• ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD

     • Jak co roku w okresie przedświątecznym szkoła rozbrzmiała kolędami i można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Wszystko to za sprawą naszych utalentowanych uczniów, którzy dnia 21 grudnia wzięli udział w Świątecznym Koncercie Kolęd.

      Podczas koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie wszystkich klas szkoły, „Mini Zespół” oraz zespoły wokalne: „Małe Nutki” i  „Wesołe Nutki”.

      W świąteczny nastrój wprowadziły nas dziewczynki z „Mini Zespołu”, które powitały gości Tańcem Aniołków. W trakcie koncertu rozbrzmiewały zarówno tradycyjne kolędy, jak i współczesne piosenki i pastorałki. Dzieci grały na bum-bum rurkach i na dzwoneczkach. Nie zabrakło również wesołych tańców najmłodszych uczestników koncertu, czyli uczniów zerówki, którzy swoim urokiem osobistym rozgrzali wszystkie serca.

      Wyjątkowy klimat stworzyła również licznie przybyła publiczność, która chętnie włączała się do wspólnego kolędowania.

      Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz pogratulowała młodym artystom wspaniałego występu.

       

       

      Anna Czerniak

      Magdalena Mądraszek

      Dorota Kowalczyk

       

       

     • A GDY ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA...

     •   Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego. W naszym oddziale przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali, ubierania choinki, pieczenia pierników, nasze przedszkolaki intensywnie ćwiczyły przed występami jasełkowymi. Uczyły  się pięknych  kolęd, pastorałek, wierszy oraz tańców. Dnia 20 grudnia 2018r.dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed własnymi rodzinami. Po  przedstawieniu części artystycznej, wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione  upominki. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech.

      Drodzy rodzice, serdecznie dziękuję Wam za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie.

      Życzymy Wam zdrowia, radości, pomyślności i spełnienia tych najskrytszych marzeń.                      

                              Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

                                                                                                                                                                                                          

                                                                                 Wychowawczyni   Danuta Bartos

       

     • Świąteczny Koncert Kolęd

     • W piątek 21.12.2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się w naszej szkole Świąteczny Koncert Kolęd na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

     • WYNIKI KONKURSU NA ZBIÓRKĘ KARMY  DLA CHOSZCZAŃSKIEGO SCHRONISKA!

     •  

      Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Zamęcinie zorganizował akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Choszcznie, która miała charakter konkursu klasowego. W tym roku pobiliśmy dotychczasowy rekord i w sumie zebraliśmy 370 kg karmy. Najwięcej karmy zebrała klasa I, na drugim miejscu był Oddział Przedszkolny, a na trzecim miejscu klasa III. W nagrodę uczniowie zwycięskich klas 12 grudnia 2018 roku odwiedzili schronisko w Choszcznie i przekazali karmę dla zwierząt. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wielkie serca.

            Opiekunowie SU i Szkolnego Koła Wolontariatu:

                                          Dorota Kowalczyk i Anna Czerniak

       

     • Planetarium w Zamęcinie

     • 11 grudnia naszą szkołę odwiedziła firma z Warszawy, która na sali gimnastycznej rozstawiła mobilne Planetarium. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość obejrzenia filmu "Kosmos", który przeprowadził ich przez Układ Słoneczny. Zapoznali się również z informacjami o jedynym naturalnym satelicie Ziemi, Księżycu.

      Wszyscy uczniowie otrzymali kalendarz na 2019 rok z informacjami o wszystkich planetach Układu Słonecznego. 

      Sławomir Kolański

       

     • MAGICZNY CZAS WRÓŻB I ZABAW

     • Niegdyś wróżby andrzejkowe odprawiano w odosobnieniu, przykładając do nich dużą wagę. Dzisiaj wróżą sobie praktycznie wszyscy, a wróżby traktujemy wyłącznie jako okazję do wspólnej, radosnej zabawy.

      Klasa pierwsza świętowała andrzejki 30.11.2018 r.. Pierwszoklasiści poznali tradycję wróżb andrzejkowych, a następnie podczas zabawy wśród salw śmiechu odgadywali swoją przyszłość. Była wróżba z butami, z symbolami, nakłuwanie serc z imionami, losowanie przyszłych zawodów, nie zabrakło też lania wosku.

      Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości.

      Magdalena Mądraszek

     • WIZYTA POLICJANTÓW

     • We wrześniu uczniów klasy pierwszej odwiedziła funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej w Choszcznie, by wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci bardzo aktywnie włączały się w rozmowę, a niejednokrotnie zaskoczyli prowadzącą swoją wiedzą. Na zakończenie otrzymali w prezencie książeczkę - malowankę "Wirtualne Stopkowe Przygody" i odblask.

      W listopadzie poraz kolejny odwiedzili pierwszkolasistów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Choszcznie. Tym razem była pogadanka i test wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety, takie jak kamizelki, chusty i opaski na rękę.

      Magdalena Mądraszek

     • KRÓLOWA ŚNIEGU

     •  

      22 listopada 2018 r. dziewczynki z zespołu „Wesołe Nutki” w nagrodę za pracę włożoną w nagranie płyty „Nutki dla Ojczyzny”,  wzięły udział w przedpremierowym przedstawieniu, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe, widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”.

