• PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów i pracowników, jak co roku przeprowadzony został w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Ćwiczenia poprzedzone były szkoleniem, na którym przypomniane zostały zasady ewakuacji w sytuacji zagrożenia.

      W czwartek 11 października o godzinie 12.00 ogłoszono w szkole alarm. Uczniowie z nauczycielami, oraz wszyscy pozostali pracownicy, wg wcześniej ustalonych zasad opuścili budynek, gromadząc się na tarasie w czasie 1.54 min.

      Całą akcję koordynowała p. Iwona Marciniak (Społeczny Inspektor Pracy), a obserwował przedstawiciel PSP w Choszcznie. Po zakończeniu st. kap. Krystian Kowal podsumował rzetelność wykonania zaleceń ewakuacyjnych oraz omówił zasady bezpieczeństwa podczas ewakuacji w innych miejscach.

      Coroczne ćwiczenia pozwalają nam odświeżać wiedzę i szlifować umiejętności związane z bezpieczeństwem.

                                                                     Społeczny Inspektor Pracy

      Iwona Marciniak

       

       

     • CERTYFIKAT programu "Zaprogramuj przyszłość"

     • Z dumą pragniemy poinformować, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo w programie edukacji cyfrowej "Zaprogramuj przyszłość#64", współfinansowanym  z Funduszy Europejskich, w latach 2017/2018. 

      Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele z klas I-III, dzięki uczestnictwu w tym programie, otrzymali pomoce dydaktyczne, które umożliwiły im zgłębienie tajników podstaw programowania.

     • Choszczeńskie Biegi Terenowe

     • 28 września 10-osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Choszczeńskich Biegach Terenowych, które odbyły sie na Placu Witosa w Choszcznie. Największy sukces odniósł Jan Maciągowski, który w swojej kategori wiekowej pokonał wszystkich konkurentów. Uczynił to w wielkim stylu. Po kontrolowanym biegu wyprzedził drugiego na mecie zawodniaka o 50 m. Gratulacje!!!

      Szkołę naszą reprezentowali: Włodzimierz Białkowski, Maja Andryszak, Miłosz Wasiak, Aleksander Kurosz, Jan Maciągowski, Kacper Worach, Szymon Wasiak,  Bartek Kolański, Artur Kalisiak oraz Wiktoria Andryszak.

      Wielkie gratulacje.

       Sławomir Kolański

     • Ogólnopolski Dzień Tornistra

     • 1 października został ogłoszony przez minister Annę Zalewską Ogólnopolskim Dniem Tornistra.W tym dniu w naszej szkole odbyło się ważenie tornistrów z ich całą zawartością. Akcja ta objęła wszystkich uczniów z klas I-VIII. Badanie przeprowadziły 2 panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Choszczna: Mirosława Meksuła i Martyna Drewicz. Pani Mirosława Meksuła podczas spotkań z uczniami instruowała jakie standardy powinien spełniać dobry plecak i jak powinno się go nosić. Każdy uczeń po ważeniu tornistra dostał od pań kartkę z informacją czy waga była w normie, czy też obciążenie tornistra przekroczyło tę normę. Pamiętajmy, że ciężki tornister może być przyczyną wad postawy. Pakujmy więc go  ,,z głową"!

      Opracowała: Danuta Stróżyńska-Gryćko

     • MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ INFORMUJE

     • o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020. Informacje dostępne są na plakacie zamieszczonym poniżej.

      Więcj znajdziecie Państwo na www.men.gov.pl/REKRUTACJA.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Tego dnia czytaliśmy na głos książki, tematycznie dostosowane do grupy wiekowej.

      W klasach O-III „Przysłowia polskie”  Doroty Strzemińskiej czytały wychowawczynie. Rymowane przysłowia dla dzieci to zbiór  wierszyków, których tematem są znane polskie przysłowia i powiedzenia. Zawarte w wierszach historyjki pozwoliły dzieciom zrozumieć znaczenie przysłów, a także dostarczyły wielu pozytywnych emocji dzięki wspaniałym kolorowym ilustracjom.

      W klasach IV-V uczniowie i nauczyciele czytali  pozycję Agnieszki Frączek „Rany Julek”, o tym jak mały Julian Tuwim został poetą , a w klasach VI-VIII „Marszałek Józef Piłsudski” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. Młodzi czytelnicy mogli bliżej poznać Marszałka Piłsudskiego – twórcę polskiej niepodległości.

