• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • 22 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość zaszczycili gości w osobach: Burmistrz Choszczna pan Robert Adamczyk, Radny Miasta Choszczna pan Jerzy Miładowski, ks. Proboszcz Grzegorz Galwas.

      Corocznie najlepszy uczeń szkoły wyróżniany jest Nagrodą Burmistrza Choszczna. W tym roku tego zaszczytu dostąpił uczeń klasy VI -  Jakub Bielawski, który uzyskał najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym., tj. 5,73.

      Zgodnie z tradycją naszej szkoły co roku przyznawana jest Nagroda Dyrektora Szkoły. To szczególnie miłe i prestiżowe wyróżnienie zawsze jest także dużą niespodzianką dla uczniów. W tym roku tego zaszczytu dostąpili uczniowie klasy VI i I: Jakub Bielawski za wysokie wyniki w nauce i godne reprezentowanie szkoły na wielu konkursach przedmiotowych oraz Maria Dyderska za Indywidualność Roku.

      Komisja stypendialna przyznała stypendia naukowe  uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Są to:

      Jan Maciągowski z klasy IV, śr. ocen 5,1

      Natalia Kondracik z klasy IV, śr. ocen 5,1

      Klaudia Janicka z klasy V, śr. ocen 5,09
      Wiktoria Andryszak z klasy V, śr. ocen 5,00
      Jakub Bielawski z klasy VI, śr. ocen 5,73
      Martyna Bołociuch z klasy VII, śr. ocen 5,14
      Chaj Wiktoria z klasy VII, śr. ocen 5,00
      Wesoła Weronika z klasy VII, śr. ocen 5,00

      Świadectwa z wyróżnieniem, oprócz ww. uczniów otrzymali: Szymon Wasiak z klasy V, Antonina Resiak z klasy V, Klaudia Jekiełek z klasy VI, Alicja Zaczek z klasy VI.

      Całoroczny konkurs szkolny pt.: " Dzień kolorowych witamin" wygrała klasa VII.

      Laureatem konkursu "Klasa z klasą" zostali uczniowie klasy VI.

      Wszystkim gratuluję sukcesów i życzę wspaniałych wakacji pełnych słońca i pogody.

      Sławomir Kolański

     • Szkolny Mistrz Żonglowania

     • Podsumowaniem rocznego projektu „Cyrk w szkole – żonglować każdy może” było wyłonienie mistrza żonglowania w klasach młodszych i starszych. Sam projekt związany jest z kinezjologią edukacyjną, czyli gimnastyką mózgu. Do przeprowadzonego 21 czerwca konkursu z każdej klasy wyłoniona została trójka najlepszych żonglerów, którzy zmierzyli się ze sobą w wielkim finale. A w nim z klas 0-III najlepszym żonglerem zostałAriel Białkowski z klasy 0, natomiast w klasach IV-VII tytuł z zeszłego roku obronił Jakub Wierucki z klasy VI. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali puchary, które zostały wręczone na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

      Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego usprawniania się z żonglowania.

      Sławomir Kolański

     • SPORTOWE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

     •  Dnia 20.06.2018r.w  rodzinnym gronie, na świeżym powietrzu i przy grillu kończyliśmy rok szkolny. Spotkanie było okazją do wielu wzruszających pożegnań, ale również doskonałej zabawy. Młodsi koledzy i koleżanki żegnali w ten sposób grupę kończących edukację przedszkolną dzieci. Starszaki obiecały, że będą nas często odwiedzać, więc trzymamy je za słowo. Życzymy im też powodzenia w szkole, gdzie od września rozpoczną swoją przygodę. Po części artystycznej rozpoczęły się konkurencje sportowe podczas których każdy przedszkolak bardzo się starał. Rodzice również wzięli udział w zawodach sportowych. Po wesołym kibicowaniu i sportowych konkurencjach wszyscy otrzymali  medale . Były wspólne zdjęcia, słodki poczęstunek, malowanie twarzy, lody, owocowe przysmaki, czyli wszystko to co dzieci lubią najbardziej.
       

      Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękuje  wszystkim rodzicom, za zaangażowanie w nasze przedszkolne życie i pomoc w organizacji niejednego przedsięwzięcia.

       Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, ze słońcem i uśmiechem na twarzy.

                                                                                      Wychowawczyni 

      Danuta Bartos

       

       

     • INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

     • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 21.06.2018 (czwartek) o godzinie 8.30

      Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 (piątek) o godzinie 11.00. 

      Godziny przyjazdu autobusu do szkoły:

      Choszczno- 10.15

      Stary Klukom- 10.20

      Nowe Żeńsko- 10.25

      Zwierzyn- 10.30

      Gleźno- 10.40

      Powrót godzina 12.00

     • Piknik rodzinny trzecioklasistów

     • Dnia 20.06.2018 r.  w piękny, słoneczny dzień na placu w Zamęcinie odbył się piknik rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie III klasy wraz ze swoimi rodzinami. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorami pikniku byli rodzice, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek: kiełbaski z grilla, owoce, babeczki, a nawet lody. Na naszych gości czekało wiele atrakcji: wspólny śpiew, taniec, konkurencje sportowe. Wspólne zawody rodziców z dziećmi sprawiły wszystkim wiele radości. Po zawodach wszyscy otrzymali medale.

      Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie  i organizację tego pięknego dnia, a moim drogim wychowankom życzę samych sukcesów w IV klasie i udanych wakacji!

      Aleksandra Pieśkiewicz 

     • Poznajemy prehistorię Ziemi

     • We wtorek 19 czerwca 2018 r. prawie wszyscy uczniowie z klas 0-III wyruszyli na kolejne sptotkanie z przygodą. Tym razem odwiedzili Park Dinozaurów Nowiny Wielkie. Choć miejsce jest położone niezbyt daleko od Zamęcina i może nie należy do najwiekszych dinoparków, to bez wątpienia ma dla zwiedzających wiele atrakcji. Prehistoryczne stworzenia zawsze wzbudzały wielkie zainteresowanie wśrod dzieci, dlatego mali turyści wypatrywali celu podróży z wielką niecierpliością i ekscytają.  

      Zaraz po przybyciu na miejsce dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych o skamielinach i najdawniejszej historii Ziemi. Dowiedziały się, dlaczego wymarly dinozaury, czym zajmują się paleontolodzy i co jest źródlem wiedzy o najdawniejszych dziejach naszej planety. Następnie wszyscy z wiekim zapałem malowali gipsowe odlewy skamielin, a gdy wytwory schły, był czas na bajkę o dinozaurach.

      Po takim wstępie wycieczka pod opieką przewodnika wyruszyła na ścieżkę dydaktyczną. Po drodze dzieci mogły podziwiać prehistoryczne stworzenia - od tych najmniejszych do największych. Wrażeń było co niemiara, zwłaszcza, że pani przewodnik opowiadała w bardzo interesujący sposób i każdy mógł wzbogacić swą wiedzę - nawet ci, którzy z "dinusiami" byli już zaznajomieni.

      Po takich przeżyciach przyszedł czas, na to, co wszyscy na wycieczkach lubią najbardziej - zakupy. Przy okazji można było podziwiać przepiękne minerały zgromadzone w Geo-Muzeum. 

      Pokrzepieni na duchu i zaopatrzeni w dinozaury, kryształy oraz inne atrakcyjne pamiątki turyści musiel wzmocnić ciało. Pyszny obiad serwowany był  w barze "Dino".

      Ostatnią atrakcją tego dnia były zabwy na placu zabaw. Tutaj dzieci mogły dać upust nagromadzanonej i jak się okazało wcale niespożytej energii. 

      W drodze powrotnej był czas na wymianę wrażeń, oglądanie pamiątek, a także małą drzemkę.