      Dzieciom spektakl bardzo się podobał. Cechowała go doskonała i oryginalna warstwa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie – bogata warstwa scenograficzna, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

      Anna Czerniak

     • LAURKA DLA NIEPODLEGŁEJ

     • W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się konkurs plastyczny pt. „Laurka dla Niepodległej”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Uczniowie klas O-VIII uczcili ten wyjątkowy dzień, wyrażając swoje emocje w formie plastycznej. Wykonali interesujące prace, używając zróżnicowanych technik. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością tematu i kreatywnością. Najciekawsze, samodzielnie wykonane prace, zostały nagrodzone. Wszystkie laurki  można było oglądać na korytarzu szkolnym przez dwa tygodnie.

      Laureaci konkursu:

      Lena Klejna kl.O

      Wiktoria Worach kl.II

      Maja Andryszak kl.III

       

       Gratuluję wszystkim autorom prac pomysłowości i dziękuję za wzięcie udziału w konkursie! 

      Iwona Marciniak

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
      Mimo coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Święto zostało ustanowione w roku 2002, w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego niedźwiadka.

      W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu najmłodsi uczniowie z klas I-III zostali zaproszeni wraz ze swoimi misiami i pluszowymi przytulankami na czytelnicze spotkanie urodzinowe. Przytulając swoje maskotki słuchały fragmentów książki „Przygody Kubusia Puchatka”, czytanej przez wychowawczynie. Potem wszyscy wykonali sylwety Kubusia: kolorując, wycinając i mocując do drewnianego patyczka.

      Na zakończenie, jak przystało na urodziny, wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

       

                                                                                                                            Iwona Marciniak

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie I

     • 27 listopada uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

      Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym, lub dużym przyjacielem-Misiem, żeby bawić się z nim, świętować i uczyć. Pierwszaki poznały historię Misiowego święta, bawili się przy misiowych przebojach, wykonały plastyczne wizerunki misiów. Na koniec uczniowie wspólnie pokolorowali portret misia. Atakcją tego dnia była fotobudka w kształcie misia, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie i chociaż przez chwilę poczuć się jak miś. 

      Dzień ten w klasie był pełen uśmiechu, oraz wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakami. 

      Magdalena Mądraszek

     • A może technikum?

     • Dnia 22 listopada br. uczniowie klasy VIII mieli okazję poznać różne typy szkół ponadpodstawowych znajdujących się w choszczeńskich zespołach szkół. W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych "Odkryj swój talent 2018" dyrektorzy  Zespołu Szkół nr 1 i 2 w Choszcznie zaprosili ósmoklasistów na warsztaty kompetencji zawodowych.

      Uczniowie poznali różne typy szkół średnich, uczestniczyli w lekcjach w technikum budowlanym, technikum ochrony środowiska, technikum informatycznym. W szkołach branżowych o zawodach: fryzjera, tynkarza, kucharza, cukiernika, stolarza, ślusarza, piekarza opowiedzieli uczniowie tych szkół. Prezentowali swoje umiejętności i wytwory, niektórych można było spróbować, np. ciast. W Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie uczniowie poznali technika i szkoły branżowe. Naprawdę obie szkoły zaoferowały szeroki wybór szkół, zgodnie z zainteresowaniami młodego człowieka. Uczniowie zostali już zaproszeni na dni otwarte tych szkół w kwietniu i maju.

                                                                                      Joanna Szczupakiewicz

     • Gdy niezwykłe lekcje mobilizują do czytania...

     • Dnia 20 listopada br. uczniowie klasy VI mieli okazję spotkać się z podróżnikiem, geografem, fotografem, panem Piotrem Kowalczykiem, który zapoznał uczniów z kontynentem afrykańskim, znanym z powieści:"W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.

      Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie, a słuchaczami byli uczniowie pobliskich podstawówek. Pan Piotr Kowalczyk podzielił się swoimi przeżyciami z podróży po Afryce. Przedstawił współczesną drogę wędrówki Stasia i Nel przez Egipt, Sudan, Etiopię i Kenię do Mozambiku inspirowaną powieścią.Zaprezentował najciekawsze informacje  i przepiękne, a czasem śmieszne zdjęcia z trasy przez pustynię i sawannę oraz fragment puszczy.

      Mam nadzieję, że uczniowie zaszczepieni ciekawością afrykańskch krajobrazów chętnie sięgną po lekturę. To ciekawa i inspirująca wstępna lekcja, która przyczyniła się na pewno do lepszego zrozumienia treści książki Henryka Sienkiewicza.

                                                                                                              Joanna Szczupakiewicz

       

     • ŚNIADANIE DAJE MOC

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
      W listopadzie klasa II dołączyła się do realizacji programu edukacyjnego „ Śniadanie daje moc’’. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W ramach programu zorganizowaliśmy wspólne zdrowe śniadanie. Przed robieniem kanapek wszystkie dzieci umyły ręce. Później każdy uczeń przygotował sobie zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Dzieci dzieliły się przyniesionymi produktami. Były tam warzywa, ciemne pieczywo, jajka i sosy na bazie jogurtu. Wszystkie kanapki wyglądały bajkowo. Takie drugie śniadanie wykonane według własnego pomysłu smakuje wyśmienicie. Dzieci zajadały je z apetytem .