      Głośne czytanie ma magiczną moc zaspokajania potrzeb dziecka, wzbogaca ich słownictwo, rozwija wyobraźnię, rozszerza horyzonty, uczy je pozytywnego myślenia.

      Psychologowie podkreślają, że dziecko, któremu się czyta uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania.

      Tak spędzony czas z dzieckiem zaprocentuje w przyszłości. Zachęcamy do codziennego głośnego czytania dzieciom w domu.

                                                                                 Bibliotekarka

                                                                                 Iwona Marciniak

       

     • Wysyłamy kartki uczestnikom Powstania Warszawskiego.

     • 19 września uczniowie klasy V na kole historycznym wysyłali kartki do Powstańców Warszawskich. Dali tym samym wyraz wdzięczności, pamięci i szacunku. Dzięki udziałowi w akcji młode pokolenie miało okazję poznać historię poprzez opowieści ludzi, którzy ją tworzyli. Przed ich wysłaniem uczniowie wzięli udział w prelekcji dotyczącej Powstania Warszawskiego. Kartki adresowano do konkretnych powstańców. Każdy uczeń napisał kilka słów od siebie, które płynęły prosto z serca.  Obfitowały one  w wiele pięknych słów wdzięczności i uznania.

      Uczniowie mają nadzieję, że te niezwykłe dowody wdzięczności trafią niebawem do adresatów i sprawią im wiele radości!

      Aleksandra Pieśkiewicz

     • SUKCES W KONKURSIE „MOJA MLECZNA KRAINA”

     • To już kolejna edycja konkursu plastycznego pod hasłem „Moja mleczna kraina”. Głównym organizatorem jest Szczeciński Związek Hodowców Bydła, przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

      Celem konkursu jest promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci szkół podstawowych zasad prawidłowego żywienia, w szczególności codziennego spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz doskonalenie umiejętności plastycznych. Z naszej szkoły prace wykonało 8 uczniów z klas I-III. Rozstrzygnięcie  i wręczenie nagród odbyło się 9 września 2018 r. na Wystawie Bydła Mlecznego podczas XXXI Barzkowickich Targów Rolnych „Agro Pomerania”.

      Oto laureaci:

      II miejsce - Włodzimierz Białkowski z kl. II

      Wyróżnienie - Mateusz Chaj kl.II

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły, a zwycięzcom gratulujemy.

                                                                                                                    Iwona Marciniak

       

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • 3 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie oficjalnie powitali nowy rok szkolny. Rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone było Mszą Świętą, odprawioną w Kościele parafialnym przez ks. Grzegorza Galwasa. 

      Podczas uroczystej inauguracji pani dyrektor Danuta Stróżynska- Gryćko powitała gości, którzy zaszczycili społeczność szkolną swą obecnością. W swoim przemówieniu pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. 

      1 września kojarzy się wszystkim Polakom nie tylko  z rozpoczęciem nauki, ale także z ważnym momentem w historii naszego kraju: wybuchem II wojny światowej. Podczas apelu uczennice: Martyna Bołociuch i Weronika Wesoła przypomniały, co wydarzyło się tego pamiętnego, tragicznego dnia. Był wrzesień- wrzesień 1939 roku jakże inny od wszystkich. Szary od niemieckich samolotów, przesłaniających błękit polskiego nieba. Nie zapomnijmy  o tych, którzy polegli, abyśmy dziś mogli się bawić i uczyć w wolnym kraju. 

      Druga część apelu była bardziej radosna. Uczniowie klasy IV wspominali wakacyjne przygody, powitali szkołę, życzyli nauczycielom, aby każdy spędzony z nimi dzień był jak wielka, niezwykła wyprawa w nieznane. Wtórował im jak zwykle świetnie przygotowany  przez p. Annę Czerniak zespół wokalny "Wesołe nutki".

      Po wysłuchaniu części artystycznej pani dyrektor zapoznała wszystkich gości z organizacją roku szkolnego. 

      W nowym  roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów, odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych. 

      Aleksandra Pieśkiewicz

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • 22 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość zaszczycili gości w osobach: Burmistrz Choszczna pan Robert Adamczyk, Radny Miasta Choszczna pan Jerzy Miładowski, ks. Proboszcz Grzegorz Galwas.

