedzili pierwszkolasistów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Choszcznie. Tym razem była pogadanka i test wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety, takie jak kamizelki, chusty i opaski na rękę.

Magdalena Mądraszek