• Spotkanie z panią prokurator.

     • Dnia 7 lutego uczniowie klasy VII spotkali się z panią prokurator Agnieszką Wandoch z Prokuratury w Choszcznie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zagrożeniami współczesnego świata i reagowaniem na czyhające niebezpieczeństwa. Pani prokurator wyjaśniła uczniom, jakie zagrożenia niosą niefrasobliwe zabawy w internecie. Omówiła procedury postępowania w razie zgłoszenia wypadku czy wykroczenia. Odpowiadała na pytania dzieci z wiązane ze zdobyciem zawodu prawnika. Spotkanie było inspirujące, uczniowie zdobyli wiadomości, które mogą im pomóc w różnych życiowych sytuacjach.

      Joanna Szczupakiewicz.

     • KONCERT "MOJEMU MIASTU"

     • Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych „Nutki dla Ojczyzny”, który odbędzie się 24 lutego 2018r. w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury, godz. 18.00.

     • "Zaprogramuj przyszłość" w Szkole Podstawowej w Zamęcinie.

     • W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole rozpoczęliśmy zajęcia projektowe pt." Zaprogramuj przyszłość". W styczniu uczniowie klas I, II, III rozpoczęli  swoją przygodę z kodowaniem.  W ramach tych zajęć będą doskonalić pracę w zespołach, komunikację w grupach, myślenie, rozwiązywanie problemów i kreatywność. Zajęcia prowadzone są ciekawymi metodami, które związane są ze światem cyfrowym: programowaniem. Do realizacji założonych celów wykorzystywane są atrakcyjne dla dzieci narzędzia cyfrowe: mata edukacyjna, roboty, tablety. Zajęcia z kodowania to super zabawa i nauka jednocześnie!    

      Aleksandra Pieśkiewicz

     • Bal Karnawałowy 2018

     • Dnia 08.02.2018 odbył się w Szkole Podstawowej w Zamęcinie bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wrożek, księżniczek, kowbojów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.  Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal rozpoczął się od pozowania do zdjęcia grupowego i wybrania króla i królowej balu w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0-III królem został Miłosz Wasiak kl. III, królową Julia Wesoła kl. III, natomiast w kategorii klas IV-VII królem został Miłosz Dudek kl. IV a królową Wiktoria Kalisiak kl. IV.

      Następnie wszyscy uczestnicy rozpoczęli tańce i hulańce na sali, której wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy.  Tańce urozmaicały konkursy z nagrodami. Bal karnawałowy poprowadziły panie Dorota Kowalczyk, Anna Czerniak, Aleksandra Pieśkiewicz i Kinga Miszkiewicz, które przez cały czas zagrzewały dzieci do wspólnej zabawy i tanecznych korowodów.  W rolę didżeja wcielił się Adrian Żak, którego wspierał pan Paweł Lemiesiewicz. Największym powodzeniem cieszył się taniec Belgijka, którego tańczenie sprawiło uczniom wiele radości. Dzieci świetnie się bawiły, a uśmiech nie znikał im z twarzy.

      Kiedy zabawy dobiegł koniec uczniowie z żalem opuszczali salę balową. Wspólna zabawa przyniosła naszym wychowankom wiele radości, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie  w przygotowanie zabawy :)

       

                                                                                                   Dorota Kowalczyk

      Anna Czerniak

      Aleksandra Pieśkiewicz

     • Komunikat dla Rodziców Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

     • Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

      • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
      • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
      • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
      • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

      począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie  będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.  Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

      Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

      Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

      oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10.

     • „KLUCZ DO KOMPETENCJI- program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Gminie Choszczno”- EKSPERYMENTARIUM

     • W Szkole Podstawowej w Zamęcinie realizowany jest projekt „KLUCZ DO KOMPETENCJI- program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Gminie Choszczno”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w szkołach w Gminie Choszczno poprzez między innymi działania zmierzające do wykształcenia kompetencji kluczowych  u 1931 uczniów, w tym 921 uczennic, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 177 nauczycieli, w tym 148 nauczycielek oraz doposażenie szkół do 28.02.2019r.

      Za nami I półrocze. W ramach projektu odbywały się zajęcia: EKSPERYMENTARIUM. Nadrzędnym celem zajęć było rozwijanie zdolności i zainteresowań przyrodniczych uczniów zdolnych, rozwijanie postawy twórczej, wykonywanie doświadczeń zgodnie z metodą naukową. Na zajęciach uczniowie pracowali chętnie i z zaangażowaniem. Były zainteresowane pozyskiwaniem wiedzy i rozwijaniem swoich uzdolnień, dlatego najczęściej stosowane były metody problemowe, aktywizujące i praktycznego działania. Oto kilka zdjęć jak twórczo pracowali uczniowie na tych zajęciach.

      Katarzyna Nowakowska

       

       

       

     • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”

     • Szkoła Podstwowa w Zamęcinie realizuje od listopada 2017r. Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków pt: „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” przewidziany dla uczniów klasy VII. Głównym celem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków przez osoby młode. Osoby odpowiedzialne za realizację programu: Katarzyna Nowakowska, Joanna Szczupakiewicz.