      Corocznie najlepszy uczeń szkoły wyróżniany jest Nagrodą Burmistrza Choszczna. W tym roku tego zaszczytu dostąpił uczeń klasy VI -  Jakub Bielawski, który uzyskał najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym., tj. 5,73.

      Zgodnie z tradycją naszej szkoły co roku przyznawana jest Nagroda Dyrektora Szkoły. To szczególnie miłe i prestiżowe wyróżnienie zawsze jest także dużą niespodzianką dla uczniów. W tym roku tego zaszczytu dostąpili uczniowie klasy VI i I: Jakub Bielawski za wysokie wyniki w nauce i godne reprezentowanie szkoły na wielu konkursach przedmiotowych oraz Maria Dyderska za Indywidualność Roku.

      Komisja stypendialna przyznała stypendia naukowe  uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Są to:

      Jan Maciągowski z klasy IV, śr. ocen 5,1

      Natalia Kondracik z klasy IV, śr. ocen 5,1

      Klaudia Janicka z klasy V, śr. ocen 5,09
      Wiktoria Andryszak z klasy V, śr. ocen 5,00
      Jakub Bielawski z klasy VI, śr. ocen 5,73
      Martyna Bołociuch z klasy VII, śr. ocen 5,14
      Chaj Wiktoria z klasy VII, śr. ocen 5,00
      Wesoła Weronika z klasy VII, śr. ocen 5,00

      Świadectwa z wyróżnieniem, oprócz ww. uczniów otrzymali: Szymon Wasiak z klasy V, Antonina Resiak z klasy V, Klaudia Jekiełek z klasy VI, Alicja Zaczek z klasy VI.

      Całoroczny konkurs szkolny pt.: " Dzień kolorowych witamin" wygrała klasa VII.

      Laureatem konkursu "Klasa z klasą" zostali uczniowie klasy VI.

      Wszystkim gratuluję sukcesów i życzę wspaniałych wakacji pełnych słońca i pogody.

      Sławomir Kolański

     • Szkolny Mistrz Żonglowania

     • Podsumowaniem rocznego projektu „Cyrk w szkole – żonglować każdy może” było wyłonienie mistrza żonglowania w klasach młodszych i starszych. Sam projekt związany jest z kinezjologią edukacyjną, czyli gimnastyką mózgu. Do przeprowadzonego 21 czerwca konkursu z każdej klasy wyłoniona została trójka najlepszych żonglerów, którzy zmierzyli się ze sobą w wielkim finale. A w nim z klas 0-III najlepszym żonglerem zostałAriel Białkowski z klasy 0, natomiast w klasach IV-VII tytuł z zeszłego roku obronił Jakub Wierucki z klasy VI. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali puchary, które zostały wręczone na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

      Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego usprawniania się z żonglowania.

      Sławomir Kolański

     • SPORTOWE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

     •  Dnia 20.06.2018r.w  rodzinnym gronie, na świeżym powietrzu i przy grillu kończyliśmy rok szkolny. Spotkanie było okazją do wielu wzruszających pożegnań, ale również doskonałej zabawy. Młodsi koledzy i koleżanki żegnali w ten sposób grupę kończących edukację przedszkolną dzieci. Starszaki obiecały, że będą nas często odwiedzać, więc trzymamy je za słowo. Życzymy im też powodzenia w szkole, gdzie od września rozpoczną swoją przygodę. Po części artystycznej rozpoczęły się konkurencje sportowe podczas których każdy przedszkolak bardzo się starał. Rodzice również wzięli udział w zawodach sportowych. Po wesołym kibicowaniu i sportowych konkurencjach wszyscy otrzymali  medale . Były wspólne zdjęcia, słodki poczęstunek, malowanie twarzy, lody, owocowe przysmaki, czyli wszystko to co dzieci lubią najbardziej.
       

      Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękuje  wszystkim rodzicom, za zaangażowanie w nasze przedszkolne życie i pomoc w organizacji niejednego przedsięwzięcia.

       Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, ze słońcem i uśmiechem na twarzy.