      To była dla wszystkich bardzo przyjemna wycieczka. Warto odwiedzać miejsca, które przybliżają nam dzieje Ziemi. Choć ta przygoda należy już także do historii to z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

      Elżbieta Andruszewska

     • Zaprogramuj przyszłość- zajęcia wyjazdowe

     • W ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość" mogliśmy pojechać na wycieczkę  i odwiedzić miejsca, w których nasi uczniowie  poznali  najnowsze technologie, sprawdzili  swoje umiejętności programowania i kodowania. Uczniowie klas I, II, III najpierw udali się z opiekunami do Edukacyjnego Centrum Zabaw z Robotami "Robotfan" ,a następnie do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. W trakcie zajęć uczniowie zostali zaproszeni do fascynującego świata robotów, które budowali z klocków lego, a następnie przy pomocy oprogramowania wprawiali w ruch. Pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do domu. 

      Aleksandra Pieśkiewicz

     • XV TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i RUCHU DROGOWYM

     • 18 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole XV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ruchu Drogowym dla klas 0 – III pod hasłem „Bądź bezpieczny”. Zbliżające się wakacje z pewnością będą obfitowały w wiele uciech, dlatego też podejmujemy różne działania, aby utrwalać dobre nawyki, a także ćwiczyć bezpieczne zachowania w trudnych sytuacjach. 

      W turnieju wzięły udział 3-osobowe zespoły uczniów klas O-III. Dzieci odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem na drogach, z zabawami w domu i na dworze, a także wykonywały ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyniki zmagań konkursowych nie były dla nas zaskoczeniem – wszystkie drużyny zdobyły maksymalną ilość punktów. Tym samym okazali się zwycięzcami.

      Publiczność również uczestniczyła aktywnie odpowiadając spontanicznie na dodatkowe pytania prowadzących, a także dopełniając odpowiedzi klasowych drużyn.

      Dodatkowym tematem konkursu, szczególnie ważnym przed wakacyjną przerwą, było uchronienie się przed niebezpieczeństwem, jakim są dopalacze. Pedagog szkolny p. Anna Czerniak uczuliła dzieci na zagrożenia jakie może spowodować spożycie niebezpiecznych substancji. Ostrzegała uczniów, aby nie przyjmowali słodyczy lub napojów od osób nieznajomych. Uświadomiła najmłodszym słuchaczom jakie mogą być skutki nawet nieświadomego i niezamierzonego kontaktu z dopalaczami.

       Ten turniej to nauka przez zabawę, gdzie wszyscy odnoszą sukces, a my z dumą możemy stwierdzić, że nasi uczniowie znają się na bezpieczeństwie i są dobrze przygotowani do bezpiecznych wakacji.


                                                                                                   Iwona Marciniak


     • Poznajemy naszą stolicę

     • W dniach 11-13 czerwca br. zwiedziliśmy naszą stolicę. Wielu uczniów klas IV-VII w Warszawie było po raz pierwszy. To ogromne przeżycie opisali uczniowie klasy VII.

      Gdy dojechaliśmy do Warszawy, jako pierwszy zwiedziliśmy senat RP. Mogliśmy zasiąść w sali obrad senatu, zwiedziliśmy foyer, robiliśmy zdjęcia w wyjątkowych miejscach. Aby dostać się do wnętrza budynku, każdy z nas musiał przejść taką kontrolę jak na lotnisku. Następnie pojechaliśmy do Wilanowa. Zachwyciły park i zamek króla Sobieskiego. Mogliśmy karmić wiewiórki, które warszawiacy rozpieszczają, karmiąc je orzechami. Potem udaliśmy się do Łazienek króla Poniatowskiego. Zachwycił mnie pałac, jednak do niego nie weszliśmy. Spacerowaliśmy po alejkach parkowych, a że pogoda dopisała, mogliśmy w cieniu rozłożystych drzew odpocząć.Wieczorem pojechaliśmy do hotelu i zostaliśmy zakwaterowani w trzyosobowych pokojach. Chętnie bym tam wróciła.  (Ania Dżugała,klasa VII)