      W ramach programu realizowany jest cykl zajęć edukacyjnych metodą warsztatową:- Wprowadzenie uczniów w tematykę zdrowia w kontekście uzależnień od substancji psychoaktywnych,- Podejmowanie decyzji,- Jak dbać o zdrowie?,- Zachowania ryzykowne,- Czynniki chroniące,- Nowe zagrożenia dla zdrowia młodzieży,- Mocne strony,- Podsumowanie. Przedstawienie wniosków i ewaluacja programu. W ramach programu odbyło się szkolenie edukacyjne z rodzicami uczniów klasy VII na temat treści projektowych. Uczniowie wzięli udział w konkursie na logo i broszurę o tematyce profilaktyki używania substancji psychoaktywnych. Projekt zakończony zostanie pod koniec roku szkolnego 2017/2018.

      Katarzyna Nowakowska

     • STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE WRĘCZONE!

     • 1 lutego 2018r. wkroczyliśmy w II półrocze nauki, zatem jest to właściwa chwila na  podsumowanie osiągnięć uczniów za pierwszy etap. Podczas  apelu dyrektor szkoły Danuta Stróżyńska-Gryćko wręczyła najlepszym uczniom stypendia naukowe. Wyróżnieni uczniowie to:

      1. Sandra Szwed – średnia ocen 5,17 – klasa IV
      2. Natalia Kondracik – średnia ocen 5,08 – klasa IV
      3. Jan Maciągowski – średnia ocen 5,00 – klasa IV
      4. Wiktoria Andryszak – średnia ocen 5,09 – klasa V
      5. Klaudia Janicka – średnia ocen 5,09 – klasa V
      6. Jakub Bielawski – średnia ocen 5,55 – klasa VI
      7. Martyna Bołociuch – średnia ocen 5,00 – klasa VII

      Najlepszym uczniom szkoły składamy gorące gratulacje i życzymy powtórzenia sukcesu na koniec roku szkolnego. Zachęcamy też pozostałych uczniów do wysiłku, bo miło jest być wyróżnionym i dodatkowo otrzymać pieniądze na własne przyjemności.

      Opracowała:

      Danuta Stróżyńska-Gryćko

      Dyrektor szkoły

     • WARSZTATY DLA RODZICÓW

     • Dnia 11 stycznia 2018r. podczas zebrania z rodzicami odbyły się warsztaty dla rodziców  klas I - III na temat „Motywowanie dzieci do odrabiania zadań domowych i do nauki”. Tematyka spotkania dotyczyła w szczególności odpowiedniego zorganizowania pracy ucznia w domu. Rodzice mieli okazję poznać zasady skutecznego uczenia i zapamiętywania, zachęcania dziecka do czytania i pisania oraz systematycznego odrabiania lekcji.

      Warsztaty prowadziły logopeda p. Renata Graczyk–Mocek oraz p. pedagog  Ewa Datoń - pracownice Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Choszcznie.

       

                                                                                   Anna Czerniak

     • Koncert Bożonarodzeniowy

     • 22 grudnia 2017r. odbył się w naszej szkole Koncert Świąteczny. Jak zawsze było uroczyście, odświętnie i wzruszająco.

      W tym roku każda klasa przygotowała kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną. Można było usłyszeć talenty wokalne, poobserwować misternie przygotowane układy taneczne zaprezentowane przez najmłodszych. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było zaśpiewanie przez klasę czwartą piosenki „Last Christmas” w języku angielskim. Koncert został zakończony występem zespołu „Wesołe Nutki”.  Uczniowie  z wielkim zaciekawieniem wysłuchali i obejrzeli prezentacje swoich kolegów. Wszystkim klasom dziękujemy i gratulujemy wspaniałego występu.

      Anna Czerniak
      Dorota Kowalczyk

       

     • XI Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Krajów Unii Europejskiej

     • 15 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sławęcinie odbyła się XI Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Krajów Unii Europejskiej. Uczniowie z klas I-III reprezentowali: Polskę (SP Zamęcin), Francję (SP Korytowo), Anglię (SP Suliszewo), i gospodarza Olimpiady Belgię (SP Sławęcin). 

      W sportowej rywalizacji najważniejsza była integracja, zaangażowanie dzieci i dobra zabawa. Od pierwszej konkurencji widać było zaangażowanie wszystkich zawodników. W duchu fair- play odbywały się kolejne konkurencje sportowe. Zwyciężyli wszyscy.

      W imieniu reprezentacji z Zamęcina nagrodę rzeczową  odebrał gospodarz klasy III (Julia Wesoła). Nasi młodzi sportowcy wyjeżdżali zadowoleni, a nauczyciele podziwiali sprawną organizację zawodów i panującą atmosferę.

      Tekst i zdjęcia: Aleksandra Pieśkiewicz

     • Warsztaty dla uczniów klasy VI

     • Dnia 12 grudnia 2017 r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w warsztatach na temat „Trening szybkiego zapamiętywania, koncentracji uwagi i relaksacji”.

      Celem warsztatów było poznanie niektórych technik pamięciowych, sposobów poprawy koncentracji oraz radzeniu sobie w odrabianiu dużych partii materiału z wykorzystaniem technik relaksacyjnych.

      Warsztaty prowadziły pracownice Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Choszcznie logopeda p. Renata Graczyk – Mocek oraz p. pedagog  Ewa Datoń.

      Anna Czerniak

   • Archiwum Aktualności

   • Galeria zdjęć

    • „KLUCZ DO KOMPETENCJI- program podniesienia jakości kształcenia ogólnego w Gminie Choszczno”- EKSPERYMENTARIUM
    • Stypendia
    • Koncert kolęd i pastorałek
    • Ciasteczkowy zawrót głowy
    • XI Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Krajów Unii Europejskiej
    • Warsztaty "Trening zapamiętywania"
    • Nasza szkoła