                                                                                      Wychowawczyni 

      Danuta Bartos

       

       

     • Piknik rodzinny trzecioklasistów

     • Dnia 20.06.2018 r.  w piękny, słoneczny dzień na placu w Zamęcinie odbył się piknik rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie III klasy wraz ze swoimi rodzinami. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorami pikniku byli rodzice, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek: kiełbaski z grilla, owoce, babeczki, a nawet lody. Na naszych gości czekało wiele atrakcji: wspólny śpiew, taniec, konkurencje sportowe. Wspólne zawody rodziców z dziećmi sprawiły wszystkim wiele radości. Po zawodach wszyscy otrzymali medale.

      Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie  i organizację tego pięknego dnia, a moim drogim wychowankom życzę samych sukcesów w IV klasie i udanych wakacji!

      Aleksandra Pieśkiewicz 

     • Poznajemy prehistorię Ziemi

     • We wtorek 19 czerwca 2018 r. prawie wszyscy uczniowie z klas 0-III wyruszyli na kolejne sptotkanie z przygodą. Tym razem odwiedzili Park Dinozaurów Nowiny Wielkie. Choć miejsce jest położone niezbyt daleko od Zamęcina i może nie należy do najwiekszych dinoparków, to bez wątpienia ma dla zwiedzających wiele atrakcji. Prehistoryczne stworzenia zawsze wzbudzały wielkie zainteresowanie wśrod dzieci, dlatego mali turyści wypatrywali celu podróży z wielką niecierpliością i ekscytają.  

      Zaraz po przybyciu na miejsce dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych o skamielinach i najdawniejszej historii Ziemi. Dowiedziały się, dlaczego wymarly dinozaury, czym zajmują się paleontolodzy i co jest źródlem wiedzy o najdawniejszych dziejach naszej planety. Następnie wszyscy z wiekim zapałem malowali gipsowe odlewy skamielin, a gdy wytwory schły, był czas na bajkę o dinozaurach.

      Po takim wstępie wycieczka pod opieką przewodnika wyruszyła na ścieżkę dydaktyczną. Po drodze dzieci mogły podziwiać prehistoryczne stworzenia - od tych najmniejszych do największych. Wrażeń było co niemiara, zwłaszcza, że pani przewodnik opowiadała w bardzo interesujący sposób i każdy mógł wzbogacić swą wiedzę - nawet ci, którzy z "dinusiami" byli już zaznajomieni.

      Po takich przeżyciach przyszedł czas, na to, co wszyscy na wycieczkach lubią najbardziej - zakupy. Przy okazji można było podziwiać przepiękne minerały zgromadzone w Geo-Muzeum. 

      Pokrzepieni na duchu i zaopatrzeni w dinozaury, kryształy oraz inne atrakcyjne pamiątki turyści musiel wzmocnić ciało. Pyszny obiad serwowany był  w barze "Dino".

      Ostatnią atrakcją tego dnia były zabwy na placu zabaw. Tutaj dzieci mogły dać upust nagromadzanonej i jak się okazało wcale niespożytej energii. 

      W drodze powrotnej był czas na wymianę wrażeń, oglądanie pamiątek, a także małą drzemkę.

      To była dla wszystkich bardzo przyjemna wycieczka. Warto odwiedzać miejsca, które przybliżają nam dzieje Ziemi. Choć ta przygoda należy już także do historii to z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

      Elżbieta Andruszewska

     • Zaprogramuj przyszłość- zajęcia wyjazdowe

     • W ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość" mogliśmy pojechać na wycieczkę  i odwiedzić miejsca, w których nasi uczniowie  poznali  najnowsze technologie, sprawdzili  swoje umiejętności programowania i kodowania. Uczniowie klas I, II, III najpierw udali się z opiekunami do Edukacyjnego Centrum Zabaw z Robotami "Robotfan" ,a następnie do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. W trakcie zajęć uczniowie zostali zaproszeni do fascynującego świata robotów, które budowali z klocków lego, a następnie przy pomocy oprogramowania wprawiali w ruch. Pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do domu. 

      Aleksandra Pieśkiewicz

     • XV TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i RUCHU DROGOWYM

     • 18 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole XV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ruchu Drogowym dla klas 0 – III pod hasłem „Bądź bezpieczny”. Zbliżające się wakacje z pewnością będą obfitowały w wiele uciech, dlatego też podejmujemy różne działania, aby utrwalać dobre nawyki, a także ćwiczyć bezpieczne zachowania w trudnych sytuacjach. 