      Drugiego dnia naszym pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy chodzić po całym obiekcie sami. Przy wejściu zwiedzających witał wspaniały robot, który umiał tańczyć, a nawet mówić. Najbardziej mi się spodobał tor przeszkód, po którym można było jeździć wózkiem inwalidzkim.Potem udaliśmy sie do Wytwórni Filmów  Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie było cudownie. Mogliśmy obejrzeć piękne scenografie do wielu filmów, dzięki okularom gogle poczuliśmy się, jak byśmy byli na planie filmowym. Następnie przeszliśmy do sali wystawowej z kostiumami.Najbardziej spodobała mi się sukienka uszyta do filmu: "Miasto 44". Pracownik opowiedział man, że ta sukienka została uszyta do filmu aż 4 razy i w różny sposób pobrudzona, odpowiedznio do kolejnych scen. Potem zwiedziliśmy Stare Miasto i Zamek Królewski. Tam zasłabłam, ale udzielono mi fachowej pomocy. Najwieksze wrażenie zrobiły na wszystkich przepiękne komnaty reprezentacyjne, pokryte w większości złotem. Nie widziałam tylu obrazów w jednym miejscu. Przy wyjściu zaopatrzyliśmy się w nieodłączne pamiątki. W studiu filmowym mogłabym zostać... (Wiktoria Chaj, klasa VII)

      Trzeciego dnia wjechaliśmy na punkt widokowy znajdujący się na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Widoki zachwycające! Do pałacu jechaliśmy - ja po raz pierwszy- metrem i autobusem komunikacji miejskiej. Potem poszliśmy do centrum handlowego Złote Tarasy. Jedliśmy lody Grycan- reklama nie kłamie, naprawdę smaczne. W drodze powrotnej upadłem na schodach ruchomych i rozciąłem sobie kolano.Pech o mnie nie zapomniał. Następnie udaliśmy sie na Stadion Narodowy, ale musieliśmy czekać na wejście, bo dzień wcześniej był mecz Polska-Litwa i pracownicy sprzątali stadion po tłumie widzów. Na końcu wycieczki zwiedziliśmy Centrum Pieniądza. Trzymałem w ręce sztabkę złota ważącą ok.12 kg o wartości prawie dwóch milionów. Widziałem, jak wygląda milion złotych w jednym miejscu, to naprawdę góra pieniędzy! Fajnie było, ale nadszedł czas powrotu do domu, przyjechaliśmy po północy. W czwartek do szkoły przyszli nauczyciele, my odsypialiśmy dwie noce. (Kuba Kaczorowski, klasa VII)

      Materiały zebrała i opracowła Joanna Szczupakiewicz.

     • List prezesa KRUS

     • Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przesłał do rolników i dzieci list na temat ich bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Z treścią listu można się zapoznać kliając na poniższy link.

      LIST_PREZESA_KRUS.pdf

      Elżbieta Andruszewska

     • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

     • W piątek 8 czerwca 2018 r., o godz. 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania  „Jak nie czytam, jak czytam". 

      W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali  się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję  miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

      Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie  dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

      Już przed godziną 10 zebraliśmy się na trawniku przy boisku szkolnym i tak jak to jest w założeniach akcji przez 10 minut wszyscy czytali. Każdy przyniósł swoją książkę z domu lub wypożyczył ze szkolnej biblioteki. Akcja jest zorganizowana jako protest przeciwko wszystkim statystykom, które mówią, że Polacy nie czytają. My pokazaliśmy, że jednak czytamy, nie będziemy w tej niechlubnej statystyce. Chcemy też dzieciom dać dobry przykład i w akcję włączyli się dorośli.

      Zapewniamy, że czytanie to nie jest nic wstydliwego, że z książką można miło spędzić czas.

       W tym roku czytało nas w Zamęcinie 137 osób. To nasz mały wkład w bicie ogólnopolskiego rekordu we wspólnym czytaniu.

      Dziękuję wszystkim i liczę na to, ze w przyszłym roku będzie nas więcej.

      Iwona Marciniak

       

     • Rodzinny piknik pierwszaków

     • Czekaliśmy na ten dzień od dawna, a właściwie to cały rok. Planowaliśmy gdzie to będzie i co będziemy robić, a najważniejsze czy będzie pogoda? Doczekaliśmy się, nadszedł upragniony piątek 8 czerwca. Od rana pogoda była cudowna. Rodzice przyszli już o 8 rano, choć początek pikniku zaplanowaliśmy na 9.00. Zajęli się przygotowaniem ogniska oraz miejsca piknikowego. Wszystko odbyło się na placu za szkołą.