                                                                                                                    Iwona Marciniak

     • Alternatywna lekcja wychowania fizycznego

     • 21 listopada ucznowie klas VI-VIII uczestniczyli w "innych" zajęciach wychowania fizycznego. Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF wraz z Fundacją Moniki Pyrek zorganizowali w Choszcznie ciekawe zajęcia wf z wykorzystaniem nowoczesnych technik. Można było sprawdzić, z jaką prędkością rzucamy i kopiemy piłką (a piłkarzy mamy wielu), szybkość na dystansie 20 m, celność rzutów do kosza, refleks, siłę w przeciąganiu liny z maszyną, szybkość wschodzenia po mobilnej ściance do wspinaczki, jazdę na rowerze z wykorzystaniem gogli do wirtualnej rzeczywistości oraz bronienie na bramce w goglach VR.

      Jednocześnie mogliśmy poznać kolejnego mistrza sportu panią Monikę Pyrek,  specjalizującą się w skoku o tyczce.( 4-krotna olimpijka, 3-krotna medalistka mistrzostw świata, medalistka mistrzostw Europy, 11-krotna mistrzyni Polski na stadionie oraz 11- krotna Mistrzyni Polski w hali, najbardziej utytuowana  zawodniczka w historii skoku o tyczce w Polsce).

      Sławomir Kolański

     • Koncert "Stulecie Niepodległej"

     • Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczennice z zespołu „Wesołe Nutki” wzięły udział w koncercie patriotycznym pn.: „Stulecie Niepodległej”, który miał miejsce 12 listopada 2018 r. w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie. Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin oraz Urząd Gminy Krzęcin.

      Dziewczynki wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentowały utwory patriotyczne wśród których większą część zajmowały piosenki i pieśni zawarte na płycie „Nutki dla Ojczyzny”. Koncert dostarczył wiele pozytywnych emocji, zarówno dla widzów jak i samych występujących.

      Wraz z "Nutkami" wystąpili: Martyna Żyta, Małgorzata Baranowska, Zuzanna Czerniak, Roman Szymański, Sandra Żuk oraz zespół wokalny "Mirage".

       Koncert "Stulecie Niepodległej" zgromadził pełną salę miłośników muzyki i został nagrodzony gromkimi brawami, a  na koniec każdy wykonawca otrzymał z rąk Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza pamiątkowy kotylion patriotyczny.

      Anna Czerniak 

     • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnej akcji ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej pod nazwą „Rekord dla Niepodległej”. Równo o godzinie 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie z mieszkańcami Zamęcina zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.                                                                               Ponadto, aby każdy dom, w tę wyjątkową rocznicę był ozdobiony polskimi flagami, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zamęcinie "Promyczek" ufundowało Flagi Polski dla każdej rodziny, która włączyła się do wspólnego śpiewania.

       

      Anna Czerniak

     • ŚNIADANIE DAJE MOC

     • 8 listopada 2018r. uczniowie klasy I włączyli się do akcji "Śniadanie Daje Moc". Na samym początku wspólnie z uczniami omówliśmy zasady zdrowego odżywiania, oraz zasady zachowania higieny podczs przygotowania posiłków. Następnie uczniowie przystąpili do tworzenia smaczych, kolorowych i zdrowych kanapek z dostępnych produktów spożywczych. Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjedli z ogromnym apetytem.

      Wspólne przygotowanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty jedzenia śniadań. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków. 

      Magdalena Mądraszek

     • UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

     • 6 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali się do tej uroczystości, ucząc się wierszy, piosenek, oraz grania na bum bum rurkach.

      Uroczystość pasowania rozpoczęła pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko, która powitała wszystkich zgromadzonych, i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów i ich rodziców.

      Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Część artystyczną prowadziła uczennica klasy VIII Martyna Bołociuch.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, oraz pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zamęcinie. Swoje ślubowanie przed całą społecznością szkolną złożyli również rodzice uczniów klasy pierwszej.

      Po uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, oraz rożki obfitości. Nie zabrakło też upominków od Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Rodziców.

      Ślubowanie zakończyło się wspólnym pozowaniem do zdjęć, oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

      Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości.

      Naszym PIERWSZOKLASISTOM życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

      Wychowawca kl. I - Magdalena Mądraszek 

     • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ i GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

     • List skierowany jest do rodziców, a dotyczy ochrony dzeci przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne. W celu przeczytania treści listu proszę kliknąć na poniższy link.
      LIST_MINISTRA_EDUKACJI_NARODOWEJ.docx

  • Galeria zdjęć

   • KOCHAM CIĘ POLSKO!
   • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
   • DYPLOMY I CERTYFIKATY
   • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
   • Poznajemy prehistorię Ziemi
   • XV TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i RUCHU DROGOWYM
   • Dzień Matki
   • XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII
   • KIERMASZ WIELKANOCNY