      W turnieju wzięły udział 3-osobowe zespoły uczniów klas O-III. Dzieci odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem na drogach, z zabawami w domu i na dworze, a także wykonywały ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyniki zmagań konkursowych nie były dla nas zaskoczeniem – wszystkie drużyny zdobyły maksymalną ilość punktów. Tym samym okazali się zwycięzcami.

      Publiczność również uczestniczyła aktywnie odpowiadając spontanicznie na dodatkowe pytania prowadzących, a także dopełniając odpowiedzi klasowych drużyn.

      Dodatkowym tematem konkursu, szczególnie ważnym przed wakacyjną przerwą, było uchronienie się przed niebezpieczeństwem, jakim są dopalacze. Pedagog szkolny p. Anna Czerniak uczuliła dzieci na zagrożenia jakie może spowodować spożycie niebezpiecznych substancji. Ostrzegała uczniów, aby nie przyjmowali słodyczy lub napojów od osób nieznajomych. Uświadomiła najmłodszym słuchaczom jakie mogą być skutki nawet nieświadomego i niezamierzonego kontaktu z dopalaczami.

       Ten turniej to nauka przez zabawę, gdzie wszyscy odnoszą sukces, a my z dumą możemy stwierdzić, że nasi uczniowie znają się na bezpieczeństwie i są dobrze przygotowani do bezpiecznych wakacji.


                                                                                                   Iwona Marciniak


     • Poznajemy naszą stolicę

     • W dniach 11-13 czerwca br. zwiedziliśmy naszą stolicę. Wielu uczniów klas IV-VII w Warszawie było po raz pierwszy. To ogromne przeżycie opisali uczniowie klasy VII.

      Gdy dojechaliśmy do Warszawy, jako pierwszy zwiedziliśmy senat RP. Mogliśmy zasiąść w sali obrad senatu, zwiedziliśmy foyer, robiliśmy zdjęcia w wyjątkowych miejscach. Aby dostać się do wnętrza budynku, każdy z nas musiał przejść taką kontrolę jak na lotnisku. Następnie pojechaliśmy do Wilanowa. Zachwyciły park i zamek króla Sobieskiego. Mogliśmy karmić wiewiórki, które warszawiacy rozpieszczają, karmiąc je orzechami. Potem udaliśmy się do Łazienek króla Poniatowskiego. Zachwycił mnie pałac, jednak do niego nie weszliśmy. Spacerowaliśmy po alejkach parkowych, a że pogoda dopisała, mogliśmy w cieniu rozłożystych drzew odpocząć.Wieczorem pojechaliśmy do hotelu i zostaliśmy zakwaterowani w trzyosobowych pokojach. Chętnie bym tam wróciła.  (Ania Dżugała,klasa VII)

      Drugiego dnia naszym pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy chodzić po całym obiekcie sami. Przy wejściu zwiedzających witał wspaniały robot, który umiał tańczyć, a nawet mówić. Najbardziej mi się spodobał tor przeszkód, po którym można było jeździć wózkiem inwalidzkim.Potem udaliśmy sie do Wytwórni Filmów  Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie było cudownie. Mogliśmy obejrzeć piękne scenografie do wielu filmów, dzięki okularom gogle poczuliśmy się, jak byśmy byli na planie filmowym. Następnie przeszliśmy do sali wystawowej z kostiumami.Najbardziej spodobała mi się sukienka uszyta do filmu: "Miasto 44". Pracownik opowiedział man, że ta sukienka została uszyta do filmu aż 4 razy i w różny sposób pobrudzona, odpowiedznio do kolejnych scen. Potem zwiedziliśmy Stare Miasto i Zamek Królewski. Tam zasłabłam, ale udzielono mi fachowej pomocy. Najwieksze wrażenie zrobiły na wszystkich przepiękne komnaty reprezentacyjne, pokryte w większości złotem. Nie widziałam tylu obrazów w jednym miejscu. Przy wyjściu zaopatrzyliśmy się w nieodłączne pamiątki. W studiu filmowym mogłabym zostać... (Wiktoria Chaj, klasa VII)