      Zaczęliśmy od wspólnej zabawy ze śpiewem. Potem były zawody sportowe, które dostarczyły dużo emocji. Drużyny były mieszane rodzice i dzieci. Dominował śmiech, emocje oraz oczywiście sportowa rywalizacja. Dodatkowe atrakcje to malowanie twarzy oraz wielkie bańki mydlane. Następnym punktem piknikowego programu był udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”.  Później już tylko specjały kulinarne przygotowane przez rodziców: kiełbaski z ogniska, świeże truskawki, słodycze i lody. Najważniejsze, że była świetna zabawa i  miły odpoczynek.

      Gorące podziękowania składam  rodzicom, za to, że byli razem z nami,  że włożyli wiele wysiłku w przygotowanie pikniku, oraz że bawili się równie świetnie jak my.                                            

                                                                 Wychowawca klasy I:  Iwona Marciniak

                                                                                       

     • Zachwycający musical w Teatrze Osterwy.

     • Wczoraj, 6 czerwca 2018r. uczniowie klasy VI obejrzeli musical w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Przedstawienie zachwyciło chyba wszystkich widzów, ponieważ żywo reagowali na każdą sytuację, śmieszną czy wzruszającą. Widowisko w adaptacji Henryki Królikowskiej-Wojtyszko i Macieja Wojtyszki oraz reżyserii Andrzeja Ozgi powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców, jakimi są dzieci. Dodać można urokliwą muzykę Zbigniewa Karneckiego i przepiękną scenografię Tatiany Kwiatkowskiej. Wszyskie elementy przedstawienia dopracowane zostały w najdrobniejszych szczegółach i nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny uczty dla duszy. Pięknie było!

                                                                                       Joanna Szczupakiewicz.

     • Dzień Matki

     • Jest taki jeden dzień, wyjątkowy dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy obchodzą swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Tegoroczna uroczystość składała się z części artystycznej klas: 0, I, II, III. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń: p. Danuty Bartos, Iwony Marciniak, Elżbiety Andruszewskiej i Aleksandry Pieśkiewicz przygotowali wzruszające wiersze, piosenki, a także układy taneczne. Wszystkie mamy otrzymały od swoich dzieci własnoręcznie wykonane upominki. Po  oficjalnej części uroczystości dyrektor szkoły p. Danuta Stróżyńska- Gryćko  złożyła wszystkim mamom życzenia. Te krótkie chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci zarówno każdej mamy i  każdego dziecka. 

      Aleksandra Pieśkiewicz

     • Dzień Dziecka w Przelewicach

     • W tym roku postanowiliśmy inaczej uczcić Dzień Dziecka.

      W sobotę 26 maja wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do położonych niedaleko Przelewic z przepięknym Ogrodem Dendrologicznym. Tylko wiosną tak pięknie kwitną krzewy i przeróżne kwiaty. Pogoda także nam dopisała, świeciło piękne słońce, intensyfikując zapach kwitnących roślin. Po godzinnym spacerze głodni doszliśmy do polany, na której płonęło już ognisko. Pan Sławek upiekł nam kiełbaski, smakowały wyśmienicie na świeżym powietrzu. Potem można było korzystać z uroków pobytu w parku. Starsze dziewczęta wybrały się na zakupy do pobloskiej szkółki, aby kupić roślinki swoim mamom z okazji ich święta. Młodsi ustawili się w kolejce po lody i zimne napoje. Było super!

                                                                                          Sławomir Kolański.

     • LAUREATKA KONKURSU

     • 23 maja 2018r . w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski pt. „Dziecięce spotkania z poezją” organizowany przez Publiczne Przedszkole nr 4 w Choszcznie. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych gminy Choszczno. 

      Uczestnicy konkursu wspaniale potrafili zaprezentować walory artystyczne utworów . Z dumą mogę pochwalić występy naszych dziewczynek: Leny Klejny, Hani Blaszak i Zuzi Musiałowskiej , które bez cienia tremy i ze sceniczną swobodą przedstawiły przygotowane wiersze. Lenka, która zaprezentowała wiersz Doroty Gellner „Czekoladki dla sąsiadki” powróciła do oddziału przedszkolnego w laurze zwycięstwa – zdobyła I miejsce. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały obdarowane upominkami i dyplomami.