      Trzeciego dnia wjechaliśmy na punkt widokowy znajdujący się na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Widoki zachwycające! Do pałacu jechaliśmy - ja po raz pierwszy- metrem i autobusem komunikacji miejskiej. Potem poszliśmy do centrum handlowego Złote Tarasy. Jedliśmy lody Grycan- reklama nie kłamie, naprawdę smaczne. W drodze powrotnej upadłem na schodach ruchomych i rozciąłem sobie kolano.Pech o mnie nie zapomniał. Następnie udaliśmy sie na Stadion Narodowy, ale musieliśmy czekać na wejście, bo dzień wcześniej był mecz Polska-Litwa i pracownicy sprzątali stadion po tłumie widzów. Na końcu wycieczki zwiedziliśmy Centrum Pieniądza. Trzymałem w ręce sztabkę złota ważącą ok.12 kg o wartości prawie dwóch milionów. Widziałem, jak wygląda milion złotych w jednym miejscu, to naprawdę góra pieniędzy! Fajnie było, ale nadszedł czas powrotu do domu, przyjechaliśmy po północy. W czwartek do szkoły przyszli nauczyciele, my odsypialiśmy dwie noce. (Kuba Kaczorowski, klasa VII)

      Materiały zebrała i opracowła Joanna Szczupakiewicz.

     • List prezesa KRUS

     • Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przesłał do rolników i dzieci list na temat ich bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Z treścią listu można się zapoznać kliając na poniższy link.

      LIST_PREZESA_KRUS.pdf

      Elżbieta Andruszewska

     • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

     • W piątek 8 czerwca 2018 r., o godz. 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania  „Jak nie czytam, jak czytam". 

      W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali  się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję  miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

      Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie  dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

      Już przed godziną 10 zebraliśmy się na trawniku przy boisku szkolnym i tak jak to jest w założeniach akcji przez 10 minut wszyscy czytali. Każdy przyniósł swoją książkę z domu lub wypożyczył ze szkolnej biblioteki. Akcja jest zorganizowana jako protest przeciwko wszystkim statystykom, które mówią, że Polacy nie czytają. My pokazaliśmy, że jednak czytamy, nie będziemy w tej niechlubnej statystyce. Chcemy też dzieciom dać dobry przykład i w akcję włączyli się dorośli.

      Zapewniamy, że czytanie to nie jest nic wstydliwego, że z książką można miło spędzić czas.

       W tym roku czytało nas w Zamęcinie 137 osób. To nasz mały wkład w bicie ogólnopolskiego rekordu we wspólnym czytaniu.

      Dziękuję wszystkim i liczę na to, ze w przyszłym roku będzie nas więcej.

      Iwona Marciniak

       

     • Rodzinny piknik pierwszaków

     • Czekaliśmy na ten dzień od dawna, a właściwie to cały rok. Planowaliśmy gdzie to będzie i co będziemy robić, a najważniejsze czy będzie pogoda? Doczekaliśmy się, nadszedł upragniony piątek 8 czerwca. Od rana pogoda była cudowna. Rodzice przyszli już o 8 rano, choć początek pikniku zaplanowaliśmy na 9.00. Zajęli się przygotowaniem ogniska oraz miejsca piknikowego. Wszystko odbyło się na placu za szkołą.

      Zaczęliśmy od wspólnej zabawy ze śpiewem. Potem były zawody sportowe, które dostarczyły dużo emocji. Drużyny były mieszane rodzice i dzieci. Dominował śmiech, emocje oraz oczywiście sportowa rywalizacja. Dodatkowe atrakcje to malowanie twarzy oraz wielkie bańki mydlane. Następnym punktem piknikowego programu był udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”.  Później już tylko specjały kulinarne przygotowane przez rodziców: kiełbaski z ogniska, świeże truskawki, słodycze i lody. Najważniejsze, że była świetna zabawa i  miły odpoczynek.

      Gorące podziękowania składam  rodzicom, za to, że byli razem z nami,  że włożyli wiele wysiłku w przygotowanie pikniku, oraz że bawili się równie świetnie jak my.                                            

                                                                 Wychowawca klasy I:  Iwona Marciniak

                                                                                       

  • Galeria zdjęć

   • DYPLOMY I CERTYFIKATY
   • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
   • Poznajemy prehistorię Ziemi
   • XV TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i RUCHU DROGOWYM
   • Dzień Matki
   • XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII
   • KIERMASZ WIELKANOCNY
   • „ODKODUJMY RAZEM WIOSNĘ, CZYLI MAŁY UCZY DUŻEGO” - Dzień Nowych Technologii w Edukacji
   • „KLUCZ DO KOMPETENCJI- program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Gminie Choszczno”- EKSPERYMENTARIUM