       Życzę Lence , Hani i Zuzi ,aby fascynacja poezją została w nich na zawsze i aby rozwijały swój recytatorski talent.

       

      Wychowawczyni Danuta Bartos

     • Odwiedziny przedszkolaków w księgarni ,,Pegaz”

     • Dnia 22.05.2018r. Księgarnię ,,Pegaz” w Choszcznie odwiedziła grupa przedszkolaków. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie łączy’’. Tego dnia dzieci zapoznały się z ofertą księgarni oraz miały możliwość obejrzenia różnego rodzaju książek o tematyce dziecięcej. Ponadto dzieci dowiedziały się, że każda książka znajdująca się w księgarni jest przypisana do konkretnego działu. W trakcie spotkania dzieci miały okazję obserwować pracę księgarza.

      Kolejnym etapem spotkania było głośne czytanie książki przez panią Marię Mińską oraz wspólne rozwiązywanie zagadek odnoszących się do treści zawartych w książce. Następnie nastała bardzo oczekiwana przez dzieci chwila ,zakup książki. Dzieci „buszowały” między regałami z książkami i wybierały te, które chciałyby kupić. Niezdecydowani mogli liczyć na fachowe doradztwo. Zakupy książek sprawiły dzieciom wiele radości. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od właścicieli księgarni piękną książkę pt. ,,Najpiękniejsze opowieści" oraz zakładki do książek.

      Za miłe spotkanie dziękujemy Paniom z księgarni, a szczególnie Pani Marii Mińskiej, bez której nie udałoby się to przemiłe spotkanie.

      Wychowawczyni Danuta Bartos

       

     • BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE- konkurs plastyczny

     • 22 maja 2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Bezpieczeństwo w internecie”, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Choszcznie w ramach projektu edukacyjno-informacyjnego „STOPEK”,

      Konkurs plastyczny był elementem działań profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych, podczas korzystania z internetu. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie bezpieczeństwa w internecie. Wyróżniono 19 dzieci, w tym prace : Ariela Białkowskiego, Leny Klejny, Hani Błaszak i Zuzanny Musiałowskiej ,dzieci z oddziału przedszkolnego.

      Serdecznie gratuluję wyróżnionym !!!!!

      Wychowawczyni Danuta Bartos

       

     • XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Sławęcinie.

     • Dnia 24 maja po raz trzynasty witaliśmy w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Sławęcinie. Przywitał nas smakowity aromat świeżo pieczonych rogalików, którymi mogliśmy się delektować przed i po konkursie.

      Oprócz nas dopisali wszyscy uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół: z Suliszewa, Korytowa i Sławęcina. W grupie młodszej recytacją popisywały się uczennice pań Aleksandry Pieśkiewicz i Elżbiety Andruszewskiej: Julia Wesoła z III klasy i Maja Andryszak z klasy II Starszą kategorię reprezentowały uczennice klasy VII: Wiktoria Chaj i Weronika Wesoła przygotowane przez polonistkę panią Joannę Szczupakiewicz. Tym razem najlepsza okazała się Wiktoria Chaj, która zajęła I miejsce w starszej grupie wiekowej, recytując wiersz nieznanego autora: "Litania do Nieznanego Żołnierza". Gratuluję wszystkim dziewczętom, bo pięknie się prezentowały w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.

                                                                                                             Joanna Szczupakiewicz

       

  • Galeria zdjęć

   • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
   • Poznajemy prehistorię Ziemi
   • XV TURNIEJ WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE i RUCHU DROGOWYM
   • Dzień Matki
   • XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU NATURALNYM I EKOLOGII
   • KIERMASZ WIELKANOCNY
   • „ODKODUJMY RAZEM WIOSNĘ, CZYLI MAŁY UCZY DUŻEGO” - Dzień Nowych Technologii w Edukacji
   • „KLUCZ DO KOMPETENCJI- program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Gminie Choszczno”- EKSPERYMENTARIUM
   • Stypendia